1

Temat: Stara gitara dla początkujących?

Witam chciałabym się dowiedzieć czy można grać na starej gitarze klasycznej lub akustycznej (jestem nowicjuszka więc niezbyt potrafię okreslić jaki to radzaj gitary a wiem ze akustyczna jka i klasyczna sa do siebie podobne wyglądem), która podobno ma przekrzywiony lekko gryf. Jest to stara gitara mojej mamy i powiedział jej przyjaciel że na tej gitarze nie da się grać ani jej naprawić. Nie znam si ę na tym ale moim zdaniem gryf nie jest przekrzywiony ale specjalista nie jestem więc nie mam co do tego pewności.
Nie mogę zaczerpnąć porady kogoś znajomego ponieważ nikt mi znany nie grywa na gitarze. Także nie moge kupić sobie nowy gitary poniewaz nie mam na nia funduszy. Do tej gitary trzeba jedynie kupić struny (jeśli gryf naprawdę nie jest przekrzywiony) no i ten gryf.

2

Odp: Stara gitara dla początkujących?

To może być ryzykowne, bo może okazać się, że na gitarze będzie Ci się źle grało, lub nie będzie się jej dało nastroić łatwo, a przez to się zniechęcisz.

Niezależnie od tego z samego opisu raczej nikt Ci nie doradzi, najlepiej jakbyś podrzuciła chociażby jakieś zdjęcia.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Stara gitara dla początkujących?

No niestety ale możesz sie zawieść wink
Sam miałem ostatnio do czynienia z taką starą gitarą i masakra.. nie potrzebnie tylko struny wymieniałem.
A jak jeszcze ktoś obeznany w miare mówi ci że gitara nie do użytku to nie radze sie z nią szarpać.. jak wspomniał Darek tylko sie zniechęcisz.
A jeśli ci zależy to znajdziesz fundusze wink

4

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Dzięki za odpowiedzi. {Przynajmniej nie bede sie ju.ż dłużej głowić czy szukać kogoś kto mi ją naprawi. Niestety zdjęcia jak na razie nie zamieszczę mój aparat jest na wycieczce z siostra. Może uda mi sie coś uzbierać.  smile

5

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Stare gitary jak najbardziej grają. Stare uszkodzone gitary już niekoniecznie, więc jeśli chcesz naprawdę zacząć naukę gry, a nie katorgę, to lepiej jednak uproś mamę o kilka złociszy i kup sobie coś w miarę porządnego. W wyborze pomożemy, jeśli zechcesz wink

6

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Witam. Bardzo fajna strona - tak na początek smile Jestem totalnie zielony, jeśli chodzi o gitarę, jednak chciałbym stan ten diametrialnie zmienić. Jakiś czas temu moja sąsiadka chciała wyrzucić starą gitarę swojej córy. Uchroniłem jednak instrument przed tym losem. Jako że znalazłem w końcu dłuższą wolną chwilę, przypomniałem sobie o tejże gitarze. Okazało się, iż jest to rocznik '80. Made in USSR wink Wyraźnie przekrzywiony gryf. Przez to niektóre struny poza nim. Pęknięcie w okolicach otworu rezonansowego. Ale brzmi ładnie. Jak pisałem, kompletnie się na tym nie znam. Czy ta gitara się do czegoś nadaje? Czy da się na niej dobrze grać? Wydaje mi się dobra na początek. Na nową mnie jak na razie nie stać, a mam tendencję to "słomianego zapału", więc jakby co to nie miałbym problemów z rzuceniem całej sprawy w diabły. Pozdrawiam i z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

7

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Czy da się na niej dobrze grać?

Przez to niektóre struny poza nim

Wrzuć fote, ale wątpię czy da się grać na takiej gitarze. Pewnie została nieźle wysuszona.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Okazało się, iż jest to rocznik '80.

Nieźle zwykle takie gitary to się nadają do muzeum ;p chyba że są trzymane przez 12 miesię cy w futerale.
Miałam podobny egzemplarz gitary ;p jak się zaczynałam uczyć grać ... Po pierwsze gryf krzywy, struny gdzieś tam brzęczały przy mostku, już nie mówiąc o strojeniu bo to makabra. Nawet profesjonaliści nie umieli tej gitary nastroić, wię czego oczekiwać od początkującego? Brzmiała ,,niby" ładnie (oprócz efektów ,,specjalnych" strun basowych całkiem niespodziewanych xD) Więc ja Ci nie polecam grać na takiej gitarze no chyba że ją ciągle trzymali w futerale ... Bo będzie Ci się ciężko uczyć grać

9

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Mnie powiem szczerze mówiąc już na wstępie najbardziej odepchnęło to ze gryf jest przekrzywiony i zgadując powiedziałbym ze masz  defila ale to USSR mi nie pasuje tongue no nic ja raczej nie polecam Ci na niej grac ponieważ tak jak już wcześniej powiedział Darek taka gitara tylko Cie zniechęci do grania i narobi sporo nerwów;)

10 (edytowany przez Killer Rabbit 2009-06-15 14:47:24)

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Dziękuję za szybką odpowiedź i dobre rady. Tu macie jeszcze kilka fotek rzeczonej gitary: http://img14.imageshack.us/gal.php?g=p6140043.jpg (galeria ImageShack)

Jak na razie spróbuję się na niej czegoś nauczyć. Jak mnie wkurzy, to zawieszę ją jako dekorację na ścianę. Za parę lat może się stać cenna wink

11

Odp: Stara gitara dla początkujących?

Na tej gitarze nawet nie nauczysz się grać. Jak chcesz możesz dać ją jakiemuś lutnikowi, ale naprawa może kosztować więcej niż nowe wiosło

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95