1 (edytowany przez hippie 2010-03-22 19:13:09)

Temat: Hippie

http://w343.wrzuta.pl/audio/0wfxzANwSyF … a_w_a-moll

Co wam się w tym nie podoba?

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

2

Odp: Hippie

Nie podoba mi się, że pytasz zakładając, że ludziom się coś nie będzie podobać smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Hippie

Inaczej nie dowiedziałbym się co robię źle. smile

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

4

Odp: Hippie

http://w72.wrzuta.pl/audio/2Nc6iKpIXxE/dm_impro

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

5

Odp: Hippie

Bardzo fajne brzmienie gitary. Ogólnie improwizacja mi się podoba, czuć fajny klimacik. Nie znalazłem nic konkretnego do czego by się przyczepić.

6

Odp: Hippie

Bardzo fajne ;]
Jednak mam pytanie (kto pyta nie błądzi smile ) Tytuł: Improwizacja w a-moll - oznacza to że masz skalę a-moll i z danych dźwięków tej skali układasz coś?

7

Odp: Hippie

Oznacza to, że podkład jest w tonacji a-moll.
Czyli możesz wziąć po prostu skalę w a-moll. Np. pentatonikę a-moll lub C-dur albo skale greckie.
Ale możesz grać "modalnie" czyli jak masz akord G-dur to grasz pentatoniką G-dur, jak masz e-moll to grasz w e-moll itd. wszystko zmierza do a-moll.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

8

Odp: Hippie

weźcie mi doradźcie co nagrać bo nie mam motywacji...

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

9

Odp: Hippie

nagraj to co najbardziej lubisz grać:D

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

10

Odp: Hippie

http://w27.wrzuta.pl/audio/afg37iogDmw/ … y_w_e-moll

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

11

Odp: Hippie

świetnie ;] mi tak fajnie jeszcze żadne impro nie wyszło big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Hippie

Technicznie dobrze, ale bez duszy, na dłuższą metę nudne. Ćwicz jednak, bo na pewno nie jesteś beztalenciem.

13

Odp: Hippie

Wiem, że różne są gusta, o ile masz rację, że jak się słucha w całości to pod koniec nudzi to z tym, że to nie ma duszy się nie jednak nie zgodzę. Naprawdę wydaje ci się to takie płaskie?

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

14

Odp: Hippie

Wiesz, grając tyle, ile forumowicze tutaj, ciężko zagrać coś nie płaskiego. IMO wszystkie improwizacje są najbardziej "oczywiste" do wziętych backtracków. Dobre technicznie, ale bez jakiegoś pomysłu, którym można zachwycić słuchającego... Ale to przyjdzie z czasem, gdyż warsztat cały czas się wyrabia.

15

Odp: Hippie

http://www.youtube.com/watch?v=QsoYj0aD … r_embedded to nagranie jednego z użytkowników tego forum (Brovvnstone), posłuchaj jego improwizacji na końcu, a zobaczysz o co bluesman'owi chodzi wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Hippie

No a wg mnie oprócz szybkiego pitolenia to tam nie ma nic ciekawego. Chciałbym tak improwizować jak Clapton tutaj na początku: http://www.youtube.com/watch?v=qYS732zyYfU

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

17

Odp: Hippie

Tu nie chodzi o szybkie pitolenie, bo i w taki sposob można fajnie grać, tylko, że to jest miłe dla ucha i przyjemnie sie słucha. Wiadomo, że będziesz zaprzeczał, bo tu chodzi o ciebie, więc nie ma co się kłócic.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

18

Odp: Hippie

Mi się twoje impro podoba.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

19 (edytowany przez hippie 2010-06-07 14:09:40)

Odp: Hippie

grzesiek2805 napisał/a:

Tu nie chodzi o szybkie pitolenie, bo i w taki sposob można fajnie grać, tylko, że to jest miłe dla ucha i przyjemnie sie słucha. Wiadomo, że będziesz zaprzeczał, bo tu chodzi o ciebie, więc nie ma co się kłócic.

ale chodzi mi o to, że moja improwizacja, a jego idzie w zupełnie innym kierunku. On gra outro do stricte rockowej piosenki a ja sobie pitole tak troszkę inaczej, wiesz o co mi chodzi? wink

Racja, kończymy ten temat. Na zgodę proponuje sobie pograć big_smile

W ogóle dajcie jakieś propozycje, jakieś piosenki które może chcielibyście usłyszeć i ocenić?

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

20

Odp: Hippie

Podoba mi się jak grasz.

21 (edytowany przez hippie 2010-09-13 20:57:50)

Odp: Hippie

[video]http://www.youtube.com/watch?v=NdfZliCyn30[/video]

edit: nie zwracajcie uwagi na fryzurke, mamusia mi warkoczyka zrobila wink

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

22

Odp: Hippie

Bardzo fajnie, widać, że grasz z feelem i masz trochę pojęcia wink W sumie przez ten edit, to cały filmik czekałam, żeby zobaczyc tego warkoczyka, ta Twoja uwaga, to chyba prowokacja ;d A i gitarka zacna, kolor jej vintydzu dodaje:P Heh i butelka po Coli w tle, u mnie to standard wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

23

Odp: Hippie

swietny cover, bardzo mi sie podoba ;]. ile juz grasz ? bo naprawde ladnie Ci wychodzi wink

Cort X2 + Laney LX12

24

Odp: Hippie

Hippie, tak sobie przeglądam ten temat, włączyłem Twoj profil na YT i patrzę, a tam znajome covery, ale nie Twoje. Coś mi świtało w pamięci i okazało się, że to niejakiego beatle'a z tego forum. Przypuszczam też, że grane na tej samej gitarze smile czy Wy macie ze sobą coś wspólnego? big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

25

Odp: Hippie

beatle to hippie, bo mu konto beatle zbanowano tongue

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

26

Odp: Hippie

Konto beatle zostało zbanowane tymczasowo i jest już od dość dawna odblokowane.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421