1 (edytowany przez paulina-niewidzialna 2009-02-16 19:02:54)

Temat: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Siemka wszystkim gram na gitarze nie cały miesiąc wink i chciałabym nauczyć się grać na gitarze jakiejś piosenki oczywiście to żaden problem ale nie potrafię szybko zmieniać chwytów po prostu robię to za wolno i nie brzmi to jak piosenka tylko jakiś bełkot  sad jak to się robi?? czy wy to potraficie?? (na pewno tak) macie jakieś ćwiczenia żeby mi w tym pomogły???
plose big_smile

jak coś mam 12 lat wink
pozdrawiam Paulina...

2

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Oczywiście dziękuje z pozdrowienia i także pozdrawiam i zarazem witam. Aby zmieniać szybko chwyty to musisz dużo dużo ćwiczyć.

Angus Young The Best

3

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Na początku napewno nie będiesz dała rady szybko zmieniać chwyty. Ucz się konkretnych piosenek <kilku> aż w końcu zagrasz je bez żadnych przerw. I najlepiej ćwicz ze 2 godzinki dziennie jeśli chcesz żeby to przyniosło jakieś efekty.
Słyszałam opinię od wielu osób, że jeżeli nauczę się przejścia z G-dur do C-dur to zagram już mnóstwo piosenek. No tak a narazie wybierz sobie jakieś proste piosenki bez barowych chwytów narazie<ale tylko narazie> i ćwicz. Tylko się zniechęcaj jak ci nie wyjdzie. I dle ciebie też pozdrowienia;););)

4

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Możesz próbować zagrać "Gdy nie ma w domu dzieci" Kultu na a-mollu i E-durze

5

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Po prostu ćwicz. Nie jest to żadna przypadłość, czy twoja niewiedza, ale okres, w którym będzie ci ciężko zagrać cokolwiek. Staraj się skupiać na ćwiczeniach, a nie na piosenkach, bo zabłysnąć w towarzystwie możesz później, a teraz ćwicz.

6 (edytowany przez Jester 2009-02-18 19:19:23)

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Autor poniższego tekstu przestrzega o specyficznym jego charakterze.

Dawisiek21 napisał/a:

Aby zmieniać szybko chwyty to musisz dużo dużo ćwiczyć.

No popatrz popatrz! Nigdy bym nie zgadł! No dalej, dalej! Ktoś jeszcze ma na pewno jakąś zagadkę!

xnatkax napisał/a:

Ucz się konkretnych piosenek <kilku> aż w końcu zagrasz je bez żadnych przerw.

Ale ona to wie! Tak właśnie robi! I wiesz co... no nie wychodzi! wink

xnatkax napisał/a:

No tak a narazie wybierz sobie jakieś proste piosenki bez barowych chwytów narazie

TAK! Pozamykajmy chwyty barowe w getcie! A co! One równych praw przecież nie mają... prawda?

Gitarzystek napisał/a:

Możesz próbować zagrać "Gdy nie ma w domu dzieci" Kultu na a-mollu i E-durze

Wreszcie coś konkretnego... Ale przykro mi, to jeszcze nie to. wink

master napisał/a:

Po prostu ćwicz. Nie jest to żadna przypadłość, czy twoja niewiedza, ale okres, w którym będzie ci ciężko zagrać cokolwiek.

Dobra rada Master, ale ona już to wie, na co wskazałem nieco wyżej. Nie kwestionuję Twoich umiejętności, bo sądząc po poziomie serwisu w jakim się udzielasz (chodzi mi o wojny gitarowe) to moja gra jest zapewne na poziomie początkującego (nie, żebym nie był zadowolony z nabytych umiejętności. bardzo się cieszę, że potrafię coś zagrać). No ale skupmy się na sednie sprawy.

A teraz z błazeńskim, szyderczym uśmiechem, czas przejść do meritum, czyli...
Odpowiedzi na zadany problem! wink (wierzcie mi, to naprawdę jest zabawne!)
Jaka ta szybkość powinna być? Jaki powinien być odstęp pomiędzy zagraniem kolejnych akordów? Ano taki byś zdążyła ułożyć palce odpowiednio na gryfie i przycisnąć? Prawda że proste? Jeśli zmiana akordu zajmuje Ci pięć sekund, to właśnie w takim odstępie czasu graj kolejny. Nie pomijamy chwytów barowych, bo te także trzeba umieć zagrać (pamiętaj tylko o palcu wskazującym, który musi mocno dociskać struny - inaczej chaotycznie brzęczą, cóż poradzić?). Z czasem przyzwyczaisz się do układania palców w nieszczęsnego F-dura, na zmianę z innymi równie fikuśnymi akordami i będziesz zmieniała chwyty coraz sprawniej i szybciej. Tak! Dokładnie. To oznacza, iż należy zaopatrzyć się w naprawdę dużą ilość cierpliwości... Ja wiem, że to granie powolutku boli, ale niestety innej drogi nie ma. Dopiero później zabieramy się za granie pioseneczek, ballad, serenad czy czegokolwiek tam tylko zechcesz...
Co do czasu poświęconego na naukę. Każdy uczy się inaczej. Jeden załapie w pięć minut, kto inny w trzy dni i nie ma reguły. Ważne jest natomiast by codziennie choć na chwilę usiąść z gitarą, rozruszać trochę palce, gdyż w przeciwnym razie wychodzimy z wprawy.

Troszkę się rozpisałem, nieprawdaż? Jeśli komuś udało się przebrnąć do tego momentu - dziękuję za uwagę wink
Nie chodziło mi bynajmniej o to, by kogokolwiek urazić. Bawiłem się przednio pisząc tego posta.

PS(do autorki tematu): Zmniejsz użycie emotikon... one naprawdę rażą w oczy użyte w nadmiarze.

7

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Ale popisówa Jester

Angus Young The Best

8

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Jester... Mieszanka Twej elokwencji i błyskotliwości doprawdy potrafi zwalić z nóg niewprawnego czytelnika, co piszę bez grama tak umiłowanych przeze mnie ironii i sarkazmu... Miło mieć świadomość że są jeszcze ludzie, którym nieobce podobnie wyrafinowane formy wypowiedzi.

...A żeby mnie Rouge nie zrugała znów za offtopowanie dodam: ćwiczę od nieco ponad miesiąca i mogę powiedzieć tyle- wprawa przychodzi z czasem, a tymczasem trzeba ćwiczyć chwytanie poszczególnych akordów w różnych kombinacjach i stopniowo zwiększać tempo- płynność to efekt wtórny (tak Jester, wiem że nieszczególnie to odkrywcze, cóż począć...).

"Va'esse deireádh eap eigean..."

9

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Mam nadzieję, że off top już definitywnie skończony.

Koledzy wyżej mają rację, wszystko z czasem, ale nie zaniedbuj ćwiczeń.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

10

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Jester trochę się rozpisałeś;) ale to była bardzo,,pouczająca" wypowiedź ;D

11

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

racja, ja na przykład uczę się grać od mniej więcej 1,5 tygodnia i jurz umiem zombie- cranberries, i uczę się band of horses- the funreal gdzie się roi od chwytów barowych hmm. Na początku przechodziłem między chwytami w ok.5 sekund smile a po tygodniu treningu w niecałe 2 sekundy. Trzeba mieć po prostu zajawke do grania i ćwiczyć.

we need to sound!!

12

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Jester, aż miło się czyta wink

13

Odp: Jak szybko zmieniać chwyty ??

Ciesz się, że nie sprawdzasz moich wypracowań wink