Temat: Szybkie kostkowanie

Krotko i na temat. Jezeli chce kostkowac strasznie szybko, mam to robic gora-dol, czy dol-dol?

2

Odp: Szybkie kostkowanie

tak jak Ci wygodnie

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: Szybkie kostkowanie

Góra dół jest zawsze szybsze niż dół dół.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Szybkie kostkowanie

Jeżeli ekstremalnie szybko, to istnieje coś takiego jak SPEED PICKING. To jest bodajże kostkowanie w "kółko", czyli ruszasz samymi palcami i jednocześnie pomagasz sobie nadgarstkiem - nie wiem jak to określić - ale to takie combo. Szybko kostkujesz palcami wspomagając tą szybkość nadgarstkiem (O!). Więcej informacji o tej technice znajdziesz na Googlach wink

Niech inni się jeszcze wypowiedzą, bo się na pewno lepiej na technikach znają (i jeżeli się mylę, to mnie poprawią)... Ja gram właściwie tak jak mi się podoba i jak jest wygodniej (tudzież szybciej) - Tobie to samo mogę poradzić. Jak wyżej smile

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

5

Odp: Szybkie kostkowanie

mpx napisał/a:

Góra dół jest zawsze szybsze niż dół dół.

Nie kazdy potrafi tak dokladnie grac, tym bardziej na paru strunach

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

6

Odp: Szybkie kostkowanie

@up, co nie zmienia fatku, że tak jest szybciej. W czasie przenoszenia kostki nad strunę, żeby znowu uderzyć nią w dół, można uderzyć w górę, więc w tym czasie wykonasz 2 uderzenia, co za tym idzie - jest szybciej.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: Szybkie kostkowanie

Wygodniej jest nauczyć się ruszać łokciem a nie nadgarstkiem przy kostkowaniu- używasz mniej siły, mniej się ręka męczy, takie tam.
I góra dół zawsze jest szybciej...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Szybkie kostkowanie

WiedźMatt napisał/a:

Wygodniej jest nauczyć się ruszać łokciem a nie nadgarstkiem przy kostkowaniu- używasz mniej siły, mniej się ręka męczy, takie tam.
I góra dół zawsze jest szybciej...

A teraz pomyśl co napisałeś smile jeśli zginasz rękę w łokciu, to musisz użyć mięśmi bicepsow, tricepsów i pewnie czegoś tam jeszcze, a gdy ruszasz samym nadgarstkiem, to całą rękę opartą masz na korpusie i ruszasz tylko nadgarstkiem, więc  łopatologicznie wtedy ręka mniej się męczy. smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Szybkie kostkowanie

A własnie niekoniecznie- z filmiku który tu ktoś kiedyś podsyłał- facet bił rekord szybkości grania- z tego co widziałem głównie ruszał łokciem a nie nadgarstkiem, który trzymał sztywno.
Poza tym- mam kumpla który jest pro playerem w strzelanki i zamiast ruszać nadgarstkiem myszką robi to całą ręką, z łokcia. Zaadaptowałem to i do strzelanek i do gitary.
I zauważyłem że jak się przyzwyczaić to rzeczywiście jest wygodniej, szybciej i ręka się ogólnie mniej męczy niż przy graniu samym nadgarstkiem.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10

Odp: Szybkie kostkowanie

Wiesz co Ci powiem, jak tak teraz wziałem gitarę i spróbowałem, to jednak masz rację. Co więcej, już tak grałem, tylko nie byłem nawet tego świadom. Rzeczywiście tak jest szybciej. Zwracam honor smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Szybkie kostkowanie

Nie ma problemu wink

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!