Temat: Kupno gitary na ebay.com

Witam was wszystkich serdecznie.Nie jest to temat typu "co kupić" bo to ja dobrze wiem;)
Chciałbym zwrócić uwagę na 1 rzecz która pozwoli nam sporo zaoszczędzić na kupnie gitary(tylko wtedy gdy decydujemy się na kupno przez internet).
Przykładowo:
http://allegro.pl/najlepszy-akustyk-tak … 68291.html takamine taki akustyk dla początkujących za zaokrąglając 700zł.Kupiłem za równowartość złotych 300 na e-bay.com;)Aby nie być gołosłownym dodaje link identycznej gitary co powyżej tylko,że z e-bayowska ceną.Może i jestem głupi i miałem szczęście,że tak zarobiłem na kupnie tej gitary dla kumpla.I pluje sobie w brodę,że sam kiedyś na e-bay nie zajrzałem.
http://cgi.ebay.com/Takamine-G-320-BL-A … 3cb3757820  (ta sama gitara za 89$ wiem,że to aukcja ale właśnie na takiej zarobiłem 89&~267zł).

2

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Dodam jeszcze jedno tak często polecana dla początkujących Yamaha F-310.U nas kosztuje ona 500-600zł na e-bay 360zł+ koszt wysyłki co i tak pozwoli nam ze stówkę zaoszczędzić;)
http://cgi.ebay.com/Yamaha-F310-Acousti … 4aa727275a
A przy odrobinie chęci kupimy ją za dużo mniej;)

3

Odp: Kupno gitary na ebay.com

I proszę nie szczędzić mi słów krytyki jeśli się mylę!:D

4

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Na ebayu ta gitara jest uzywana, a na allegro nowa, druga sprawa, ze jak ze stanow przyjdzie Ci cos zepsute to koszty wysylki tam i spowrotem beda wieksze niz 100 zl smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

5

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Przy sprowadzaniu z USA mogą doliczyć cło i VAT. Nie wiem czy dla używanych też czy tylko dla nowych i dokładnie w jakich sytuacjach, ale wiele osób zwraca na to uwagę.

Cenę gitary (z wysyłką chyba) mnożymy najpierw przez 1,03, a potem jeszcze przez 1,22.

Poza tym niewielu sprzedawców w USA zgadza się wysyłać za granicę.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Aczkolwiek nie zaszkodzi spróbować.Przynajmniej ja jestem takim sknerą,że wolałbym szukać i znaleźć;)

7 (edytowany przez krethh 2010-12-19 11:46:44)

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Za używaną gitarę nie doliczą VATu. Cło mogą ale nie muszą. A w Unii to ci już wogóle nic nie grozi smile

8

Odp: Kupno gitary na ebay.com

A w Unii to ci już wogóle nic nie grozi

Taa, akurat. Cło nadal obowiązuje, i zależy od wartości paczki. Jak coś jest warte  poniżej 50 zł to nie obowiązuje cło, dlatego można np. kupić gitarę za 1500 i zadeklarować, że paczka jest warta 50zł, ale wtedy nie licz na odszkodowanie, jeśli przewoźnik uszkodzi paczkę.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Przepraszam, gdzie? W Unii? Za używaną gitarę? Próg 50 zł?

10

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Z tego co ja się orientuję to cło obowiązuje gdy wartość paczki jest powyżej 45EUR, przy przesyłkach spoza Unii. Wewnątrz Unii cła nie ma.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

11

Odp: Kupno gitary na ebay.com

Mój błąd

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95