1

Temat: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Tu można się pytać o gitary elektryczne.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Chce kupic moja pierwsza gitarę elektryczną do nauki i co myślicie o Dean Vendetta 1.0 + Roland Cube 20X?

3

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

http://www.youtube.com/watch?gl=PL& … re=related

Tutaj masz gościa z takim sprzętem. W sumie jeszcze użył Zooma G2.1, ale w miarę można się zorientować, co to za sprzęt.

Jeśli gitara będzie dla ciebie wygodna, to oglądnij jakiś model, żeby nie było bubla i kup.

Ja od siebie mogę napisać, że jest to tani i mało interesujący sprzęt, ale na początek myślenie jest inne.

4 (edytowany przez Gitarzystek 2009-03-29 12:32:54)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

A co sądzicie o gitarach Everplay i Squier(chyba tak to się pisze) Gościu w muzycznym mi takie polecał (nie wyglądał jakby za dobrze znał się na gitarach nowy jakiś) nie znam modelu chodzi mi o firmy.

A o tym? Gitara WASHBURN WI 14

http://www.allegro.pl/item593484136_git … ml#gallery

5

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Everplay- nawet nie myśl o takiej gitarze, najgorsze co może być.

Squier- całkiem dobra firma, fajne wiosła mają. Choć starsze modele są o wiele lepsze od tych nowych.

Washburn- robią bardzo fajne wiosełka w niskich cenach. A ten WI 14 fajnie wygląda, warto by było go ograć.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6 (edytowany przez Gitarzystek 2009-03-29 13:50:24)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

I O To Mi Chodzilo ;] Dzieki Rouge

A i jeszcze jedno. O co chodzi z ruchomym mostkiem? Wiem jedynie ze dla początkującego może to być utrudnienie w strojeniu i wymianie strun

7

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nie tylko to co napisałeś. Początkujący kupują zwykle tanie gitary, a w tanich gitarach dwustronne mostki są po prostu kiepskiej jakości.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

8

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Dokładnie. Jeśli nie stać cię na gitarę z wyższej półki, to daruj sobie ruchome mostki, nawet jeśli przypominają one Floyda.

9

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

niedokładnie o to mi chodziło... do czego one służa? o to mi chodzi

10

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Prawa ręka może nam posłużyć do wykorzystania vibrato, zwanego popularnie wajchą. Ramię wajchy chwytamy palcami prawej ręki i naciskamy ku gitarze lub ciągniemy do góry. W pierwszym przypadku dźwięki obniżają się, w drugim są coraz wyższe. Jeśli gitara elektryczna ma mostek zawieszony, a nie stały - wajcha działa w obie strony (góra-dół) i ma znaczny zasięg (można zagrać pustą strunę E6 i wajchą tak obniżyć dźwięk, że przestanie być słyszalny).

Myślę, że tu jest to dosyć dobrze wyjaśnione.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

11

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

rewelacyjnie ;] Dzieki

12

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

arti napisał/a:

Mam problem, otóż rodzice powiedzieli, że "kupią mi gitarę elektryczną, gdy nauczę się grać". I tak oto robię wielkie postępy na akustyku, ale zbliża się czas wyboru elektryka. Planuję kupno gitary Craftman Les Paul. I problem w tym, że nie wiem co jeszcze trzeba kupić, aby ta gitarka grała. Chodzi mi tu o jakieś wzmacniacze. Bo są Comba, Heady i coś tam jeszcze. I teraz nie wiem co kupić. Jeśli coś o tym wiecie to proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Skopiowałam posta z tematu, który zamknęłam.

A co do tej gitary: nie możesz wybrać czegoś lepszego? Na prawdę, uwierz mi, jeśli chcesz mieć gitarę, która posłuży Ci przez dłuższy czas powinieneś trochę więcej pieniędzy na to przeznaczyć.

Ja miałam podobną sytuację, rodzice najpierw kazali mi się na klasycznej nauczyć grać. Ale jak już przymierzałam się do kupna elektryka, to dużo for gitarowych przejrzałam. W końcu przekonałam się, że jeśli chcę w miarę dobrą gitarę to muszę zainwestować w nią trochę więcej niż te 500zł. I na pewno nie żałuję, że poczekałam aż będę mieć więcej kasy na elektryka.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

13

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jeśli chodzi o wzmacniacze to wszystko zależy od Ciebie. Combo tak jakby 2w1, czyli tak jakby head+kolumna razem. Transportuje się to w miarę łatwo, nie zajmuje tak dużo miejsca jak head i kolumna razem. Dobre rozwiązanie dla osób początkujących i dojeżdżających na próby z zespołem.

Head- po prostu wzmacniacz, do którego trzeba dokupić kolumnę (w której są głośniki). O wiele bardziej kosztowne niż combo. No i taki sprzęt na pewno o wiele trudniej się transportuje.

Co do mocy, to do ćwiczenia w domu wystarczy te 15 watt, ale jeśli będziesz chciał grać próby z perkusistą to wzmacniacz powinien mieć większą moc. Ja z 80 wattami przebijam się przez perkusję, więc myślę, że około 60-70 watt wystarczy, wszystko zależy od wzmacniacza (niektóre o tej samej mocy są cichsze, niektóre głośniejsze).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

14

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja powracając do mojego posta. Mogę się zdecydować na ten Washburn Wi 14? grał ktoś moze na nim?

15

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja nie ogrywałam. Ale myślę, że zanim kupisz wiosło to powinieneś sprawdzić, czy dobrze ci w łapie leży.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

16

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja na swojego Dart'a 10-kę firmy Kustom, wcale nie narzekam, świetny piecyk do grania w domu, a i do plecaka się zmieści! (ostatnio sprawdziłem ;P) Więc to nie do końca tak, że 15 watów i więcej... tylko trzeba na dobry model trafić.

17

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Już kupiłem gitarę elektryczną ;] Squier Bullet Series. Narazie nie narzekam

18

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Mam pytanie: czy do gry na gitarze elektrycznej potrzebny jest wzmacniacz?:lol:

19

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

EE... Niekoniecznie wystarczy wieża, komputer. Ale piec jest najlepszy.
Jeżeli nie masz to bardziej polecam komputer niż wieże/radio bo się można z brzmieniem pobawić ale niech się wypowiedzą mądrzejsi tongue

20

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Do kompa jak podlączysz to bedziesz miec opoznienie (przynajmniej ja tak mam i nie wiem co z tym zrobic) najlepszy piec!

Mam pytanie:

Mozna jakos zwalczyc to opóźnienie bo jak nagrywam na mikrofon to tez mam opoznienie. Nagrywam w audacity. Wie ktos jak to zwalczyc, moze jakis lepszy program moze byc platny to sie sciagnie. Prosze o odp

Angus Young The Best

21

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ja nie wiem, jakim cudem, ale nie mam opóźnienia jak gram przez kompa smile A wszyscy na różnych forach narzekają, że mają opóźnienia tongue
Ale brzmienie z kompa ani trochę mi nie pasuje i uważam, że lepszy jest wzmacniacz.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

22

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jaki piecyk do gibsona les paul. Do pokoju, do nauki , mozliwie nieduzy, przede wszystkim czysty dzwiek, niekoniecznie glosny.

23

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Marshall najlepszy

Angus Young The Best

24

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

tak Dawisiek ma racje, jeżeli cie stać to wybierz Marshalla, wiele zespołów ich używa

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

25

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Ile dałes za Les paula?

Angus Young The Best

26

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Dawisiek, wszystko zależy od gustu. Dla jednych Marshall jest najlepszy, innym nie odpowiada. Niech kolega powie, jaką muzykę gra, wtedy będzie łatwiej coś doradzić. Jeśli klasycznego hard rocka to owszem, Marshall świetnie się do tego nada, ale to nie jedyne wyjście. Engl, Mesa, Peavey to też dobre wzmacniacze, ale duża część z nich to już większe ceny.

PS. Ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

27 (edytowany przez Tomaszu 2009-04-24 03:42:20)

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Nastawiam sie na classic rocka (chcialbym  grac Claptona, Framptona, dire straits, the who), ale jak juz wspominalem potrzebuje czegos do nauki, zawsze pozniej moge zmienic. Przeznaczyc chce kolo 1500 max, chociaz zawsze mozna dolozyc do czegos porzadnego. Chcialbym cos kolo 30w, moglby ktos polecic jakies konkretne modele, najlepiej jakis stad http://www.guitarguitar.co.uk/amplification.asp
Dawisiek21: e2800 za DF, mysle ze robot bedzie ok do nauki

28

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

skoro 1500 to mozesz sie juz nastawic na przyszlosc lub kupic 15W do nauki

Angus Young The Best

29

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Albo wzmacniacz lampowy 10W. Powinien być głośniejszy albo porównywalny głośnością ze wzmacniaczem tranzystorowym 20W.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

30

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

witam ja tez przymierzam sie do kupna gitary... jestem poczatkujacy i mysle ze za jakeis 500zl cos na poczatek dobrego kupie ? czasami u kolegi gram na akustyku i mi dobrze idzie to pomyslalem ze sobie kupie wlasna ale gitarą elektryczną bo nie lubie akustykow smile

obadajcie ta http://allegro.pl/item619303502_sign_s_ … _kurs.html
jak bedzie dobra to sobie kupie ^^

31

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Broń ,,Boże'' nie kupuj Sounderów, przy twojej kasie to lepiej kupic akustyka lub klasyka. Dobrego elektryka za 500zl nie kupisz.

Angus Young The Best

32

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

wlasnie ja nie potrzebuje super extra gitary bo to bedzie moja pierwsza...chce zobaczyc czy sie nie zniechece po jakims czasie a potem sie pomysli nad jakims lepszym sprzetem

33

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Jak już koniecznie chcesz gitarę za 500zł to kup jakiegoś używanego Epiphone. Wg. mnie to najlepsze wyjście przy takich funduszach.
Przykładowe aukcje:

Epiphone G310
http://allegro.pl/item623965543_gitara_ … g_310.html

Epiphone Les Paul Special II (myślę, że spokojnie wynegocjujesz cenę 500zł)
http://allegro.pl/item624909622_epiphon … al_ii.html

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

34

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

http://allegro.pl/item615720918_gitara_ … c_mp3.html a może on?? Moim zdaniem niezła oferta.

we need to sound!!

35

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

no wlasnie jest problem...ja chce tylko stratocastery :S les paule mi sie bardzo nie podobaja

36

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

To pozostaje Ci poszukać jakiegoś używanego Squiera wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

37

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

a jezeli zalozmy bym wzial http://allegro.pl/item619303502_sign_s_ … _kurs.html te gitare to czemu ona jest zla ?

38

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

Bo wszystkie Soundery są zle

Angus Young The Best

39

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

sory ze mecze ;p ale co z nimi nie tak ?

40

Odp: [Gitara Elektryczna] Co Wybrać?

pozniej sie skarza ze progi krzywe gitara nie stroi mozna sobie sluch zepsuc itp

Angus Young The Best