41

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nie tyle progi krzywe, co nie doszlifowane. Ale z resztą Dawisiek ma rację. Po co kupować gitarę firmy, u której bardzo często trafiają się buble? Squier to całkiem porządna firma, szczególnie starsze egzemplarze ich gitar. A skoro lubisz stratowate kształty to dobrym wyjściem są gitary Squiera.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

42

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja polecam Squier Bullet. Jest bardzo tani a dla początkującego... MALYNA
Polecam.

43

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Albo Squier Affinity używka, trochę lepsze od Bulleta wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

44

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

nie no affinity fajne tylko ze troszke za duzo jak na moje fundusze sad raczej jak sobie kupie to squier bulleta

45

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W zasadzie dwie stówy różnicy. To nie jest wiele... na Twoim miejscu bym trochę poczekał, albo wyciągnął od starych.

46 (edytowany przez Marker 2009-05-03 21:39:46)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

a jaka jest roznica miedzy bullet a affinity ? bo obie gitarki maja po 3 coile

@edit
ja do piatku nie bede zagladal na forum poniewaz jade na wycieczke smile oczekuje odpowiedzi na pytanie pozdro big_smile

@edit2
rozmawialem z kolezanka pokazalem jej kilka gitar..mowi fajne ale mostek ruchomy..czy to by wplynelo jakos zle na nauke albo po prostu by przeszkadzalo ?

47

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

O kwestii ruchomego mostka już pisałem w którymś temacie, poszukaj.
Co do różnic - jakość drewna i wykonania. Dość istotne cechy, nieprawdaż?

48 (edytowany przez Cinderella 2009-05-04 11:39:20)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Gram od roku na gitarze klsycznej i chciałabym zakupić elektryka. Mam budżet ograniczony do 1000 zł w porywach do 1200 i więcej wiem że nie wyciagne już od nikogo:) Chciałabym mieć gitare które dobrze brzmi i jest solidna. Za tą kase chce kupić gitare i piec, więc doradźcie jaka gitara będzie dobra i piec ile ma mieć mocy, jaka firma itp, zebym mogła grać w domu.
Myśle o tej:
http://www.musicaudio.pl/product_info.p … ts_id/2930
Albo o  Les Paul Junior co o tym sądzicie?? Doradźcie bo ja już zgłupiałam xD

You ain't nothin' but a hound dog

49 (edytowany przez Gitarzystek 2009-05-04 14:54:00)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ile masz lat? Bo juniory są dla dzieci. Mógłby być ciut za mały wink

50

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Haha spoko pytania o Juniora nie było chociaż zajebiaszczo sie na nim gra;p
Co powiecie o tamtej gitarze co dałam linka wcześciej? Jest dość tania i dlatego się pytam czy nie jest zła i czy jak na mój budżet mogę kupić coś lepszego?

You ain't nothin' but a hound dog

51

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Corta sobie odpuść, Les Paula Juniora także. Proponuję od tych 1200 odjąć z 300 zł (na wzmaka). Zostanie Ci 900zł. A za to możesz już konkretną gitarę kupić, np.
- Epiphone Les Paul 100
- Squier Affinity
- Epiphone G400 (używany)
- Schecter Revenger (używany)
- Epiphone G310
- Dean Vendetta 1.0
- Schecter Omen 7
Myślę, że dość szeroki wybór gitar wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

52

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja nie znam się na gitarach ale sądzę że bullet też nie jest zły wink nie dorównuje może gitarą które Ty wymieniłaś ale w sam raz dla początkującego (w solówkach na wyższych progach sobie trochę nie radzi ale jak się przyzwyczai to jest spoko)

P.S. Sam już trochę zacząłem komponować ;p

53

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Oczywiście, że nie jest zły. Ale po co kupować Bulleta, skoro może sobie kupić gitarę lepszej jakości?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

54

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W tym rzecz xD

55

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Hey ja gram niedlugo i gram na klasyku ale zawsze chcialem miec elektryczna i chyba powolutku bede sie przymierzal do jakiegos zakupu w wakacje:D Oczywiscie jak zasluze z postepami i uznam ze jestem jej godny hehe... podejrzewam ze uzbieram tak kolo 1 tysiaczka wiec czy taki zestaw moglby byc
http://www.allegro.pl/item627396111_epi … mocja.html

no i piecyk http://www.allegro.pl/item619751483_wzm … _wawa.html
Z gory dzieki za pomoc

56

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Całkiem niezły wybór. Ale jeśli już chcesz kupić Marshalla z serii MG to celuj w te nową serię, bo ta stara podobno jest o wiele gorsza niż nowa.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

57

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A jak ten epiphone special gdzies na jakims forum ktos napisal ze one nie za mocne sa gdzies ze niezle i tak naprawde mam metlik w glowie. Bo ogolnie to wolalbym cos w stylu 'les poul' dlatego wybralem tego epiphonea.... A odnosnie pieca to myslaelm ze ten jest z tej nowej serii... to czy nowa seria ma jeszcze jakies dodatkowe oznaczenie. Z gory dzieki za odpowiedz i pomoc.

58

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

W zasadzie to zawsze możesz trafić na bubel, dlatego zawsze każdy Ci będzie tłukł do głowy, byś gitarę kupił w sklepie - wcześniej badając jej stan wink Sklepów naprawdę nie trzeba się bać! A jeszcze jak dobrze trafisz to sprzedawca pomoże w wyborze lub będzie w stanie polecić któryś model.
Sam Epiphone jest bardzo często chwalony, a jeśli chcesz kupić porządnego les paul'a taniej niż za 12 000 złociszy (Gibson), to jest to chyba najlepszy wybór.

59

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ten Epiphone na prawdę nie jest zły. Wystrzegaj się Special II z korpusem ze sklejki (czyli stare modele).
A co do Marshalla to sama nie wiem, jak się rozróżnia starą i nową serię. Ale myślę, że możesz poszukać na innych stronach informacji na ten temat.

Jester: Gibsona Les Paula dobrego można kupić już za ok. 6 tysięcy.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

60

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

"Jester "Poki co i tak do roboty po sesji trzeba ruszyc zeby na epiphonea nazbierac a Gibson mhm marzenie ale marzenia sa po to zeby je spelniac:D A ogolnie odnosnie tej sklejki to jakbym kupowal w sklepie to juz raczej nowy model by byl nie ze sklejki czy raczej tez moze sie trafic? A jak by byl to jak to rozpoznac.... W sumie kompletny ze mnie laik wiec sorki ze tak mecze ale wole sie kogos spytac z dluzszym starzem niz kupic cos a potem zalowac...

61

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Wystarczy ze ktos ma dobrze zarabiajacych rodzicow to marzenie Gibsona jest realne

Angus Young The Best

62

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Sklejka jest lżejsza od lipy, to jest ta podstawowa różnica big_smile A jeśli kupujesz nówkę to raczej na sklejkę nie natrafisz. Ale lepiej jak coś pytać się sprzedawcy o drewno, nigdy nic nie wiadomo wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

63

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

OKa dzieks. A jeszcze jakies ciekawe modele gitar za 600-700 moglibyscie polecic??

64

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mógłbyć celować w jakieś Washburny... Ale wczesniej pisales ze wolisz kszatałty Gibsona, Wiec chyba Epiphone bedzie najlepszym rozwiązaniem...

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

65

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Inne gitary? Epiphone SG Special, używany Dean Vendetta 1.0 (jeśli masz odwagę kupować na allegro używki), używany Epiphone G310 (jak wcześniej) Squier Bullet, Washburn x12. Tyle jeśli chodzi o gitary dostępne na allegro.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

66

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

pomysl nad ta http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … cort-x2-bk ^^ ja sie na nia zapatruje i pewnie sobie ja kupie

67

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Marker- nie polecam tego corta. Powód- podobno mostki w tanich cortach są do bani.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

68 (edytowany przez czaros357 2009-05-10 13:04:16)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Dobra gitara pewnie zostanie taka jaka wybralem big_smile ale zastanawiam sie nad piecem.... Rozne oceny czytalem na temat marshala wiec poradze sie was:D Laney: http://www.rnr.pl/p482.894_laney_lx20d_ … arowe.html

czy moze marshal  : http://www.rnr.pl/p9924.894_marshall_mg … arowe.html

A moze roland: http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … d-cube-15x

Jezeli jeszcze inne mialby ktos sugestie w tym zakresie cenowym bylbym wdzieczny. Dzieki i pozdrawiam

69

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja bym wybral Marshalla, ten model akurat jest na 2009. Jest jeszcze Kwestia co chcesz grac?

Angus Young The Best

70

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Piec dobiera się pod rodzaj muzyki jaki chce się grać, dlatego najpierw podziel się z nami informacją, co chcesz uzyskać wink

71

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Moze zaczne tak od U2 po Metallice tak w skrócie czyli od rocka po metal.

72 (edytowany przez mpx 2009-05-13 22:12:58)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Rouge:
- Epiphone Les Paul 100 - nie wart swojej ceny, ktoś nawet wspominał, że są ze sklejki.
- Schecter Omen 7 - 7-strunowa gitara dla początkujących ? smile Chyba chodziło Ci o Omena 6 wink Oczywiście gitara warta każdej złotówki wink Ogólnie w Schecterach stosunek cena/jakość jest wprost fantastyczny.

Co do pieców to w życiu nie wybrał bym Marshalla. Jak już coś małego a fajnego to VOX pathfinder 15r albo 10.

Co do mostków to raczej stałe wam polecam, bo żeby było dobre tremolo to musi być droga gitara (dobry mostek swoje kosztuje). Tanie Floyd Rosy czy inne ruchome = problemy ze strojeniem.

@down:
Co do Rolanda Cube, rzeczywiście r0x piec. Właśnie oglądałem demo na yt wink
http://www.youtube.com/watch?v=Srvla73vpok

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

73

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

mpx napisał/a:

Rouge:
- Epiphone Les Paul 100 - nie wart swojej ceny, ktoś nawet wspominał, że są ze sklejki.
- Schecter Omen 7 - 7-strunowa gitara dla początkujących ? smile Chyba chodziło Ci o Omena 6 wink Oczywiście gitara warta każdej złotówki wink Ogólnie w Schecterach stosunek cena/jakość jest wprost fantastyczny.

Co do pieców to w życiu nie wybrał bym Marshalla. Jak już coś małego a fajnego to VOX pathfinder 15r albo 10.

Co do mostków to raczej stałe wam polecam, bo żeby było dobre tremolo to musi być droga gitara (dobry mostek swoje kosztuje). Tanie Floyd Rosy czy inne ruchome = problemy ze strojeniem.

Z Schecterem rzeczywiście się rozpędziłam xD Dzięki za poprawkę tongue
A co do Epiphone'a Les Paul 100 połowicznie się zgodzę. Owszem, są opinie, że nie opłaca się tej gitary brać. Ale to, że są ze sklejki to już nie do końca prawda, bo wszystko zależy od danego egzemplarza. Niektóre robione są z normalnego drewna, inne ze sklejki.

Co do wzmacniaczy, to można jeszcze wziąć pod uwagę Rolanda Cube, część ludzi na forach je sobie chwali, więc można go sprawdzić.
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/w … d-cube-15x

A z mostkami to w 100% się zgodzę z kolegą wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

74 (edytowany przez emq 2009-05-20 21:19:55)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam wszystkich smile

Los chciał, ze trafiłem akurat na to forum internetowe o wiosłowaniu dla początkujących i mam rozterki, jak wszyscy przede mną - co tu wybrać na początek.

Koniec końców zawsze miałem zamiar się nauczyć grać na jakimś instrumencie, ale jakoś nigdy nie było czasu, czy też środków - wiec mówię veto do cholery, trzeba coś z tym zrobić :d. Zdecydowałem się na wiosło, ze względu na to, iż preferuję właśnie gitarowe rockowo-metalowe brzmienia - elektryka, bo akustyk jakoś w ogóle mi nie leży i już. Nie dam się przekonać, żeby zacząć od czego innego, deal with it :f.

Przejrzałem już pół internetu i jestem w kropce. Gdzie się ktoś nie spyta od jakiego elektryka zacząć, to polecają mu Gibsony i inne Les Paule za niebotyczne kwoty, nie wspominając o reszcie osprzętu - więc chciałbym się w tym miejscu zapytać, czy do cholery nie ma już czegoś tańszego, co by przyzwoicie GRAŁO, nie kaleczyło ucha (a jeśli to już tylko z winy użytkownika) i dawało frajdę z nauki? I tak nie docenię na początku wszystkich tych (zapewne) niebotycznie wyrafinowanych wykończeń i brzemienia - chcę coś, co będzie stanowić punkt zaczepienia na rok-trzy (nie liczę na to, iż szybciej uczynię jakiekolwiek postępy :d).

Idę dalej czytać stosy postów na wszelkich forach, a tymczasem może ktoś mnie oświeci czy w zakresie ~0-600zł (wraz z jakimś wzmacniaczem) idzie się zaopatrzyć w coś, o czym wspominałem akapit wyżej (nowe, używane, sklepy, allegro, jestem otwarty na propozycje).

Pozdrawiam o/

75 (edytowany przez mpx 2009-05-20 21:54:49)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Wiesz jeśli chcesz gitarę to ok. Ale ze wzmacniaczem za tyle nie kupisz. Za 600zł będziesz miał fajne używane wiosło. Niestety wzmacniacz też swoje kosztuje, dobry wzmacniacz (15W) to wydatek 500zł~. Chyba że używka(ale cena raczej nie spadnie do 100zł).
Ogólnie wiosło które ma najlepszy stosunek cena/jakość to Schecter OMEN 6(rockowo metalowe brzmienie, polecane przez wielu). Wzmacniacz może być Vox Pathfinder 15R. Ogólnie cena takiego zestawu + kable + pokrowce to jakieś 1500zł, ale będzie to sprzęt którego nie powstydzi się nawet doświadczony gracz.
W każdym razie, gitara elektryczna to spory wydatek pieniędzy(a wzmacniacz jeszcze większy) i nie ma co się napalać na nie jeśli nie ma się sporej kwoty.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

76

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Witam mam zamiar kupić jakąś tanią gitarę elektryczną tak max do 500 zł. Trochę już powęszyłem i mam na oku to wiosło:

http://allegro.pl/item640683404_to_sie_ … zenty.html

Bo słyszałem że jest znacznie lepsze od tych najtańszych typy echo czy sounder, tutaj dość pochlebna recenzja:

http://www.kapela.info/testy-gitar-jd-s … 3-vt90.htm

Korci mnie też żeby dołożyć stówę i kupić tego strata:

http://allegro.pl/item633317875_squier_ … er_bk.html

Ale znowu gdzieś czytałem że nowe Squiery znacznie odbiegają jakością od starszych egzemplarzy.

Na początku myślałem o jakimś typu les paul ale chyba jedyne nie najgorsze w tym kształcie i w tej cenie to Epiphone Les Paul Junior a słyszałem o nim różne opinie.
 
Napiszcie co sądzicie o tych wiosłach i najlepiej dodajcie coś od siebie. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdro.

PS: Wolałbym żeby gitara była nowa, ale jeśli znajdzie się jakaś dobra okazja to mogłaby być jakaś zadbana używka.

77

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

J&D są bardzo nierówne. Raczej nie polecam. Squiery też nie są jakoś specjalnie udane.

Myślę, że te gitary przebijają jakościowe J&D czy Squiery:

Dean Vendetta XM (ponoć niezłe wiosło jak na tą cene)
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … endetta-xm

Jeśli możesz dołożyć 150zł to zastanów się jeszcze nad
Cort X2 i Washburn X12

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

78

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Corta x2 będę konsekwentnie odradzać. To już lepszy jest Washburn i ten Dean. A z gitarami J&D jest różnie. O elektrykach tej firmy nic nie wiem. Mój kolega ma akustyka J&D i raczej jest zadowolony, tylko musiał go wyregulować. Więc może elektryki nie są aż takie złe?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

79

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mam pytanie. Otóż chciałbym się dowiedzieć ,czy na początek opłaca się kupić Epiphone LP Junior? Z góry dzięki za odpowiedzi.

80

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Gitary nie znam nie gralem, zalezy tez czy nie bedzie ci ona za mala, juniory sa dla malych dzieci

Angus Young The Best