Temat: Co ile czasu zmieniacie struny?

Gitarę mam od 3 miesięcy. Teraz brzmi prawie jak klasyk:rolleyes: . Wg. producenta struny to D'Addario EXP 12". Z jednej strony kuszą zapasowe struny w szufladzie, zwłaszcza, że są rozmiar cieńsze, ale z drugiej strony szkoda się tych pozbywać. Co ile czasu je zmieniacie?

Takamine G330S

2

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

z racji tego, że w magazynie gitara z nałożonymi strunami leżała kupę czasu, to spokojnie możesz wymienić. Ogólnie jak będziesz wymieniał co 4 miechy to będzie ok, a już na pewno je zmień jak brzmią podobnie do nylonowych

3

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Czy przy zmianie na cieńsze struny konieczna jest regulacja pręta?

Takamine G330S

4

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Ja jak bym mógł to bym zmieniał co 2 tygodnie.

No, ale niestety nie mogę więc zmieniam co 2 miesiące neutral.

5

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Ja mam już pół roku w akustyku, Elixir długo zachowują wysoką jakość. Jestem z nich zadowolony big_smile
Gdy miałem struny z firmy "struny" zmieniłem po 2 miesiącach, nie dało się hmm.

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

6

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Ja zmieniam co 3 miechy, albo jak komplet ktory mam zaczyna mnie wkurzać swoim żałosnym brzmieniem big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

ja na swoim klasyku nie zmieniałam strun uwaga... 2 lata ;s

8

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Uła...

Nie chcę wyjść na rasistę, ale pewnie były... czarne.

9

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

moj tata nie zmienial w swojim defilu 18 lat... moze na urodziny mu komplet kupie

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

10

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

to struny osiągnęły już pełnoletniość big_smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

11

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

jakaś impreza się szykuje?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

18 lat o kruwa yikes Jestem bardzo ciekawa ich brzmienia.

13

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Ja myślę, że one skamieniały, mchem porosły i wydają odgłos rosnącej trawy... czyż nie? lol

14

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Zrobie zdjecie jak bede w PL, bo widze ze zainteresowanie niemi duze wink Oczywiscie gitara jest nieuzywana dlateego nie bylo sensu zmieniac strun.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

15

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Mój wuja kupił defila jeszcze za komuny, takiego pseudo-klasyka z metalowymi strunami, i od nowości struny nie były zmieniane do dziś. Nie było na niej grane za wiele, to się nie zniszczyły. Teraz są trochę zardzewiałe, jak próbowałem nastroić tego defila to musiałem sobie pomóc kombinerkami, ale to i tak nic nie pomogło:)

16

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

wszystko zalezy ile grasz i co grasz smile
wlasciwie to jeszcze od tego jak grasz i czy trzyams zgitare obok kaloryfera smile

a napowaznie to niektore struny trzeba zmieniac co miesiac a niektore co 3, bardzo dobre opinie maja elixir i tych osobiscie uzywam przy godzinie grania dziennie, co miesiac do wymiany w moim przypadku

17 (edytowany przez zygmen 2011-01-31 23:00:46)

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

up: jeżeli elixiry spokojnie wytrzymują z dobrym dźwiękiem ponad pół roku (przy zachowaniu higieny), to nie jest drobną przesadą wymienianie ich co miesiąc? Ogólnie częsta wymiana to super sprawa, ale wg mnie nie tak ważna, by wydawać na nią rocznie ponad 500 pln.

18

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

ale jeśli struny  nazywają sie ''Presto'' to proponuje zmienić w przeciągu miesiąca. I nigdy więcej ich nie kupywać tongue.

19

Odp: Co ile czasu zmieniacie struny?

Ja zmieniam struny co dwa miesiące jednak mogą wystąpić nagłe przypadki typu struny nie przeżyły dociskania do progów i owijka się starła tongue Taki przypadek miałem tylko raz xD