41

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam!

Zamierzam uczyć się grać na gitarze, ale jak wiadomo do tego potrzebny jest sam instrument tongue

Tu właśnie pojawia się mój problem, a raczej dwa: po pierwsze, nie mogę wydać na gitarę zbyt dużo. Postanowiłem więc poszukać po różnych aukcjach. No i tu drugi problem - jak już znalazłem coś w swoim zasięgu, to skąd mam wiedzieć czy to mniej więcej dobra gitara?

Chciałem więc poprosić o pomoc Was. Z gitar, na które mnie stać, spodobała mi się ta gitara: http://www.allegro.pl/item636614447_mar … tinez.html

Co o niej sądzicie? Da się na tym jakoś grać / uczyć?

Z góry dzięki za odpowiedzi,
Tomek

42

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ja bym się nie pchał w tego typu modele.. Wolałbym juz kupic jakas uzywke. najlepiej, gdybys mogl jeszcze troche uzbierać, za 300 zł mozesz kupic już całkiem przyzwoitą gitarę klasyczną.
I jeszce jedno, coś, co będę zawsze powtarzał. Gitara nie ma być  dla ciebie, i tobie ma się wygodnie na niej grać. My możemy ci jedynie cos doradzic (np. w kwestii  brzmieniowej). Pozdrawiam!

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

43

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Hiszpański klasyk, co? To od 500 zł dobre używane można kupić, a nie za 199zł + vat wink

44

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Cecha gównianej gitary: malowana na czarno podstrunica - że niby heban tongue.
Jak widać, że podstrunica jest z palisanderu(albo na prawdę z hebanu) to można się nad nią zacząć zastanawiać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

45

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Aj. Tu nawet nie o to chodzi. Zagraj akord na gitarze klasycznej z chińskiej sklejki wyprodukowanej za miskę ryżu i na gitarze klasycznej z hiszpańskiej manufaktury lutnika, który posiada umiejętności przekazywane z pokolenia na pokolenie...
Ja miałem takie porównanie, miałem obie w rękach, ważyłem, dotykałem, brzdąkałem, zaglądałem w pudło...
Zgadnijcie która lepsza wink

46

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Niech pomyśle... Stanowczo ta kitajska ;p Musiał się skośnooki narobić. I jeszcze jedno to jest joke i nie wyzywajcie mnie od rasistów (na innych forach tak jest wink )

47

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Poszperałam na allegro i znalazłam coś takiego:
http://www.allegro.pl/item639128857_was … e_szt.html

A w normalnym sklepie:
http://musicman.pl/sklep/gitara-i-akces … 9-bk-1391/

Może warto się dowiedzieć czegoś o niej i ją kupić jeśli dobra? Choć z drugiej strony to podejrzane, że ten instrument jest sprzedawany w tak niskiej cenie...

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

48

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Szczerze Rouge to ta gitara mi się za bardzo nie podoba to po pierwsze a po drugie to strasznie duża różnica w cenie (na Allegro i w sklepie) po aż ponad 300 zł. Więc to też jest coś podejrzane że się tak wyrażę. A masz może jakieś inne propozycje ??

49

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jak już mówiłem najtańsza nowa gitara akustyczna na której da się grać to T.Burton Greengo.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

50

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Kolega mpx ma rację. T.Burton to najlepszy wybór w tak niskiej cenie.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

51 (edytowany przez Carlitos 2009-05-25 08:54:24)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam, maiłem zamiar kupić gitarę elektryczna ale niestety fundusze zawiodły, więc zdecydowałem się na jakiegoś niedrogiego akustyka, tak około 400 zł.

Myślałem o tych:

T.BURTON GREENGO

EPIPHONE DR 100 / AJ 100 (jest w ogóle jakaś różnica?)

IBANEZ V50

Washburn OG2 lub PS9

MARRIS D-220M

A z tych trochę tańszych to

STAGG SW-203

VENTURE USA VTBC

J&D AG8C

Która będzie dobra na początek? Nie jestem zbyt wymagający ale wolałbym nie wyrzucić gitary za rok do kosza. A może wy coś jeszcze doradzicie. I jeszcze jedno nie mogę raczej już więcej dołożyć więc 450 to absolutne max. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdro.

PS. Najbardziej interesuje mnie ten Ibanez dość dobrze się prezentuje i ma dużo akcesoriów w zestawie (a wolałbym wszystko co potrzebne kupić razem bo nie mam w pobliżu żadnego dobrego sklepu ze sprzętem) ale ten Marris też niczego sobie choć jedynie z pokrowcem.

52 (edytowany przez mpx 2009-05-25 14:27:01)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Tanie Ibanezy to szmelc(poniżej 2,5tyś), tak jak tanie Epi. Co do reszty to nie wiem, Burtona mam i sobie cenie. Nie sugeruj się ilością dodatków, bo to one mają Cie tylko przyciągnąć do aukcji i spowodować pochopne kupienie.
Większość sprzedawców ma na oddzielnych aukcjach pokrowce, kostki itp i tam możesz dokupić.

Gitary tańsze niż 400zł sobie odpuść.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

53

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Pamiętam ze za swojego T. Burtona Greengo dalem 350 zł... ale to bylo rok temu i byl mily sprzedawca ktory mi 20 zł opuscil cene smile pozniej dokupilem dosć dobry pokrowiec i za gitarę z pokrowcem dałem łącznie 420 zł. Teraz ceny gitar niestety poszly w górę...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

54

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Mam zamiar kupić sobie gitarę jednak nie wiem czy lepsza bedzie dla kompletnie początkującej osoby gitara akustyczna czy klasyczna.Raz słyszę że dla początkującego najlepsza będzie klasyczna bo struny nylonowe i palce nie bolą ,a raz że akustyczna bo brzmienie lepsze itp.Osobiście słyszałem brzmienie obu gitar i uważam że akustyczna brzmi duuużo lepiej jednak nie wiem czy będzie ona dla mnie odpowiednia.Mogę wydąc na gitarę max 400-500 zł.
Proszę o radę.

55

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jak podoba Ci się akustyczna to kup akustyczną. Palce będą bolały przez pierwsze 2-3 tygodnie (nawet paznokcie zaczynają się "cofać" i krwawić, jak było w moim przypadku, trwało to jakiś dzień czy dwa), potem już jest luz. I nie jest to ból nie wiadomo jak ogromny, radość z grania rekompensuje wszystko.

Kup T.Burtona Greengo ,futerał i kostki wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

56

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A właśnie ,lepiej grać kostką czy palcami?

57

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

indywidualna kwestia. Ja np wolę palcami. Kostką możemy uzyskać lepszy efekt. Ale palcami też sie wypada nauczyć, chociażby palcowania wink

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

58

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ok, czyli EPI i Ibaneza w tej cenie odradzacie, a polecacie Burtona. Wie ktoś może co nieco Washburnie OG2 lub PS9 albo Marrisie D220M ? Bardziej podoba mi się Mariss. Sorry że was gnębię ale chce mieć dobre rozeznanie.

59

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

A właśnie ,lepiej grać kostką czy palcami?

Kiedy trzeba pociągnąć wszystkie struny na raz np. w grze akordami to kostką (uwielbiam granie kostką 0,38mm). W gitarze z metalowymi strunami ciężko się gra akordy palcami. Jeśli trzeba zagrać jakieś solówki czy intra (np. Nothing else metter czy Unforgiven) to palcami.

Ok, czyli EPI i Ibaneza w tej cenie odradzacie, a polecacie Burtona. Wie ktoś może co nieco Washburnie OG2 lub PS9 albo Marrisie D220M ? Bardziej podoba mi się Mariss. Sorry że was gnębię ale chce mieć dobre rozeznanie.

Washburny chyba są porządne, ale jakoś za wiele o nich nie słyszałem, wiec nie wiem jak z trzymaniem stroju itp. A o marrisie nic nie wiem.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

60

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Pfff... co to jest kostka 0,38... równie dobrze mógłbyś miziać struny kartką papieru ;P
To prawda, część utworów jest zwyczajnie niemożliwa do zagrania kostką (te sobie chwilowo odpuszczam).

61

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co myślicie o gitarze Marris D220 ??? Opłaca się ją kupić na początek ??? Dopiero uczę się grać.

62

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Fajna z wyglądu ale jak gra to nie wiem

Angus Young The Best

63

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam serdecznie:)

Gram na gitarze od tygodnia - pozyczonym klasyku
Chcialem upewnic sie czy mi na pewno sie to spodoba czy to tylko chwilowy wymysl wiec pozyczylem i zaczalem grac.
Podoba mi sie bardzo i planuje zakup akustyka.
Przejrzalem posty osob, ktore sie znaja i wybralem T.Burtona Greengo i w zwiazku z tym mam pytanie.
Na allegro wystawia aukcje sklep muzyczny z mojego miasta wiec planuje osobisty zakup:

Czy mozecie mi moi mili powiedziec czy warto go kupic? Czytalem posty ze dobry elektro-akustyk to cena 1500+
Wszyscy chwala T.burtony ale nie wiem czy dotyczy to rowniez modelu elektro-akustyka.
I w ogole jakie mozliwosci niesie ze soba wersja elektro-akustyczna?
Czy to jest tylko kwestia podpiecia pod wzmacniacz i wzmocnienia dzwieku czy niesie to za soba inne ciekawe mozliwosci?

No i oczywiscie czy to dobra wersja dla poczatkujacego:)

Dzieki z gory za odpowiedz:)
Pozdrawiam serdecznie.

64 (edytowany przez mpx 2009-05-28 21:56:56)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Po co Ci elektro-akustyk? Chcesz grać koncerty? Dźwięk akustycznej NICZYM się nie różni od elektor-akustycznej, te drugie są po prostu na koncerty aby wszyscy mogli usłyszeć dźwięk granej muzy;)
Jeśli zamierzasz grać tylko w domu, albo dla znajomych na ognisku to bierz zwykłego akustyka.

Pfff... co to jest kostka 0,38... równie dobrze mógłbyś miziać struny kartką papieru ;P

Masz małe pojęcie o papierze tongue A cienka kostka daje ostrzejszy dźwięk wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

65

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Ok dzieki wielkie mpx za pomoc:)
Ale mam jeszcze jedno pytanie:D
Co do ksztaltu pudla...Bo ta gitarka z 1st linka ma klasyczny kszalt a ta druga z tym "wcieciem".
Osobiscie drugi typ mi sie bardziej podoba, ale czy ma to jakies znaczenie dla barwy dzwieku?
Czy chodzi tylko tutaj o gusta estetyczne  tylko i wylacznie?
Dzieki za odpowiedz i sorka za glupie pytania ale dopiero zaczynam przygode z gitara i sie nie znam:P

66

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

cut away przydaję się do solówek aby można było łatwiej dostać się do wyższych progów, mnie się przydaje. big_smile

we need to sound!!

67

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Aha:)
No wiec po weekendzie jade po T.burtona z cut away'em:P
Dzieki wielkie za pomoc w kupnie:)
Pozdro dla wszystkich

68

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

najważniejsze żeby to tobie się podobała! w końcu jest dla ciebie co nie? tongue sądzę że powinieneś sam to ocenić, idąc do sklepu dokładnie obejrzeć, ocenić czy pudło nie jest za duże/małe, przejechać palcem po krawędzi gryfu i zobaczyć czy progi nie wystają poza itd... radziłbym dokładnie przejrzeć tematy z tego forum typu: jaką mam kupić gitarę akustyczną, a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. smile

we need to sound!!

69

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Moim zdaniem ta gitara z bliska na zdjęciach wygląda trochę dziwnie... jakby nie do końca dobrze wykonana... ale mogę się mylić. Po drugie - gratisy stówa, gitara dwie, jeśli dobrze policzyć. Nie brał bym tej J&D.

Co do Stagg'a to nie jestem w stanie nic za bardzo powiedzieć... mam kilka kostek i stojak tej firmy - są dobrze wykonane, ale gitary niestety w ręku nie miałem. Na ile jest zdatna do gry - nie wiem.

70

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

stysiu14 napisał/a:

Co myślicie o gitarze Marris D220 ??? Opłaca się ją kupić na początek ??? Dopiero uczę się grać.

Marrisy to świetne gitary. Ja bym wzięła Marrisa, jakbym miała w tej cenie kupić wiosło. Dużo osób pisze, że Marris bije na głowę T.Burtona.
Szkoda, że tak późno przeczytałam tego posta, bo akurat jestem w Toruniu i byłam w tym sklepie, z którego jest ta aukcja (przy okazji ogrywałam Fendera Made in Mexico, ale to inna historia). Ograłabym tego Marrisa i napisała swoje wrażenia, może pomogłoby Ci to w podjęciu decyzji.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

71

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jester rozwieje twoje niepewności staggi są niezłe ja osobiście miałem okazję grać na gitarce stagg lc 500 les paul i moje wrażenia są  pozytywne, tylko strój mógłby dłużej trzymać. tongue

we need to sound!!

72

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Jak wybierałem gitarę to sprzedawca ogrywał T. Burtona Greengo i jakiegos Stagga w podobnej cenie. Kazał mi sobie porównać brzmienie. Wybrałem T. Burtona

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

73

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Co sądzicie o Staggu C-542? Nada się na początek i nie rozleci się w przeciągu minimum dwóch lat?;)

74 (edytowany przez mpx 2009-06-05 22:45:45)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Nada się, choć nie oczekuj rewelacji.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

75

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Szczerze to Stagg C542 nie jest taki zly sam mam i jestem zadowolony na poczatek za naprawde nieduza kase...  Ja zrobilem tak bylem z kolega w sklepie ogral kilka gitar w niskim przedziale cenowym i ta byla jedna z lepszych... Potem poszukalem na allegro i kupilem prawie 100 zl taniej jak w sklepie + jakies gratisy.... Pewnie zaraz ktos po mnie pojedzie za allegro i te gratisy ale tak naprawde to gitara ta nieodbiegala niczym od tej ze sklepu moze poza kolorem:D A na poczatek dobre i pare zl zaoszczedzone na stroik zostalo... Tak wiec mi sie na allegro udalo ale wiadomo raz sie uda a raz nie....

76

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witajcie

Jestem początkującym gitarzystą i chcę kupić sobie gitarę akustyczną. Czy możecie mi doradzić jaką wybrać?

Maje wymagania:
- gitara akustyczna
- cena do ok. 700-800zł
- cut away
- w miarę porządna
- dobra dla początkującego

77

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Marris, Yamaha, T.Burton, Takamine
Szukaj w tych markach, a na pewno coś znajdziesz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

78

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

Witam ponownie:P
Jeszcze raz potrzebuje pomocy osob, ktore sie znaja na gitarkach bo jednak jeszcze nie kupilem i wybieram sie jutro i mam na uwadze 2 modele:

http://www.gamuz.info/product_info.php? … ts_id=1472

http://www.gamuz.info/product_info.php? … cts_id=387

I w zwiazku z tym 2 pytania...Oplaca sie dolozyc pare groszy i kupic T.Burtona ale z pudlem typu Jumbo?
Czy taka gitarka ladniej brzmi czy to jest tylko kwestia tego ze bedzie glosniejsza?
I drugie pytanko co do materialu z ktorego te 2 gitarki sa wykonane.
Ta pierwsza jest z basswoodu a druga z lipy.
Ktora bedzie sie lepiej sprawowac? Jest w ogole jakas roznica?
Z gory dziekuje za odpowiedz i przepraszam jesli pytania sa idiotyczne:P
Pozdrawiam:)

79 (edytowany przez 12345* 2009-06-08 14:54:30)

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

basswood i lipa to to samo big_smile

80

Odp: [Gitara klasyczna i akustyczna] Co wybrać?

basswood i lipa to to samo

Racja wink

Pudło Jumbo daje głośniejszy dźwięk.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95