Temat: Piórko(Kostka) czy Palce

No tak mam mały dylemat ponieważ nie wiem jak mam grać znaczy nie wiem czym. Czy piórkiem czy palcami. Na piórko i jest lepiej "bić" ale jak pocieram o struny to jest taki dziwny pogłos czego przy palcach nie ma tylko czysty dźwięk. Ale rękę trzymam zbyt sztywno i często się mylę.
Czym wy gracie? I czym ja powinienem grać? Ew. jak?

2

Odp: Piórko(Kostka) czy Palce

Powinieneś ćwiczyć zarówno grę piórkiem, jak i palcami, a później zdecydować jaki sposób jest dla Ciebie lepszy.

A to pytanie jest z serii "czy mam chodzić w trampkach czy w glanach?" (uprzedzam uwagi mastera) wink

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Piórko(Kostka) czy Palce

Darek ma racje, dobrze wyćwiczyć obydwa sposoby ze względów praktycznych tzn. natrafisz kiedyś na piosenkę którą lepiej grac palcami(np. musisz szarpać 2 struny w tym samym czasie) a czasami przy mocniejszych kawałkach nie zagrasz bez kostki

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

4

Odp: Piórko(Kostka) czy Palce

Są różne utwory, oraz różne sytuacje i nigdy nie wiesz czym i co Ci przyjdzie grać. Oba sposoby są użyteczne więc warto poświęcić na ćwiczenia więcej czasu i umieć zagrać i tak i tak.

Darek napisał/a:

czy mam chodzić w trampkach czy w glanach?

To chyba oczywiste, że w glanach wink

5

Odp: Piórko(Kostka) czy Palce

Tak jak koledzy radzą wink

Jester napisał/a:
Darek napisał/a:

czy mam chodzić w trampkach czy w glanach?

To chyba oczywiste, że w glanach wink

Zależy kiedy tongue W zimę i na błoto owszem, glany najlepsze. Ale na ciepłe dni zdecydowanie trampki smile

No, ale teraz koniec offtopów wink A jeśli ktoś chce o tym dalej podyskutować to zapraszam na PW tongue

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Piórko(Kostka) czy Palce

Graj czym ci wygodniej;) No chyba w lato w glanach nie chodzisz?;)