1

Temat: Grubość strun

Witam, chcę kupić struny do gitary klasycznej i czytałem że ich grubość jest istotna. Jestem początkujący więc się nie znam, ale czytałem że dla takich jak ja najlepsze są cienkie struny np. 010. Nie chcę wydawać zbytnio kasy, więc planuję zakup na allegro ale tam praktycznie wszystkie struny zaczyają się od grubości 028. Co mi poradzicie, kupować te 028 bo nie jest to duża różnica czy szukać cieńszych. (Nie wiem jakie miałem teraz założone, ale podejrzewam że jakieś cienkie, bo palce mocno nie bolały...)

2

Odp: Grubość strun

010 to są metalowe, 028 to nylonowe (na chłopski rozum)
po prostu pójdź do najbliższego muzycznego i tam kup strunki, wyjdziesz na tym tak samo jak z allegro(przesyłka itepe)

3

Odp: Grubość strun

Dzięki za szybką odpowiedź.
Acha, czyli te 028 to standard dla nylonowych (klasycznych) rozumiem...
Co do kosztów to nie wiem czy tak samo, jak byłem w sklepie to tam byly za prawie 40 zl, a na allegro mozna za 20 z przesylką więc jednak różnica jest. Nie zależy mi na czasie więc...skorzystam chyba z allegro.

4

Odp: Grubość strun

To albo członkowy sklep, albo sprzedawca chciał Ci wcisnąć najdroższe. Za 25 zeta kupisz juz fajne struny.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993