Temat: struny Elixir

Siema.
Struny Elixir do akustyka. Ktoś miał te struny? Czy nie są za drogie na swą jakość? Na serio są take dobre?

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

2

Odp: struny Elixir

One po prostu wytrzymują dużo dłużej niż zwykłe struny. Co do brzmienia są różne opinie. Osobiście nie grałem.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: struny Elixir

Struny jak się o nie dba to każde długo wytrzymają (tak sądzę tongue )
Słyszał ktoś o "wygotowywaniu strun" (konkretniej chodzi o elektryka a jeszcze bardziej basówki bo to basiści to najczęściej robią) ponoć wygotowanie ich daje lepsze brzmienie (nie takie jak nowe ale zawsze lepsze niż na "brudnych"? Wygotowanie pozwala na oczyszczenie strun by dłużej się trzymały, gdzieś kiedyś trafiłem na taki tekst. Próbował ktoś?

4

Odp: struny Elixir

Ponoć skuteczne, ale jeśli nie wytrzesz ich do sucha, to zardzewieją bardzo szybko.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

5

Odp: struny Elixir

Shinigami napisał/a:

Struny jak się o nie dba to każde długo wytrzymają (tak sądzę tongue )
Słyszał ktoś o "wygotowywaniu strun" (konkretniej chodzi o elektryka a jeszcze bardziej basówki bo to basiści to najczęściej robią) ponoć wygotowanie ich daje lepsze brzmienie (nie takie jak nowe ale zawsze lepsze niż na "brudnych"? Wygotowanie pozwala na oczyszczenie strun by dłużej się trzymały, gdzieś kiedyś trafiłem na taki tekst. Próbował ktoś?

Tzn po prostu wkłada się do wody te struny i gotuje czy jak?:P

6

Odp: struny Elixir

Sam nie próbowałem, głównie basiści to robią jak już wczesniej wspomniałem.
Znalazłem coś takiego, może Cię zainteresuje http://basoofka.net/node/1320

7

Odp: struny Elixir

Chyba się zdecyduje na zakup tych strun.

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

8

Odp: struny Elixir

Rouge napisał/a:

Ponoć skuteczne, ale jeśli nie wytrzesz ich do sucha, to zardzewieją bardzo szybko.

bzdura totalna. po co się wtrącać i takie głupoty ludziom wypisywać? po takim gotowaniu brzmienie mają jeszcze przez jeden dzień a potem jest tak ostro w dół że do wyrzucenia tylko. poza tym jest bardzo duża prawdopodobność na zerwanie przy zakładaniu. dunlop, gibson albo fast fret do czyszczenia i dbać o struny.

9

Odp: struny Elixir

Pomijając fakt archeologizowania...

Po ugotowaniu dwóch paczek starych strun na powierzchni wody pojawiło się sporo takiego syfu, przypominało cukier puder po nalaniu paru kropel wody. Coś to może dało, nie wiem, nie zakładałem tych strun potem, z drugiej strony półroczna paczka strun za 20 zł nie jest jakąś świętością wink

10

Odp: struny Elixir

@tymczas- Dlatego napisałam ponoć. Sama metody nie wypróbowałam (nie zamierzam też tego robić) i nie jestem w stanie nic na ten temat napisać więcej. I zgadzam się, że najlepiej używać płynów, sama używam Dunlopa do swoich strun.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421