1 (edytowany przez cassinipl 2011-04-23 18:35:12)

Temat: Chwyty barowe

Witam, kupiłem sobie nową gitarę  Tanglewood TW28CSR CE do nauki gry i mam problem z chwytami barowymi. Nie mogę za żadne skarby docisnąć na 1,2,3,4 progu wszystkich strun, a jak już docisnę to muszę zrobic to tak mocno ze nie sposob ruszyc innymi palcami... Co mam robic! Podejrzewam, że to wina złej techniki, odległość strun od gryfu na 1 progu tak około 2 milimetry

2

Odp: Chwyty barowe

Mam ten sam problem, w sumie to mialem pare miechów temu. Ja sie nie przejmowalem tym, zaczynalem od chwytow niebarowych, i na tych innych cwiczylem palce. Z czasem mnie to denerwowalo, ograniczalo. Obnizylem naciag strun bardzo i wtedy uczylem sie łapac barowe, co pewien czas naciagalem , naciagalem, az umialem zabrac chwyty a i naciag byl OK.

Pozdrawiam!

3

Odp: Chwyty barowe

Hyh, no takie coś to mi nie pasi :[

4

Odp: Chwyty barowe

Czemu?

5

Odp: Chwyty barowe

Bo mówili mi, że da się to zrobić ale coś tam od ułożenia kciuka zależy. You know, wolę uczyć się prawidłowo, a nie kombinować tongue

6

Odp: Chwyty barowe

Wiec skoro "oni" ci tak mowili, to po co sie pytasz? ...eh

7

Odp: Chwyty barowe

Bo nie wyjaśnił mi tego dokładnie pewien gitarzysta....

8

Odp: Chwyty barowe

Na tej stronie jest to omówione, są filmiki, a nawet był już taki temat. Próbuj aż wyjdzie, nikt ci nie da dokładnego przepisu, dzięki któremu opanujesz to w kilka sekund. Trzeba ruszyć głową, poszukać, a potem mieć wystarczająco dużo samozaparcia żeby osiągnąć sukces. Pozdrawiam.

9 (edytowany przez Vicossess 2011-04-24 16:19:54)

Odp: Chwyty barowe

Jeju, czy wy wszyscy myślicie że można wszystko umieć od razu? może chodzić też umieliście w 1 dniu życia?! ja się uczyłem dziwnie dosyć barowych bo na piosenkach tj. Am F(Barowy) C G(barowy) i nie przejmowałem się że brzmi jak power chord i z czasem to zaczynało dobrze brzmieć i teraz umiem barowe nie dość że grać to jeszcze szybko zmieniać, ale co do techniki(tego waszego ułożenia kciuka O.O) http://www.youtube.com/watch?v=vzYfdYto … r_embedded
Jeśli ktoś nie zna j.angielskiego lub sie nie może domyślić to chodzi o ułożenie palca(wskazującego) jak kapo i o ile dobrze pamiętam nic tam nie ma o kciuku

Najważniejsze są cierpliwość, wytrwałość i motywacja