Temat: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Witam, mam pytanie, mam zamiar kupić gitarę, Marrisa D220M (czarnego), zobaczyłem opinię na pewnej stronce i jestem aż zdziwiony (ocena: 9.2/10). Tylko, że jest ona bez przetwornika elektrycznego (nie e-akustyczna, tylko po prostu- akustyk). Pytanie brzmi: Czy można gitarkę wyposażyć dodatkowo w przetwornik elektryczny (z akustycznej zrobić e- akustyczną) jeżeli tak, proszę napisać gdzie i jak. Bardzo proszę o pomoc, jest to dla mnie bardzo ważne, z góry dziękuję.
Pozdrawiam wink

"Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach."

2

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Można. Np to:

http://www.gitarownia.pl/product-pol-13 … AN001.html

Brzmienie jest podobno średnie, niektórzy mówią, że lepiej mikrofon kupić yikes.

Tu masz dyskusję:

http://forum.magazyngitarzysta.pl/viewtopic.php?t=4622

3

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Wielkie dzięki poszukam tej odpowiedniej przystawki. Montuje się ją w okolicach mostku? A czy można po prostu wbudować przetwornik elektryczny? (w e-akustych jest po boku pooglądaj zdjęcia jak coś) W każdym razie dzięki za pomoc ;P
Pzdr

"Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach."

4

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Z boku w e-akustykach jest equalizer, a nie przetwornik. Przetwornik jest zamontowany pod mostkiem.

5 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-12 12:56:15)

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Jak byś chciał, ale tak na stałe to musiałbyś... ciąć muahahahaha lol.

6

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Ciąć ???
Więc czy można zamontować normalny equalizer ?

"Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach."

7 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-12 13:52:26)

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

"W dodatku, jeśli chce się porządnie przerobić gitarę akustyczną na elektroakustyka, to specjalista powinien do wybranego pre-ampu wyciąć otwór w boku gitary i wszystko porządnie zamontować. Tak robią muzycy, którzy dysponują znakomitym przetwornikiem i elektroniką, a chcą ją przenieść do jakiejś wspanialej gitary akustycznej.

Eee, tak owszem!

8

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

A ile coś takiego kosztuje?

"Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach."

9

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

jednakże nie polecam tego przetwornika, który polecił Bluskaj... mam taki i to zwykły mikrofon w kształcie pickup'a z pokrętłem volume i tone wysyłający znikomy sygnał ...

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

10

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Chodzi mi o koszt włożenia do gitary equalizera

"Stojący w porcie statek jest bezpieczny, ale statków nie buduje się po to aby stały w portach."

11

Odp: Wyposażenie gitary w przetwornik elektryczny.

Nic NIE polecałem!

Dodatkowo powiedziałem, że brzmienie słabe.


Jak poradzisz sobie sam to tylko samego eq chyba. Czyż nie?