201

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Gdybym kupował w sklepie to pewnie bym dopasował sobie gitarę, ale popełniłem błąd i kupiłem przez internet (wtedy jeszcze się nie znałem).

A teraz na temat. Naukę zacząłem mniej więcej rok temu w okresie świątecznym. Od dawna ciągnęło mnie do grania, ale myślałem sobie, że to zbyt trudne i w ogóle, że się nigdy nie nauczę. Pewnego pięknego dnia udałem się do kolegi, który miał gitarę klasyczną. Pokazał mi kilka akordów i postanowiłem pożyczyć od niego tę gitarę i rozpocząć moją przygodę z tym cudownym instrumentem. Następnie po ok. 2 miesiącach grania postanowiłem kupić gitarę elektryczną. Moje trudności z nią opisałem wyżej. Była to gitara niezbyt dobra (firma Encore), więc zdecydowałem się na akustyczną i tak oto w moim domu zagościł Marris D220M, na którym kontynuowałem moją naukę gry. Koniec.

Tryliardy ludzi, którzy wybrali gitarę nie mogą się mylić! Serio nie mogą, nie ma tylu nie świecie...

202

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć Wszystkim wink
Mam 15 lat i chodzę do ZHP od razu mówię że to nie żadna sekta czy co jest bardzo fajnie
Są różne wyjazdy z wieloma wspaniałymi ludźmi się tam poznałam, to nie tak jak wielu myśli
Głównie wspólne wyjazdy i śpiewanki mnie zachęciły Bardzo lubię śpiewać ogółem to muzyka jest dla mnie bardzo ważna jak dla wszystkich tutaj :] Jak miałam 14 lat prosiłam rodziców o gitarkę no ale nie chcieli się zgodzić na nią ponieważ uważali że osoba w moim wieku się szybko znudzi i zaraz będę miała inne zainteresowania Ja jestem bardzo uparta na razie nie mam najlepszej gitarki , no ale w sumie to co mam teraz mi wystarczy przez jakiś czas . Kocham piosenkę Jason Mraz  -I'm Yours  A  filmik poniżej jest godny obejrzenia
http://www.youtube.com/watch?v=LYhrYHmUPn0

Gram w sumie od nie dawna od 3 tygodni ? Ale wydaje się że szybko się uczę w prawdzie popełniam błędy i na pewno daleko mi do prawdziwego gitarzysty ale z gitarą czuję się świetnie
Jeśli znam chwyty bicie i piosenkę nie potrzebuje kucia kiedy trzeba zmieniać chwyt jakoś mi to samo wychodzi wink Sprawdzam się na youtube ..Miałam propozycje chodzenia do szkoły muzycznej ale jakoś to sobie odpuszczę wielką gwiazdą to ja nie będę a gitara to po prostu hobby ..Gitara jest świetna .Dziwne ale opuszki palców mocno nie bolą I miałam nawet pretekst żeby nie obgryzać paluszków ;P Ostatnio zauważyłam że skóra jest twarda ale to chyba dobrze ?

203

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Chce sie nauczyć grac bo zawsze można sie przy gitarze rozerwac czy to na wycieczce klasowej czy tam ognisku lub imprezie. Pozdrawiam.

204

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Kończymy z offtopami w tym wątku.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

205 (edytowany przez milK 2011-01-23 21:07:12)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Zawsze lubiłam muzykę, głównie rockową i podziwiałam  ludzi, którzy graja na jakimś instrumencie. Pewnego dnia miałam sen, w którym super wymiatam na gitarze. (coś takiego http://www.youtube.com/watch?v=6VAkOhXIsI0 ) heh.Tego samego dnia poszłam do piwnicy po starą gitarę taty, nastroił mi ją i... nic. Początki są trudne ale każdy kolejny krok w nauce - słyszę, co sprawia mi wiele radości,poza tym odstresowuję się w oczekiwaniu na oferty pracy, a nie "depresjonuję" jak wcześniej.
Dzięki za ten  kurs gitarowy. pozdrawiam

206

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Droga Młodzieży!

Mam na imię Tomek. Ale możecie mi mówić Tatuśku, bo mam już 36 lat tongue

Pierwszy utwór nauczyłem się grać jak miałem 14 lat. Taki... na jedną strunę. Teraz on mi się świetnie sprawdza przy nauce poszczególnych dźwięków na gryfie.

Jak miałem 21 wreszcie znalazł się ktoś kto mi nastroił moje pudło marki Сделано в СССР i od tej pory zacząłem uczyć się akordów. No i po trzech dniach grałem podstawowe akordy, a po 10 - akordy barre. No i sobie tak jechałem przez kolejne cztery latka. Później w domu pojawił się internet, a nieco później podupadłem na zdrowiu i pudło poszło w kąt.

Jakoś przed świętami mnie naszło na ponowne granie. Więc czym prędzej w te pędy do sklepu muzycznego i już jako dorosły i zarabiający na swoje zachcianki człowiek mogłem kupić taką gitarkę o jakiej zawsze marzyłem - wiosło typu Stratocaster plus piecyk.

A czemu wróciłem do gry po 12 latach? Ano gra daje mi tak niesamowitą przyjemność, że da się tego opisać smile Poza tym człowiek nie może całe życie sam mieszkać z psem tongue

Dlatego nie bardzo się mogę zgodzić z twierdzeniem kolegi:

lis1994 napisał/a:

ale ja gram dla samej muzyki nie dla dziewczyn jakby co xP

Trzeba przyznać, że bardzo, bardzo podejrzane tongue Niemniej świetnie się ubawiłem wink

A tak dla siebie to zawsze chciałem grać coś więcej niż akordy. Mnie zawsze pociągały solóweczki Janka Borysewicza. Eh! Mam mnóstwo przeróżnych nagrań z jego solowymi popisami. Chciałbym przynajmniej nauczyć się grać kilka z nich! Choć wyczytałem, że jak opanuję jedną to reszta pójdzie jak z płatka. Oby rzeczywiście tak było! No więc w każdej wolnej chwili trenuję. A czy coś z tego wyniknie? Hm... pogadamy za rok wink

Pozdrawiam
Tomek

Gitara jest jak masturbacja. Bierzesz do ręki i nie możesz przestać wink

207

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć

Moja przygoda z gitarą zaczęła się od kupię sobie gitarę za 100zł XD No i kupiłem taką - jest straszna chociaż dobra na początek bo przez to, że struny były daleko od podstrunnicy nauczyłem się dokładnie dociskać bez tłumienia palcami innych strun XD, teraz ma ona struny nylonowe. Grać zacząłem się uczyć w sierpniu - straszna męka, palce bolą i do tego nic nie mogłem zagrać, bo nie umiałem. Teraz już trochę lepiej gram (tak sądzę XD).

W mojej rodzinie nikt nie gra na instrumencie, no chyba jeszcze mój brat ale nie słyszałem nigdy jak gra więc nie jestem pewien. Gitara bardzo mnie zaciekawiła, lubię grać, lubię jej dźwięk i dziwne jest to, że gram dla siebie i dla szpanu tongue

208

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Muzyka Blusowa i metalica glownie dla tego smile

209

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witajcie!

Mam na imię Darek i mam 14 lat.
Swoją przygodę z gitarą zacząłem od piosenki Lonely Day zespołu System of a Down. Wtedy pomyślałem: Też będe tak grał jak Daron. Slucham Soad, Metalica a dalej to nie pamiętam big_smile Chyba jako jedyny tutaj uczę się grać na gitarze dla dziewczyny. Kolezanka powiedziała : Fajny byłby chłopak co umie grać na gitarze. Moja głowa jeszcze bardziej nakłaniała rodziców na gitarę z 2 powodów. 1. Pasja 2. Dziewczyna. W mojej rodzinie tylko ojciec grał na gitarze ( nic nie umie ). Obecnie doradzacie mi czy kupić elektryka w innym dziale big_smile Narazie uczę się na klasyku, który chyba pamięta II wojnę światową big_smile

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

210

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Nie wiem, dlaczego tak wszyscy się wypierają swoich nieco bardziej prozaicznych motywacji, jak nauka gry by się komuś przypodobać xD owszem, podstawowym kryterium jest oczywiście miłość do muzyki, ale i poboczne cele nie są wg mnie wcale śmieszne czy wstydliwe. Jeśli ktoś uczy się grać, by mieć się czym popisać to też nie jest chyba nic złego tongue

211

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Tylko żeby ktoś się nauczył grać big_smile Ja swoich pobocznych celów się nie wypieram tongue Kumple sie smieja że wezme gitare wystawie kapelusz i będę grał -.-

GG: 31889749
Koleżanka do mnie : Chłopak z gitarą byłby fajny
Po powrocie do domu krzyczę : Tatooo... kupisz mi elektryka.?

212

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

darcio25 napisał/a:

Kumple sie smieja że wezme gitare wystawie kapelusz i będę grał -.-

To właśnie był jeden z "głównych pobocznych" powodów mojego sięgnięcia po gitarę tongue zainspirował mnie do tego niejaki Gienek Loska, który grał utwory mojego ukochanego Lynyrd Skynyrd na rynku, po prostu wymiatał. Ludzie zbierali się wokół niego, nagrywali go, a on grał ciesząc się tą muzyką i 100%. To było coś po prostu magicznego (:

213

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć !
Ja obsesję na punkcie gitary mam już od roku więc jakieś 3-4 miesiące temu postanowiłam się nauczyć na niej grać ;*)

GG 34093870 wink
Piszcie jeśli chcecie ;*)

214

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam serdecznie wszystkich!

Moja przygoda z gitarą zaczęła się kiedy już miałem 4, może 5 lat. Miałem wtedy taką zabawkową
gitarę i zawsze lubiałem na niej grac (sory, że nie ma ci, bo jak zrobie ci to i się włącza palel od grafiki). Moja mama też chciała bym grał na gitarze. I wreszcie nadarzyła się okazja. W 4. klasie w szkole zaczął nauczac gościu po szkole muzycznej. Uczyłem się u niego dwa lata i tak naprawde to były trochę stracone dwa lata, bo nauczyłem się tylko gry z akordów i podstawowych bic. Uczyłem się na akustyku, ale zawsze inspirowała mnie gitara elektryczna.
I wreszcie dostałem swój wymarzony instrument, a rodzice zrezygnowali z mojego nauczyciela, bo i tak by więcej mnie nic nie nauczył.

W tym miejscu chciałem podziękowac panu Darkowi za tem fajny kurs.Wcześniej korzystałem z kursu na chords.pl , ale tam wszystko jest tak podręcznikowo napisane, a tu jest to napisane tak, że każdy to zrozumie.
                                                                                                   Mateusz, 12 lat

215

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Moja przygoda zaczeła sie 7 miesiecy temu gdy siedzialem na YouTube i wpisalem i want ... i wyswietliło mi sie "I want to break free" i przypadkowo to nacislem i slucham i mi sie spodobało i ogłądałem inne filmiki Queen'ów, zobaczylem ze gitarzysta w tym zespole jest Brian May i odrazu zaimponowal mi ten typ wink Za trzy kupilem gitare 3/4 rozmiar elektryczna i gralem na niej na kinie domowym. Teraz gram juz 7 miesiac i jestem wieeeeeeeeeeeelkim fanem Briana Maya i Queen'ów wink

Gram na niej dlatego ze chce byc taki jak Briana May i bardzo podoba mi sie brzmienie gitary i emocje ktory mi towarzysza przy graniu na niej, chcialbym miec swój zespol albo dolaczyc do jakiegos zespolu i od wrzesnia ide do nowej szkoly (college bo mieszkam w Londynie) i sproboje znalesc jakis zespol albo zalozyc swoj wink

Queen Fan / Brian May Fan / Proud to be Polish / Guitar / Manchester United

/Yamaha F-310/\Marshall MG30DFX/\Line 6 POD 2.0\

216

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Dołączyłam do drużyny harcerskiej,a tam wiele osób gra na gitarze. I tak się postanowiłam nauczyć (wcale nie żałuje).

Epiphone AJ 100

217

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

U mnie w drużynie grają może ze 3 osoby(2 dość ogarnięte, w tym ja tongue) i jeszcze ze 2 się przymierzają tongue

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

218 (edytowany przez madziuchna 2011-05-28 18:22:34)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

No,u mnie ze cztery, a i jeszcze kilka osób się uczy(w sumie to ja w nich jestem).

Epiphone AJ 100

219

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam. Na gitarze gram ok. 2 miesiące.
Moja przygoda zaczęła się tak troszkę dziwnie bo już na moje poprzednie urodziny chciałem dostać gitarę jednak zainwestowałem w deskorolkę (też na niej jeżdżę już rok) i jednak nie udało mi się jej zakupić i zacząłem słuchać jakiegoś rapu, który podesłali mi kiedyś koledzy i słuchałem tak jakby dla szpanu bo muzyka której słucham czyli hardcore, post hardcore, deadcore, deadrock itp w mojej dzielnicy jest jak jakiś grzech i pewnie co 2-gi dres, który by mnie spotkał chciałby mi spuścić łomot jednak do mojej szkoły w nowym roku przyszedł inny kolega taki cichy i zamknięty w sobie tak chodziliśmy z nim na przerwach i z innymi kolegami i okazało się że mamy podobne gusta muzyczne i mówił że sam gra na basie a ja w końcu wziąłem się za zakup mojej gitary niedawno jak nazbierałem pieniądze i tak sobie gram smile

220

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Hej:)
A mnie już kilka lat temu zaczęła interesować gitara, ale dopiero na poczatku roku kupiłam ją.. Mój znajomy tak na prawdę zauroczył mnie nią.. Sam gra od kilku lat, i jakoś jego pasja "przeszła" na mnie (ale kurcze, juz kontaktu nie mamy ze sobą:( )
Zarazili mnie gitarą i bluesem wink

'Był taki czas, kiedy myślałem, że mogę coś w sobie zmienić'

221

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Odpowiedź jest jedna:

"SLAYER KUR*A!"

A tak serio na serio, to byłem w górach ze znajomymi na majówce i stwierdziłem że głupio jak tak jedna osoba zawsze gra (mimo że jeszcze jedna potrafiła grać, no ale jakoś tak) i ja też muszę czasami coś zagrać. Generalnie chciałem się nauczyć grać "pod ognisko", a wyszło na tym że w przeciwieństwie do tych osób staram się zająć gitarą "od środka", od strony harmonii, a piosenek biesiadnych/znanych nie potrafię zagrać prawie w ogóle. Nie używam też prawie w ogóle akordów ostatnio, rzadko kiedy coś tak jakoś gram. No i teraz czekać aż będzie przypływać kasa i spełnić kolejne marzenie po akustyku - gitara elektryczna.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

222

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam serdecznie wszystkich jako, ze to moj post #1 : )

Chce sie nauczyc grac na gitarze bo kocham grac na tym instrumencie. I pozwala mi sie on wyrazic w nieco inny sposob anizeli werbalny.

223

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam smile
Tak naprawdę moja przygoda z gitarą zaczęła się jakieś 3 lata temu kiedy to rodzice sprawili mi prezent w postaci klasyka. Na początku próbowałam się uczyć, ale oczywiście kiedy coś mi nie wychodziło to odkładałam sprzęt i wracałam do niego po jakiś 2 tygodniach z myślą że i tym razem mi nie wyjdzie sad W pewnym momencie odłożyłam gitarę na miejsce, i wracałam do niej tylko po to żeby ja nastroić co jakiś czas i przetrzeć z kurzu. Trochę było mi jej szkoda. Na rok odłożyłam całkowicie myśl o tym instrumencie i zajęłam się innym. Ale pewnego razu kiedy wybrałam się z rodziną do Zakopanego zobaczyłam grupkę osób siedzących na Krupówkach i grających na gitarach. Sprawiało im to taką radość że pomyślałam dlaczego się trochę nie pomęczyć i nie nauczyć się grać. Wróciłam do domu odkurzyłam starego klasyka i wzięłam się do ostrej nauki. Po miesiącu treningów umiałam już proste chwyty, wtedy zdecydowałam się na zakup kolejnej gitary. Teraz cieszę się że nauczyła się grać na tak pięknym instrumencie jakim jest gitara. I dziękuję grupce nieznajomych osób z Krupówek które to zainspirowały mnie do nauki smile

224

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Uwielbiam dźwięk gitary, w szczególności basowej. Z początku chciałam grać na basie, ale postanowiłam zacząć od nauki na gitarze akustycznej i muszę przyznać, że zakochałam się w jej brzmieniu. Obecnie jest moim największym skarbem. smile Nadal mam jednak sentyment do niskich, mocnych brzmień i najbardziej zaprzyjaźniłam się z basowymi strunami.
Moim marzeniem (już chyba od czterech latek) jest grać na basie w zespole, ale na gitarze uczę się grać dopiero od pięciu miesięcy.
Gdyby nie Ty, Wodzu ( Darku :] ) nigdy bym nie zrobiła kroku w kierunku realizacji swoich marzeń. Dziękuję.

Fender CD60 BK

225

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja chciałem się nauczyć gry na gitarze jako dodatek do śpiewania, uwielbiam śpiewać i uważam że jednoczesne granie i śpiewanie jest super. Nie przypuszczałem tylko że będzie mi aż tak mozolnie szła ta nauka, uczę się już prawie 4 miesiące, 1-2h/dziennie i nie jestem wstanie zagrać nawet najprostszej piosenki, np. Zombie, dziś umiem tyle samo co w dzień gdy pierwszy raz wziąłem gitarę do ręki. Postawiłem sobie cel noworoczny - że do końca 2012 roku nauczę się chociaż minimalnych podstaw (po roku i 4 miesiącach chyba powinno być już widać chociaż najmniejszy progres?) jeśli się nie uda yo na następnego sylwestra zamiast fajerwerków podpalę gitarę big_smile

226 (edytowany przez moniq 2012-01-07 20:44:05)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Cześć Wszystkim:)

Moja przygoda z gitarą, a raczej z chęcią gry na gitarze zaczęła się przez lekcję muzyki:D 
W I gim. moja pani dużo grała na lekcji i sobie pomyślałam: "ja też chciałabym tak grać"  a do tego od zawsze podobało mi się to, że w filmach grają na tym instrumencie. Tak więc zaczęłam coraz więcej szukać informacji o tym instrumencie;]  W końcu znalazłam tą stronkę, pokazałam ją rodzicom i wytłumaczyłam, że bym się uczyła grać z tej stronki.  Pod koniec kwietnia 2011r. dostałam gitarę klasyczną i od tej pory uczę się grać.  Dodam jeszcze, że rodzice chcieli mnie wysłać na lekcje gry na gitarze, ale ja powiedziałam, że nauczę się sama z pomocą tej stronki:)

Szczególe podziękowania dla autora strony:)  bo to z niej nauczyłam się wszystkiego i uczę się dalej;]     
 
        DZIĘKUJĘ:)

227

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Guitar Hero na Play Station jest już za małym wyzwaniem;) postanowiłem podnieść poprzeczkę;)

228

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich ;D Ja do gitarki przymierzałem się już od kilku lat (około 6). Jednakże mieszkałem na wsi i nie miałem możliwości kupienia czegokolwiek. Jakoś w 3 klasie gimnazjum kumpel znalazł u siebie na strychu gitarę klasyczną i oddał mi ją. Brakowało w niej jednej struny i w ogóle nie szło jej nastroić. Nauka skończyła się po kilku godzinach i więcej gitar nie dotykałem... Od roku mieszkam w Elblągu i ostatnio coś pękło we mnie. Cały czas myślałem o tym żeby się nauczyć grać. No i kilka dni temu wpadłem do muzycznego jak wracałem ze szkoły, popatrzyłem ile kosztują gitary akustyczne, zapożyczyłem się na 400 zł i teraz siedzę z gitarka SX (jakieś dziadostwo, ale po wakacjach przerzucam się na elektryka, na tej tylko nauczę się grać) i obolałymi opuszkami palców ;D

229

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

mnie to po prostu chwyta i już, od kiedy pamiętam chcę grać, kupiłam gitarę za 100 zł nic nie wiedząc o sprzęcie muzycznym i tak oto nauczyłam się podstawowych chwytów, trochę się zniechęciłam, ale po kilku miesiącach zauważyłam, że mi czegoś brak MUZYKI! wink  teraz gram na klasyku wuja i zbieram na nową GITARKĘ - MOJĄ WŁASNĄ... ah marzy mi się, żebym mogła już normalnie tu ze wszystkimi gadać "do rzeczy" ;P czasem tylko myślę, że jestem już na to za stara, chociaż doszłam do wniosku, że jak się porządnie czegoś nauczę to chociaż wnukom zagram.

Najważniejsza jest wolność jaką się osiąga dzięki muzyce, i ten inny świat!  ;D

230

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Dwa lata temu zainteresowałem się rock'n'rollem i od tego czasu bardzo intensywnie go słuchałem. Zagłębiałem się coraz mocniej w tą muzykę, przesłuchałem mnóstwo płyt zaczynając od Elvisa Presleya, Buddy'ego Holly'ego, czy Chuck'a Berry'ego, przez Beatlesów, Zeppelinów, punk rock, post punk i Nirvane. Ostatnio zasłuchałem się w bluesie John Lee Hookera, Howlin' Wolfa, czy Muddy'ego Watersa. Dalej jestem zafascynowany muzyką gitarową, więc doszedłem, że czemu by nie spróbować samemu pograć. Pożyczyłem od znajomego gitarę klasyczną i stwierdziłem, że jest to całkiem łatwe i przyjemne zajęcie. Przymierzam się do kupna własnej gitary akustycznej.

231

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Skoro wszyscy tak pięknie piszą, to i ja nie mogę nie napisać smile
Już właściwie nie pamiętam, kiedy zaczęłam grać na gitarze. Dużo czasu minęło, dużo rzeczy się zmieniło, kilka osób odeszło... I właśnie dlatego, że wszystko się zmieniało zawsze i nadal będzie się zmieniać, chciałam mieć coś, co będzie trwało. Co będzie zawsze ze mną, mimo że odejdzie chłopak, umrze ktoś bliski, odjedzie pociąg... Nie wiem, dlaczego gitara. Nie mam pojęcia, co sprawiło, że zakochałam się w jej zapachu, w jej sześciu strunach, w wyprofilowanym pudle, które gdy odwrócić gryfem w dół, przywodzi mi na myśl faceta moich marzeń, którego jeszcze nie mam. Może chciałam móc schować ją troskliwie w pokrowiec i ruszyć w świat, rozpalić ognisko i usiąść przy nim grając sobie swoje romantyczne melodie. Teraz, gdy już gram ten szmat czasu, wiem, że ona ubogaca moją samotność. Czyni ją bardziej znośną, mnie samą czyni też taką, że można ze mną wytrzymać. I wiem, że to jest właśnie ten instrument, na którym chcę grać kołysanki moim dzieciom, których doczekam - mam taką nadzieję. Moja gitara jest jak piąty bieg, kiedy wracam po męczącym dniu. Po prostu kocham ten instrument.

232

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Pozdrowienia dla autora strony smile Dzięki za tą stronę, dzięki niej nauczyłem się grać na gitarze. Było czasami trudno ale mam to już za sobą smile Jestem Daniel, mam 16 lat, mieszkam w Otwocku k. W-wy.

233

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

W zeszłym roku na Woodstocku i mi, i przyjaciółce wydawało się, że w nocy ktoś gdzieś gra "The Bard's Song" zespołu Blind Guardian (który obydwie uwielbiamy). Rzuciła tekstem dla żartu, że mogłabym się tego nauczyć, zagrać i razem byśmy to odśpiewały. I tak oto postanowiłam, że w ciągu tego roku nauczę się tego utworu, a więc już za 4 miesiące muszę go umieć zagrać i nadejdzie chwila prawdy. A przy okazji zakochałam się w gitarze i zamierzam oddać pożyczonego klasyka, kiedy tylko zdobędę swojego elektryka. smile
http://www.youtube.com/watch?v=u_tORtmKIjE

"Lenistwo jest niczym innym jak odpoczynkiem zanim człowiek się zmęczy." smile

234

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam.

Szkoła muzyczna była dla mnie męczarnią i dobrze że nie uczyłem się tam grać na gitarze bo bym się szybko to tego pięknego instrumentu zniechęcił. Grałem na skrzypcach, klarnecie i pianinie, ale w ogóle się nie przykładałem, nie ćwiczyłem i można powiedzieć że byłem jednym z gorszych uczniów.

Jeśli chodzi o gitarę, to wszystko zaczęło się rok temu, kiedy to w swojej szkole (Zespole szkół Rzemiosł Artystycznych), w pracowni obróbki drewna znalazłem coś popękanego marki DEFIL (Jak się później okazało Defil - Dolnośląska Fabryka Instrumentów Lutniczych - to legendarna polska marka, na której zaczynało karierę wielu z wybitnych dziś polskich gitarzystów). Spytałem Nauczyciela "Co to?", powiedział że gitara.

Kiedy to posklejałem, powkręcałem klucze i założyłem używane struny, rzeczywiście zaczęło przypominać gitarę. W tedy ów nauczyciel powiedział że mogę sobie tą gitarę wziąć do domu. Jednak nie dało się na niej grać;)

Jakiś tydzień później miłym zbiegiem okoliczności natknąłem się na drugą zmasakrowaną gitarę w miejskim domu kultury. Była do bezmarkowa gitara klasyczna z wyłamanym gryfem. Instruktor powiedział mi że z tym nic się już nie zrobi - mogę sobie ją wziąć i spróbować skleić jeśli mnie to bawi. Gitarę klasyczną w odróżnieniu od akustyka (a szczególnie Defila), dużo łatwiej skleić ponieważ jej struny są delikatniejsze i wywierają mniejszą siłę na gryf. Muszę szczerze przyznać że ten klasyk nawet względnie stroi;)

Jak już miałem gitarę to oczywiście google przyszedł z pomocą - wpisałem "gitara dla początkujących" i zgadnijcie co wyszło.

235

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja chciałem móc zagrać taniec belgijski dla szpanu, bo siostra ma gitarę. Znalazłem tą stronę i od wczoraj próbuję się uczyć, umiem zagrać wlazł kotek na płotek już nawet wink Teraz próbuję nauczyć się Gdy niema dzieci w domu, a z tańcem belgijskim to teraz myślę, że mnie pogrzało, bo tego to w życiu nie zagram wink

236

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich gitarzystów!
Mam 14 lat i dostałam gitarę na urodziny, uczę się grać jakoś leci, ale ta strona wiele pomaga. Gratulacje dla administratora! : )
Chcę  nauczyć się tej umiejętności bo fajnie tak na ognisku czy coś.  Moja koleżanka z zespołu ma gitarę akustyczną ślicznie gra, aż zazdroszczę. Dam radę!

237

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Czesc wszystkim smile

Moja przygoda z gitara zaczela sie od czasu jak mialam niespelna 3-latka. Pamietam ze dostalam od rodzicow taka zabawkowa gitare, i na niej probowalam grac. 11 lat pozniej, ogladalam 'Mam talent', final i wystepowal wlasnie Piotr Lisiecki i spytalam sie rodzicow czy na gwiazdke by mi kupili instrument, bo bym bardzo chciala sie nauczyc grac. I spelnili moja prosbe smile Najpierw mialam duza jazde na gitare i wgl. Ale po kilku miesiecach mi przeszlo. Ale ostatnio leze na lozko, patrze gitara stoi w kacie, wzielam ja i zaczelam cos tam brzdakac, a teraz nie moge przestac. W sumie mam powod, aby sie uczyc gry na gitarze, poniewaz mieszkam w Anglii i w szkole mam tylko pare przedmiotow, w tym muzyke, gdzie musimy grac koncerty i czesto na lekcjach musimy grac/spiewac rozne utwory, bo to jest czesc zaliczenia. Ja na razie obecnie gram na keyboardzie, ale mam nadzieje ze w przyszlym roku szkolnym uda mi sie zagrac na giarze smile

muzyka jak powietrze nie da sie bez niej żyć

238

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkie gitarzystki no i gitarzystów też tongue mój pierwszy post więc wypadałoby się przedstawić.

Za gitarę wziąłem się w listopadzie, kiedy to kupiona przeze mnie jamasza dotarła po miesięcznym opóźnieniu... zacząłem uczyć się z niewielką (powiedzmy smile) pomocą tej zaj...efajnej strony. Lecz wiadomo jak to początki tym bardziej samemu, więc po pierwszych dniach wiosło wyciągałem raz na tydzień... aż do grudnia, kiedy to okazało się że przydałoby się zaszpanować czymś przed rodzinką na wigilii. Nauczyłem się trochę chwytów, kilku rytmów.
A potem przyszedł styczeń i zacząłem się zadawać z nauczycielem... po prawie pół roku zrobiłem małe postępy tongue i już trochę więcej umiem. Nawet mi się tam coś elektryk przebłyskuje na horyzoncie wink

Jak to się zaczęło z gitarą? Kiedyś rzuciłem dla zabawy że to pewnie strasznie trudne i wogóle itp. i po wyprowadzeniu z błedu przez znajomego grajka zaczęło się... Teraz tylko żałuję że nie kilka lat wcześniej ale ale ok smile

Fender Stratocaster MiA + Marshall VS 8080
poradnik teorii gitarowej - http://www.sendspace.pl/file/ec10e24565 … za-ver-2-0 wink

239

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Od czasu do czasu sobie pogrywam, znam podstawy, parę chwytów ale chcę na poważnie zacząć grać. Oczywiście zawsze brakowało mi zapału ale teraz jestem solidnie to tego nastawiony. Pełno znajomych gra na gitarze w Stalowej Woli, chyba takie grono znajomych smile trochę osób się porozjeżdżało po kraju ale nadal są ludzie którzy kuszą nauczyć się grać. Prawdę mówiąc po co miałem grać jak wszyscy w koło grali i to bardzo dobrze. No cóż, po prostu przyszła chwila kiedy trzeba wziąć się za siebie wink

Pozdrawiam

240

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

moja przygoda zaczeła sie od tego że dla mnie gitaraładnie brzmi kiedy kupiłem sobie gitarę to nawet niewiedziałem że dwie pół nuty dają całą nutę (podziw dla admina) po prostu schodzę do matki i pytam czy mi kupi gitarke (wtedy byłem przekonany żę mi niee kupi) a jednak zgodziła sie i był to taki układ że cena idzie na pół.idziemy do sportowego który ma wszystko ale w niczym sie niespecjalizuje wybrałem sobie niebieską podpalaną gitarkę alvera CG100BB lecz wtedy nie wiedziałem że to gówno zapłaciłem dwie stówy kazałem im żeby mi znaleźli gościa do nauki gry na gitarce mówią że znajdą znajdą aż gitara przeleżała te dwa lata i wyjąłem wtedy ją ja i po prostu chciałem sie sam nauczyć grać na gitarze żeby mnie nikt nie pouczał nikt nie stresował tylko po prostu uczę sie wtedy kiedy chce. no i patrzałęm poradniki na youtube i chciałem nastroić  swoją gitare przesadziłem pękła struna ale dzięki tej małej przygódce wiem jak z klasyka mieć basową gitarkę smile.jakby chciał ktoś posłuchać mej durnej lecz prawdziwej opowieści to na piszcie bo to jest CZĘŚĆ PIERWSZA