Temat: grypek5

Witam,
nagrałem cover solówki z fade to black.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=gLOJuXYw314[/video]

Proszę o opinie. Na gitarce gram rok czasu.

2 (edytowany przez Rames 2011-01-08 16:31:34)

Odp: grypek5

Szacun, bardzo fajnie, sam gram od roku i jesteś lepszy. Nie mam się do czego przyczepić.

// Nie wrzucaj tego mastera, albo powiedz ze grasz co najmniej 2 lata, bo chyba gitarę wywale przez okno....

3

Odp: grypek5

Dzięki wielkie. Wkrótce wstawię Master of Puppets z solówką. Pozdro

4 (edytowany przez grzesiek2805 2011-01-08 16:18:16)

Odp: grypek5

o fak, nieźle dajesz kolego smile fajne wiosło, kopia PRS'a wink
edit: sorki za usuniecie tamtego posta, to przez przypadek smile I czekam z niecierpliwoscia na ten coverek. Stary jak to zagrasz, to jesteś gwiazdą tego forum big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: grypek5

Zmotywowałeś mnie. Jak bym nie był chory i nie leżał w łóżku to bym chyba jeszcze dzisiaj nagrał.

6

Odp: grypek5

Możesz powiedzieć jakie stosujesz ćwiczenia na szybkość?

7

Odp: grypek5

Mam nadzieję że ja też tak kiedyś będę umiał. 5/5

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

8

Odp: grypek5

grypek: w pierwszej minucie bardzo, bardzo fajnie, tapping też ogólnie dobrze słyszalny itp, nie chcę się narażać,ale jednak bendy m.in. w 1:00 fałszują, więc małe pytanie: na jakich strunach wiosłujesz? Słuchawiki zgaduje, że creative aurvana

9

Odp: grypek5

dosyć dużo korzystałem z tej stronki http://www.szkola.mayones.com/lek.html ale przede wszystkim ważne jest kostkowanie obustronne. Od początku grania na gitarze brałem się za dosyć trudne kawałki. Mogę zaraz wrzucić na youtube jak zagrałem farewell ballad po niecałych 2 tygodniach gry. Od niedawna uczę się skal i na nich ćwiczę szybkość.

10

Odp: grypek5

Struny to Dean Markley blue steel rozmiar bodajże 10-46 co do słuchawek to masz racje

11

Odp: grypek5

o ku*wa farewell ballad o.O wrzuć prosze.. big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: grypek5

Poza paroma nieistotnymi szczegółami solówka zagrana super smile Czekam na więcej.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

13

Odp: grypek5

Zamieszczam Farewell Ballad
[video]http://www.youtube.com/watch?v=8Z6imP5vCdE[/video]

Ogólnie szału nie ma ale jest to pierwsza piosenka jaką się nauczyłem w całości i to po niecałych 2 tygodniach gry na gitarze. Więcej filmików nie mam, niedługo nagram kolejne covery.

14

Odp: grypek5

Miazdzysz mi jaja yikes (w dobrym znaczeniu oczywiscie).

Sam gram na elektryku od niecalego tygodnia, a ciesze sie z solowki Knocking on Heavens door i intro Sweet child O' Mine.

Czekam na wiecej coverow.
Tak trzymaj!

15

Odp: grypek5

ile dziennie ćwiczysz ? ;> super ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: grypek5

ćwiczę bardzo nieregularnie ponieważ studiuję dziennie a gitarę mam tylko w domu, więc gram w weekendy jak przyjeżdżam albo w jakieś dni świąteczne ale jak się dopadnę do gitary to gram tak z 4- 5 godzin tak, że na drugi dzień nie czuję opuszków palców hehe ale gram dalej smile

17

Odp: grypek5

No to co by było, jakbyś codziennie ćwiczył? tongue Nie możesz mieć ze sobą gitary? Ja też studiuję dziennie, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć swoich gitar ze sobą (a przynajmniej jednej z nich) wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

18

Odp: grypek5

Rouge a jaką masz drugą gitarę ??

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

19

Odp: grypek5

klasyka jakiegoś pewnie?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

20

Odp: grypek5

Taak, stary klasyk, z którym stawiałam pierwsze kroki (kupiłam jako używany, kosztował 120zł). Struny co prawda są bardzo wysoko nad gryfem, ale grać się jeszcze da xD

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

21

Odp: grypek5

Poćwicz artykulacje,a poza tym nie graj jak robot.W sensie że to brzmi jakby się puściło z gp,bez emocji imo

Vintage V100+Marshall VS100

22

Odp: grypek5

Spoko, dzięki za poradę w sumie też nie jestem za bardzo zadowolony, powiedziałbym, że jest ok wink Nagram jeszcze raz na weekend oraz popracuję nad mimiką hehe

23

Odp: grypek5

Mimiki nie można udawać,po prostu IMO to słychać ;]
Po jammuj do piosenki i powinnieneś ją wtedy lepiej zrozumieć.

Vintage V100+Marshall VS100

24

Odp: grypek5

O kurde, ale za przeproszeniem pierdoły Nemoris pisze, może nagraj coś i pokaż nam jak się gra 'z emocjami' bo już sam nie wiem o co Ci kurna chodzi... Co do artykulacji to podobno na cyfrach, dużo gorzej ją słychać, a grypek napisał, że na podzie nagrywa.

25

Odp: grypek5

nemorisowi chodzilo chyba o cos takiego
http://www.youtube.com/watch?v=662YuJlrrvE

26

Odp: grypek5

Rames napisał/a:

O kurde, ale za przeproszeniem pierdoły Nemoris pisze, może nagraj coś i pokaż nam jak się gra 'z emocjami' bo już sam nie wiem o co Ci kurna chodzi... Co do artykulacji to podobno na cyfrach, dużo gorzej ją słychać, a grypek napisał, że na podzie nagrywa.

Lepiej się lizać po chujach nie,zamiast dać radę smile?

Vintage V100+Marshall VS100

27

Odp: grypek5

Gratuluję świetnej rady - 'graj z emocjami', może ja jestem jakiś upośledzony i nie wiem co masz na myśli, a może po prostu już sam nie wiedziałeś co masz napisać? Jeżeli artykulacje nazywasz 'emocjami' to nie na wszystkim da się ładnie artykułować, z resztą moim zdaniem rady powinny być konkretne - a nie 'zrozum utwór, dodaj emocje'.

28

Odp: grypek5

Rames, jemu chodziło o to, żeby emocje wyraził przez grę, czyli artukulację, a nie mimikę smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

29

Odp: grypek5

Z tą mimiką chodziło mi o to, żeby nie robić takich głupich min co widać na filmikach . A o którym filmiku w ogóle pisałeś bo jeśli o farewell ballad to ja to chciałem po prostu zagrać, przecież grałem wtedy na gitarze niecałe 2 tygodnie i gdzieś miałem jakieś emocje, byłem bardzo zadowolony, że potrafiłem to zagrać. Teraz nagram jeszcze raz myślę, że dużo dużo lepiej mi pójdzie.

30

Odp: grypek5

A ja mam to w dup.. jakie miny robie przy grze, zalezy mi tylko na dzwieku, wiec nie stresuj sie komentarzami Nemorisa, ktory lubi sobie pokrytykowac.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

31 (edytowany przez Nemoris 2011-01-17 19:47:56)

Odp: grypek5

Rames napisał/a:

Gratuluję świetnej rady - 'graj z emocjami', może ja jestem jakiś upośledzony i nie wiem co masz na myśli, a może po prostu już sam nie wiedziałeś co masz napisać? Jeżeli artykulacje nazywasz 'emocjami' to nie na wszystkim da się ładnie artykułować, z resztą moim zdaniem rady powinny być konkretne - a nie 'zrozum utwór, dodaj emocje'.

Powiedz mi mistrzu,gdzie ja napisałem że artykulacja=gra z emocjami.
Artykulacja to tylko tego część,reszte trzeba wyrobic przez improwizację itd.,a nie katowanie kawałków tak samo jak w tabach.



@Krester-Sory,zapomniałem,to forum na którym covery wkleja się by się pochwalić,a nie by poprawić swoja grę,wybaczcie.

Vintage V100+Marshall VS100

32

Odp: grypek5

Nie stary, to forum jak sama nazwa sugeruje jest ,,dla poczatkujacych,,. Gdyby ktos mial sie zamiar chwalic to jest np. gitara.pl gdzie za wrzucenie np. mojego kawalka zrownali by mnie z blotem. Chodzi mi o to, ze czepiasz sie szczegolow i to nie pierwszy raz na tym forum. Artykulacja... Nagraj swoj cover i pokaz jak grasz z artykulacja.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

33

Odp: grypek5

Nemoris napisał/a:

Artykulacja to tylko tego część,reszte trzeba wyrobic przez improwizację itd.,a nie katowanie kawałków tak samo jak w tabach.

Chodzi mi o brak konkretów w twoich cennych radach. Skoro mówiąc o grze z emocjami miałeś na myśli coś innego niż artykulacje - spójrz na pierwsze zdanie mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś. Nie wiem co to znaczy wg Ciebie 'gra z emocjami', jesteś po prostu za dobry na to forum i czasami zapominasz, że masz do czynienia z osobami, które nie są muzykami. A druga opcja to jest to co napisał Krester - czepiasz się nie wiadomo czego.

34 (edytowany przez Nemoris 2011-01-20 19:46:25)

Odp: grypek5

Nie jest żadnym profesjonalistą...
Po prostu nie trzeba być nie wiadomo jaki żeby takie rzeczy wychwytywać.
Póki co nic nie wrzucę bo piec mi się spieprzył.
No ok,dla początkujących,czyli mam oceniać tylko podstawy...?

Błagam, nie kaleczcie tak języka, bo to naprawdę razi w oczy.- Rouge

edit:No właśnie nie byłem pewien co do tego,czy ą,czy om,firefox nic nie podkreślał,więc tak zostawiłem wink

Vintage V100+Marshall VS100

35

Odp: grypek5

Nemoris napisał/a:

Nie jest żadnym profesjonalistom...
Po prostu nie trzeba być nie wiadomo jaki żeby takie rzeczy wychwytywać.
Póki co nic nie wrzucę bo piec mi się spieprzył.
No ok,dla początkujących,czyli mam oceniać tylko podstawy...?

True. Jak ktoś jest poczatkujący, to powienien wstawiać utwory dla początkujących.

Epiphone SG EX Roland cube 20 Zoom g1u

36

Odp: grypek5

Zamieszczam solo  master of puppets. Jakość nie jest za dobra bo nagrywałem dźwięk cyfrówką ze wzmacniacza Roland Cube . Może za tydzień uda mi się nagrać całość na podzie. Proszę o opinię

[video]http://www.youtube.com/watch?v=EawEbZYOPOc[/video]

37

Odp: grypek5

pieknie zagrane big_smile co to za gitara? big_smile

Takamine G320 NS big_smile (Nareszcie ";.....:")

38

Odp: grypek5

Dzięki za komentarz wink  gitara dokładnie ta co w linku
http://www.vintageguitars.pl/vintage_gu … d_102.html

39

Odp: grypek5

Ciężko mi uwierzyć, że rok grasz, ładnie zagrane, no znowu nie ma się za bardzo czego przyczepić... Chociaż - zagrałeś to bez emocji! (żartuje oczywiście)

40

Odp: grypek5

hehe dzięki . Gram już w sumie 13 miesięcy a mastera zacząłem się uczyć ponad pół roku temu. Postaram się nagrać całego na następny weekend. Oczywiście nie łoiłem tylko mastera wink. Szkoda, że nie gram codziennie bo pewnie bym dużo lepiej grał. Pozdro