Temat: Brzęczenie grubych strun.

Witam, mam problem. Kupiłem wczoraj gitarkę Tanglewood TW28CSR CE Leworęczną i gdy przyciskam strunę E6, A5, D4 między 10 a 13 progiem, to gdy uderzam ją delikatnie nie brzęczy, a gdy mocniej zaczyna brzęczeć. Nie wiem czy to jest problem niewyregulowanego gryfu czy czego, ale także jeżeli chodzi o chwyty barowe to na żaden sposób nie da się docisnąć wszystkich strun. Chociaż cisnę z całej siły, nic.... Co mam robić!

2

Odp: Brzęczenie grubych strun.

Chwyty barowe to nie kwestia siły, ale przede wszystkim odpowiedniej techniki ;p poeksperymentuj z ustawieniem ręki, może pomoże.

3

Odp: Brzęczenie grubych strun.

Wprawa. Musisz przez to przejść, tak jak my wszyscy. Ćwicz i nie poddawaj się wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Brzęczenie grubych strun.

To co ci mogę podpowiedzieć, to radzę byś przy chwytach barowych (łapanych w większości przypadków palcem wskazującym) trzymał ten jak ,,najprościej". Mam namyśli, że wcale nie potrzeba tu dużo siły, wystarczy, że palec będzie ,,leżał" na całej szerokości gryfu. Jeżeli będziesz robić to siłowo to najprawdopodobniej nie dociśniesz środkowych strun, względnie basowych.

Chociaż cisnę z całej siły, nic.... Co mam robić!

O tym właśnie mówię. Przy chwytach barowych nie trzeba wcale dużo siły. Na początku staraj się kłaść samą poprzeczkę przy chwytach barre, potem dopiero całe akordy,

5

Odp: Brzęczenie grubych strun.

Oddałem gitarę do sklepu i będzie wymieniona na nową. Chcieli podnosić mostek wyżej ale odwiodłem ich od tego pomysłu bo już bym w ogóle barowych nie złapał, pomijając to, że z czasem zacząłby się wyginać.