81 (edytowany przez grzesiek2805 2011-01-29 20:39:41)

Odp: Jam Session?

A nie lepiej zrobić tak, żeby nagrywać w Audacity i każdy po kolei nagrywa swoją partię, a potem odsyła projekt do następnej osoby, ta nagrywa swoje, itd.
Ale jak zwykle widzę tu niezmierzoną ilość chętnych...
PS. podkład mi się podoba smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

82 (edytowany przez Bluskaj 2011-01-29 22:50:53)

Odp: Jam Session?

No ja mam podobną wizję do twojej.

Trzeba będzie po kolei do każdego kawałek swój wysyłać, żeby to w miarę ładnie i składnie wyszło.

TAK WIĘC KTO CHĘTNY TO NIECH DA SWOJE GG, EWENTUALNIE PISZE DO MNIE 10382723.

W sumie możemy zrobić sami, taki dialog smile. Podczas improwizacji opuścisz niektóre miejsca i ja uzupełnię albo na odwrót.

Coś trzeba robić przez 2 tygodnie tongue. Chociaż może coś sam nagram... yikes

83

Odp: Jam Session?

Wiesz co, właściwie moglibyśmy zrobić to sami, ale imo im więcej osob tym lepiej, tylko znowu nie za dużo. Ja znowu nie mam takiej weny twórczej, żeby zagrać coś z sensem przed 5 minut. Tzn pewnie za jakiś czas bym coś skomponował, ale to mogłoby potrwać dłuższą chwilę. Ale takie kawałki improwizowane, może jakieś swoje zagrywki, to czemu nie smile Kurde może się ktoś jednak zgłosi...

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

84

Odp: Jam Session?

Ja moze sie zglosze jak bede mial znowu wzmacniacz sprawny.
Jak juz to kazde solo tak od 30 sekund do minuty.

Vintage V100+Marshall VS100

85

Odp: Jam Session?

No wiesz, to zależy ile osób weźmie w tym udział.

86

Odp: Jam Session?

ja może byłbym chętny ale nie wiem czy podołam xd jestem kiepski w improwizacji ..

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

87 (edytowany przez Bluskaj 2011-01-30 09:49:54)

Odp: Jam Session?

To ja ci zdradzę taki sekret.

Jak grasz te zagrywki swoje całe to (sic!) możesz grać je od tylu i na boki.

http://www.magazyngitarzysta.pl/warszta … otywu.html

Przeczytaj to. Nie musisz wszystkiego co tam jest ee rozumieć. Mi od przeczytania tego o wiele łatwiej i ciekawiej improwizować jest wink.

88

Odp: Jam Session?

Lisie, nie bój nic. Najlepiej zacznij już improwizować do tego podkładu który podał Bluskaj, na pewno coś ułożysz, fajnie się gra do tego smile Na dobrą sprawę mamy już cztery osoby. Może jeszcze jedna? smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

89

Odp: Jam Session?

sesja sad

"Va'esse deireádh eap eigean..."

90 (edytowany przez lis1994 2011-01-30 11:22:28)

Odp: Jam Session?

Bluskaj napisał/a:

To ja ci zdradzę taki sekret.

Jak grasz te zagrywki swoje całe to (sic!) możesz grać je od tylu i na boki.

http://www.magazyngitarzysta.pl/warszta … otywu.html

Przeczytaj to. Nie musisz wszystkiego co tam jest ee rozumieć. Mi od przeczytania tego o wiele łatwiej i ciekawiej improwizować jest wink.

nie rozumiem tego z tym graniem na boki big_smile poza tym znam tylko pentatonikę a moll ;/

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

91

Odp: Jam Session?

Chodzi o to, że jeżeli masz już jakieś tam swoje "zagrywki", krótkie kawałki, to możesz to zagrać od tyłu, na odwrót, na lewo, na prawo, jak tylko chcesz i wtedy poskładasz to i może wyjść całkiem fajne coś smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

92

Odp: Jam Session?

z tego co tu gram wyszło mi że można to grać w pentatonice C-moll xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

93 (edytowany przez krethh 2011-01-30 13:01:31)

Odp: Jam Session?

Nudny podkład.
Zapodajcie coś rockowego, jakiś ciekawy niezbyt szybki riff. Minutowe solówki przy takim podkładzie, po pentatonie to katorga.
Proponuje to zrobić to w formacie:
Wszyscy dogrywają się do jednego podkładu i wysyłają solówki jednej osobie, która później montuje to w jeden jam. I wideła mile widziane.

94

Odp: Jam Session?

Po pierwsze trzeba zrobic liste tych, ktorzy maja na to ochote. Pozniej wybrac podklad, ktory bedzie sie podobal wiekszosci, do tego podkladu trzeba bedzie dopasowac ilosc i dlugosc solowek. Zastanowic sie czy maja byc tylko solowki czy moze jeszcze ,,dopalacz,, do podkladu. I zgadzam sie z krethh, zmiencie podklad na jakis troszke szybszy utwor.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

95

Odp: Jam Session?

A sami nie potraficie czegoś zaproponować? hmm

Kto mówił, że pentatonika, kto mówił, że minutowa, kto mówił o innej formie niż takiej, którą zaproponowałeś?

Chodzi o to, żeby wysyłać po kolei swoje arcydzieła tzn. samemu to 'montować' albo wysyłać mi czy kto tam się chce w to jeszcze bawić. Ja to podkładam i wysyłam następnej osobie, żeby to brzmiało w miarę spójnie.

Co do podkładów - dawajcie inne tonacje niż e-moll/g-dur, a-moll/c-dur.

96

Odp: Jam Session?

Krester, kretth, co proponujecie? Dajcie link jakis. Nikt nie wytycza co trzeba grać. Jest nieograniczone pole do popisu. Ale jak słusznie zaproponował Bluskaj, można zagrać kawałek na czystko, a potem przester jakiś i każdy zaprezentuje się w tym i w tym.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

97

Odp: Jam Session?

Zakłądając że:
-Wszyscy którzy chcą wziąć udział umieją układać nuty a przynajmniej tabulatury
-Komuś się będzie chciało napisać podkład
To można by odpalić po prostu Guitar pro cxzy coś w tym stylu i wstawić tyle ścieżek ilu chętnych

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

98

Odp: Jam Session?

Jutro wieczorem może przysiąde i nagram jakiś riff, ale nic nie obiecuje.
Krester, zapodaj coś od siebie - tylko nie idź w zbyt ciężkie klimaty.

99 (edytowany przez grzesiek2805 2011-01-30 19:18:23)

Odp: Jam Session?

Ale po so sobie utrudniać zycie? Ustalamy tylko kolejność i limit czasowy. Odpalasz Audacity, wrzucasz do projektu podkład, nagrywasz swoją partię i odsyłasz od następnej osoby. Czyż tak nie będzie łatwiej?
Oczywiście odnoszę się do wypowiedzi WiedźMatt'a.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

100

Odp: Jam Session?

Jak to tak, bez wideło?

101

Odp: Jam Session?

Wideło będzie trudniej złożyć. No chyba ze ktoś chce się z tym bawić. Poza tym nie każdy ma możliwość nagrania dobrej jakości obrazu. Narazie można nagrać tak na próbę kawałek, jak się spodoba to nagramy następny z obrazem, może będzie więcej chętnych smile

Par napisał/a:

sesja sad

W obliczu tych jakże cudownych, dopiero zaczynającytch się ferii, łączę się z Tobą w bólu. smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

102

Odp: Jam Session?

u mnie właśnie ferie się skończył i jutro do budy ;/

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

103

Odp: Jam Session?

Zdecydowanie lepiej wziąć gotowy podkład.

Albo coś wybierzecie, albo robimy w tym c-molu, który wcale nie jest nudny tylko wymaga... odrobiny kreatywności.

Ci co chcą to podajcie swoje gg. Kolejność możemy losować tongue.

104

Odp: Jam Session?

7365993.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

105

Odp: Jam Session?

212542

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

106

Odp: Jam Session?

Są jacyś chętni na nie blusowy podkład? Ja bym chętnie ponagrywał, ale do jakiegoś metalu, nawet nie koniecznie na przesterze, ale blus to mnie odstrasza.

107 (edytowany przez Bluskaj 2011-01-30 21:42:55)

Odp: Jam Session?

Ej, to ty chyba prawdziwego 'przerażającego' bluesu nie widziałeś.

No to powiedzmy niech będzie to:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=noQaTrFqxDo[/video]

Wy sobie poszarpiecie do refrenu, a ja po kwakam do zwrotki na czystym.

Na moje to dobrze brzmi tu i a-moll i a-dur, ale pozostańmy przy a durze czyli f#-molu czyli na 2 progu.

Ewentualnie zaproponujcie wreszcie coś sami...

108 (edytowany przez Rames 2011-01-30 21:53:13)

Odp: Jam Session?

Fajny jest track z 2011 shredd off competiton, tylko niestety krótki, można też nagrać kilka taktów i zapętlić, wtedy każdy gra ile chce. Może i podkład będzie nudniejszy, ale za to bez ograniczeń czasowych.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=ZkgXj9J5le8[/video]
(W 30 sek zaczyna się właściwy podkład)

109 (edytowany przez krethh 2011-01-31 07:06:28)

Odp: Jam Session?

[video]http://www.youtube.com/watch?v=TqW4fxAj05o[/video]

Zapętlić pierwsze 16 sekund i masz 32 sekundy fajnego podkładu.

Ew. można grać aż do 37 sekundy.

110

Odp: Jam Session?

Ustalimy coś wreszcie? Czy na tym forum nigdy nie będzie jakiejkolwiek ogranizacji... Ten BT co podał krethh mi pasuje.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

111

Odp: Jam Session?

Mi też się podoba.

Żartowałem. Ale niech już będzie.

Tu jest w mp3: http://www.przeklej.pl/plik/backing-tra … 26meb8v6jo

Niech ktoś jeszcze wytłumaczy tym co nie rozumieją jak zrobić projekt w audacity i jedziemy.

112

Odp: Jam Session?

http://img695.imageshack.us/f/beztytuurwg.png/
Tylko nie zapisujcie do formatu mp3, tylko exit i zapisz projekt, tak żeby następna osoba mogła go odtworzyć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

113

Odp: Jam Session?

Hm, mógłbym sie ja też dołaczyć?... w sumie geniusz improwizacji to nie jestem, ale pomysł jest fajny i warty realizacji smile

To w jakiej kolejności będziemy nagrywać?
Kto pierwszy?(Podkład moim zdaniem jest okey, fajne rzeczy idzie na nim ugrać smile))

gg:15637458

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

114 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-01 19:18:56)

Odp: Jam Session?

No więc ja podzieliłem to na 6 części:

1 - od 0:00 do 0:36
2 - od 0:36 do 1:08
3 - od 1:08 do 1:43
4 - od 1:43 do 2:16
5 - od 2:16 do 2:49
6 - od 2:49 do końca. To możemy jeszcze podzielić i połączyć siły jako, że jest z              przedłużonym refrenem.

Jak komuś np podciągnięcie przechodzi dalej trochę to nie musi się dokładnie mieścić, ale wiadomo, dla każdego zwrotka i refren.

Mówicie, którzy chcecie grać.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak chcecie uczciwą jakość to albo głośno nagrywacie albo z pieca do wejścia mikrofonowego i do liniowego w komputerze. W prawym górnym rogu w audacity macie do wyboru.

Po zapisaniu projektu musicie chyba wasze solo i podkład razem z projektem do folderu jednego wrzucić i spakować bo chyba nie będzie działało. Potem to uploadujecie np na przeklej.pl i zamieszczacie link na forum.

Jak ktoś ma jakieś 'ale' to walcie śmiało smile.

115

Odp: Jam Session?

Ja chcem pionty.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

116 (edytowany przez obnażona lama 2011-02-01 21:59:52)

Odp: Jam Session?

polać Bluskajowi tongue.  w takim razie ja tez się na to pisze.. i chcem czfarty

117 (edytowany przez lis1994 2011-02-01 21:36:27)

Odp: Jam Session?

to ja mogę być trzeci ale nie znalazłem tej opcji żeby nagrywać przez wejście liniowe sad ...

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

118

Odp: Jam Session?

To ja się zgłaszam jako drugi. Koniecznie trzymamy się tonacji czy gramy 'co pasuje'?

119

Odp: Jam Session?

To Bluskaj'owi została pierwsza pozycja tylko big_smile
@up mnie to tam obojętne ale z racji tego, że nie jestem genialny w improwizacji to bd się trzymał skali raczej xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

120

Odp: Jam Session?

Lis, jeszcze 6 jest wolna smile
Rames, chodzi Ci o określoną skalę? Możesz jechać nawet chromatyczną jak potrafisz smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993