1

Temat: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

jak w temacie
kazdy akord od dołu brzmi niemal identycnie, zazwyczaj słyszę głównie ostatnią strunę
znaczy roznice slychac jak gram akordy w ktorych nie gramy ktorejś struny, ale progi ktore naciskam nie maja na dźwięk prawie żadnego wpływu:(

2

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

Niemal identycznie, to nie to samo co identycznie smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

część identycznie

4

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

daj przykłady ...

5

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

w G E e itp po prosty lżej przejeżdżaj po basowych a w D d a A C itp w ogóle nie uderzaj

6

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

rozumiem ze dopiero zaczynasz i wszystko wydaje ci sie takie same ale.....jak dla mnie to ma chooooooooooooooooooolerną róznice;p

7

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

zygmen napisał/a:

w G E e itp po prosty lżej przejeżdżaj po basowych a w D d a A C itp w ogóle nie uderzaj

Jak wybierzesz niedociśnięte struny i tylko jet będziesz trącał, to nic dziwnego ze beda brzmiały tak samo...

Jak inny akord może brzmieć identycznie z innym akordem? Wytłumaczcie, bo nie rozumiem... Dla mnie kazdy inny akord, ma różnice w brzmieniu, chociaz słuchu nie mam i gram bardzo niedługo - coś ze mna nie tak???

Zygmen, zagraj sobie sekwencje tych akordów (bij tylko od dołu), wtedy zobaczysz, że bedzie różnica kiedy zagrasz G E e i kiedy zagrasz e G E. W ogóle zawsze kiedy zmienisz chwyt bedzie różnica...

...az ściągnąłem swojego klasyka z szafy zeby sprawdzić...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

8

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

ja równiez fatygowałąm sie z wyciąganiem klasyka tongue nie wiem czy wiesz ale gdyby brzmiały tak samo  to byłby to ten sam akord;P

9

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

Mi się wydaje, że strojenie mogłoby to co nieco pomóc smile.

10 (edytowany przez zygmen 2011-01-02 00:14:11)

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

Ellon: dzięki, ale to nie ja mam z tym problem big_smile
Wg mnie użytkownik '97 nie omija strun basowych i wszystko się zlewa w niejednorodny pasztet

11

Odp: kazdy akord grany od dołu brzmi praktycznie tak samo

Bluskaj, gitare mam nastrojoną napewno

zygmen, struny basowe omijam kiedy trzeba,
ale chodzi mi o to ze chyba źle uderzam w struny od dołu używam kciuka ale strun wiolinowych prawie nie slychac
gdy gram od góry wskazującym to wszystko jest dobrze
ale ćwicze może będzie lepiej