1

Temat: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

czy ktoś może mi to wytłumaczyć na prostym przykładzie, np. podając jak będzie wyglądała tabulatura do fis D? Jakoś sucha teoria nie działa mi na wyobraźnię sad.
Proszę o pomoc

2

Odp: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/c … itare.html
Tu masz tabulaturę do chwytu fis i chwytu D, wystarczy tylko wybrać. Chwyt Fis D chyba nie istnieje ;P

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

3 (edytowany przez Pearl 2009-06-13 15:46:24)

Odp: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

fis                                       
    1   2   3   4   5   6
e|---|-1-|---|---|---|---|         
H|---|-1-|---|---|---|---|
G|---|-1-|---|---|---|---|
D|---|---|---|-4-|---|---|
A|---|---|---|-3-|---|---|
E|---|-1-|---|---|---|---|

no a akord D chyba wiesz jak wyglada tongue

4

Odp: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

Super! Dzięki za szybką interwencję smile teraz mój wehikuł czasu brzmi lepiej niż przy samym D bez fis smile
A co do pytania Pearl - cóż staram się jak mogę - uczę się od 3 tygodni i chwyty mi się jeszcze mieszają, ale korzystam z gotowych tabulatorów z netu.
Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

5

Odp: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

Po 3 tygodniach nauki porywać sie na chwyty barowe, to trochę jak z motyka na słońce wink Nieudane próby mogą zniechęcać do nauki (tak było ze mną), ale to fajnie że stawiasz sobie wysoko poprzeczkę. Życzę powodzenia w nauce wink

6

Odp: Wehikuł czasu a konkretnie fis D

Nom ja barowe trochę później się uczyłem ale z kolei ja wolałem raczej grac na pojedynczych strunach ;p jak nie wiecie jak wygada jakiś fis gis dis i tak dalej to wszystko macie w materiałach na tej stronie pamiętajcie o tym ^^ a jeśli nie chce się wam zaglądać to lecicie z pamięci znaczy jak znacie akord f to znacie akord fis bo fis to jest 1/2tonu wyżej tak samo ze wszystkimi typami akordów fis i 0 a jeśli będzie kocówka ges to lecicie 1/2 tonu niżej (z małymi wyjątkami w obu przypadkach;]) Powodzenia w dalszej nauce i nie zapominajcie tez o teorii ;]