Temat: Rytm, bicie i śpiew

nie wiedziałem gdzie to dać to dałem to tu, a więc mam taki problem że Intro do piosenki The Only Exception by Paramore gram bardzo ładnie(prawie tak samo jak w oryginale) lecz gdy już nadchodzi to że się śpiewa i gra jednocześnie to gubię rytm i to brzmi strasznie, w ogóle nie umiem utrzymać rytmu ani bicia, a metronomy nic nie dają, chociażby mi stukało ze 100db obok ucha to i tak bym to olał i grał po swojemu, macie jakieś rady na to?

2

Odp: Rytm, bicie i śpiew

Kolego jak Ty olewasz nawet metronom, to jak my Ci mamy pomóc?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Rytm, bicie i śpiew

bo ja wiem!? gdybym wiedział to bym się tu nie pytał...

4

Odp: Rytm, bicie i śpiew

A to my mamy wiedzieć? Granie do rytmu to podstawa. Bez tego nic nie będzie wychodziło. Ćwicz granie z metronomem i tyle.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Rytm, bicie i śpiew

Po pierwsze dużym ułatwieniem jest znanie tekstu piosenki na pamięć, a po drugie to ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Ja na początku też nie mogłem podzielić swojej uwagi na gitarę i śpiew, co prawda bardzo rzadko śpiewam, ale teraz mi to w miarę wychodzi tzn, trzymanie się rytmu przy śpiewie.

6

Odp: Rytm, bicie i śpiew

Nie załamuj się dużo osób tak ma, że przy śpiewie gubi się XD Ja aby sobie wyćwiczyć śpiew i grę jednocześnie z początku nie śpiewałem tekstu tylko tak jakby mruczałem pod nosem melodię piosenki. Później jakoś samo wyszło i mogę i grać i śpiewać XD

7

Odp: Rytm, bicie i śpiew

najlepiej umieć osobno tekst i piosenkę
a potem składać tak żeby brzmiało. Musisz po prostu ćwiczyć i się nie poddawać.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Rytm, bicie i śpiew

poproś jakąś koleżankę, ew siostrę, żeby próbowała śpiewać do twojego bicia/ nuć przy graniu

9

Odp: Rytm, bicie i śpiew

Mi to jakoś nigdy śpiewanie do granej przez siebie melodii trudności nie sprawiało zawsze wpisuje sobie chwyty nad textem piosenki a potem to samo w pamięci jakoś się układa smile

GG 34093870 wink
Piszcie jeśli chcecie ;*)

10

Odp: Rytm, bicie i śpiew

hmmm...
Ja w życiu nie użyłem metronomu i jakoś żyję.A co do grania i śpiewania jednocześnie to był kiedyś taki problem ale cierpliwość to cnota!Ćwicz ciągle i nieustannie(najroztropniej piosenki,które lubisz co byś się nie zniechęcał) a wszystko z czasem opanujesz;)

11

Odp: Rytm, bicie i śpiew

Mati napisał/a:

Ja w życiu nie użyłem metronomu i jakoś żyję

Witam w klubie tongue

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile