1

Temat: Pierwsza gitara klasyczna

Witam
Planuję kupić 13 letniej córce gitarę. Przeczytałam chyba wszystkie możliwe posty na każdym forum i wiem już, że na początek wybierzemy klasyczną oraz to, że większość osób poleca gitary w przedziale cenowym do 500zł HOHNER HC-06 lub YAMAHA C-30, C-40 i tu powstaje problem... Mieszkamy w trómieście, obdzwoniłam wszystkie możliwe sklepy z instrumentami i takich gitar nie mają polecają mi inne typu almeria albo inne dziwne nazwy, których niestety nie byłam w stanie nawet zapamietać Zachwalają je, twierdząc że mają lepsze brzmienie niż YAMAHA czy HOHNER.
Ja nie wiem, jeszcze nie słyszałam nie dotykałam ale nawet jeśli mają lepsze brzmienie to czy ten fakt stanowi o tym, że są lepsze?? A co z rodzajem drewna, mostkami, gryfami itp. Jestem laikiem, córka też, musimy całkowicie zaufać sprzedawcy, a co jeśli ten zechce wcisnąć nam coś co mu zalega i tylko czeka na takie naiwne kobietki jak my, a nie chciałabym kupowac gitary przez internet sad ???? Pomocy:(

2 (edytowany przez mpx 2009-05-26 20:10:30)

Odp: Pierwsza gitara klasyczna

Yamaha, a w sklepie będą Ci chcieli sprzedać to co im najmniej schodzi.

Jak kupujesz to dotknij kluczy i sprawdź czy za luźno nie chodzą. Przejdź palcem o kant gryfu, dzięki temu sprawdzisz czy progi nadmiernie nie wystają (objaw przesuszenie). Jak będzie ok to bierz Yamaha ;]

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3 (edytowany przez xnatkax 2009-05-30 07:50:51)

Odp: Pierwsza gitara klasyczna

Yamahy ludzie chwalą i polecają, a jak się powie sprzedawcy że sie nie ma o gitarze pojęcia to wepchnie jakiś szajs... najlepiej sprawdzić gitarę tak jak napisał mpx jeżeli klucze nie są luźne, progi nie wystają to gitarę można kupić:)