1

Temat: Dżem

Ponieważ w dziale "ogólne" temat zespołu Dżem, jaki rozwinął się w wątku "Dlaczego chcesz nauczyć się grac na gitarze?" jest off-topem postanowiłam założyć temat poświęcony cały temu zespołowi. Co wy sądzicie o tym zespole? Jak podoba wam się ich muzyka? Wolicie stary czy nowy Dżem? Byliście na jakimś koncercie Dżemu?

Pozdrawiam.. wszystkich forumowiczów i "Dżemofanów"  big_smile

2

Odp: Dżem

Ja byłem na koncercie Dżemu jak był supportem do AC/DC, fajnie grali smile

Angus Young The Best

3

Odp: Dżem

Dawisiek21 napisał/a:

Ja byłem na koncercie Dżemu jak był supportem do AC/DC, fajnie grali smile

Ja też, ale jakoś bez Ryśka nie przypadają mi do gustu. Kiedyś miałam fazę na Dżem ale mi przeszło ;]

4

Odp: Dżem

Mi strasznie podoba sie rawa 1993 z Dżemem smile niestety ostatnia z Ryśkiem...

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Dżem

Bez Ryska.. to już nie jest to sad
Był ostatnio ich koncert w mojej okolicy ale dowiedziałem się o nim po fakcie hmm

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

6

Odp: Dżem

10 km ode mnie jakoś w październiku jest ich koncert... 14 chyba dokładnie, ale ja też dowiedziałam się za późno i już są bilety wykupione sad

7

Odp: Dżem

Nie lubię tego zespołu. Według mnie (jest to moje zdanie, więc nie bijcie) za mało szatana jest w ich piosenkach.

8

Odp: Dżem

Myszon napisał/a:

Nie lubię tego zespołu. Według mnie (jest to moje zdanie, więc nie bijcie) za mało szatana jest w ich piosenkach.

Nie we wszystkim musi byc szatan zeby bylo dobre cool

Angus Young The Best

9

Odp: Dżem

Myszon napisał/a:

Nie lubię tego zespołu. Według mnie (jest to moje zdanie, więc nie bijcie) za mało szatana jest w ich piosenkach.

nie oczekuj szatana w bluesie big_smile

10

Odp: Dżem

dokładnie, blues jest piekny bez szatana

Angus Young The Best

11

Odp: Dżem

Chodzi właśnie o to, że to nie jest metal i nie ma szatana, a ma w sobie taką jakąś kurczę wielką siłę... Ja znam chłopaka typowy twardziel...  a jak usłyszy Dżem to zmięka... i to jest piękne... tongue

12

Odp: Dżem

Dawali ostatnio koncert w Wiśle.
Niestety bez Ryśka to co innego sad

13

Odp: Dżem

a ja Wam powiem, że jakby Dżem śpiewał po angielsku, to by zrobił karierę jak AC/DC, Metallica czy kto tam jeszcze jest... Czytałem wywiad z Bejbim Mąciwodą, tym basistą Scorpionsów, i on uważa, że ten niemiecki zespół odniósł sukces przede wszystkim przez to, że śpiewał po angielsku. Na przykład Niemen. On był pokroju kurde Sinatry... Ale śpiewał po polsku i nie był tak znany za granicą. Takie moje zdanie na ten temat.

14

Odp: Dżem

W to nie wątpię ;]

15

Odp: Dżem

Dawisiek21 napisał/a:

dokładnie, blues jest piekny bez szatana

Wiem, ale od nich wole z bluesa np. Lonniego Johnsona.

16

Odp: Dżem

Noo Gitarzystek ja Twoje zdanie podzielam, ale czy nie ładniej mieć swoją tylko narodową chlubę, taką jaką jest Dżem??? W końcu kurczę, jakby wszystkie zespoły grały po angielsku, to po co byłyby inne języki??

17

Odp: Dżem

Dżem sucks, babes :*

18

Odp: Dżem

Dżem wymiata big_smile
I przestańcie się powtarzać, że bez Ryśka to nie to samo... Trudno żeby było tym samym.
Ja tam jestem wdzięczny za to, że dalej grają bo przynajmniej miałem szansę wyszaleć się na ich koncercie, przy samej barierce. Niesamowite emocje. Wokal też daje radę, a usłyszeć solo Styczyńskiego czy Otręby na żywo to bajka.

19

Odp: Dżem

W Rzeszowie niedawno był koncert ;D niestety nie miałem przyjemności bycia na nim za to była siostra i mi zdała relacje ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

20

Odp: Dżem

Właśnie wróciłem z koncertu w Damasławku. Ogólne wrażenie - rewelacja. Maciej Balcar na żywo brzmi o wiele lepiej niż na płytach, Jurek Styczyński wymiatał na gitarce. A support grał - The Fast Guitars, i też nieźle grali.

21

Odp: Dżem

Kaczor, a skąd Ty jesteś?:) Bo ja mieszkam 12 km od Damasławka smile

22

Odp: Dżem

Z Podolina, a Ty?

23

Odp: Dżem

Morakowo... smile wiesz gdzie to jest?

24

Odp: Dżem

Wiem.:) Po drodze do Gołańczy.

25

Odp: Dżem

Noo dokładnie smile mieszkam przy głównej ulicy tongue

26

Odp: Dżem

http://vod.onet.pl/taka-milosc-sie-nie- … cinek.html
Filmik o życiu Ryśka i Goli smile polecam !

27

Odp: Dżem

Dżem... wszyscy opowiadają o nich niestworzone mity jacy to oni są zajebiści i w ogóle.
(Tekst poniżej nie jest krytyką Riedla, jedynie opinią na temat odczuć jakie wywołują we mnie "fani", żeby nie było, nie zamierzam wywoływać flejmu)
Jakbym się zaćpał to też będę sławny?
Cięgle mam takie wrażenie. Że ludzie go zapamiętali jako wielkiego bo brał.
"Polski Jim Morrison" jak to mówią. Głównie ze względu na sposób w jaki zeszli z tego świata.
To jak powiedzieć że struś i kura to to samo zwierze bo jedno i drugie znosi jajka.
(Miałem tu ciekawsze porównanie, ale politycznie niepoprawne wiec sobie darowałem tongue)

Kiedyś byłem na ich koncercie. Powiem tak: bez sensacji jak na mój gust. Było fajnie, grają całkiem ciekawie, ale nie moje klimaty.
Ich utwory znam tylko dlatego że bywam na Mazurach i wszyscy to grają/śpiewają.
To wtedy i ja gram i śpiewam, czemuż by nie. Ale gram to wtedy tylko dla satysfakcji znajomych.

Swoją drogą: "List do M" jest bardzo dobry, ale to jedyny ich utwór który NAPRAWDĘ mi się podoba.
Ale tak, też myślę że są mało znani tylko dlatego że nie tworzą utworów po angielsku.
I tak, nawet jeśli nie podoba mi się ich muzyka, to nie można odmówić im talentu.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

28 (edytowany przez no_to_frugo 2010-12-18 11:03:55)

Odp: Dżem

Rysiek nie jest sławny tylko dlatego, że brał. To jeden z najlepszych polskich wokali obok Niemena. Oddał blues'owi całe życie i to czuć w jego utworach.

Chciałem napisać kilka zdań o wielkości Riedla, ale myślę, że jeżeli ktoś z góry definiuje wokalistę Dżemu jako naćpanego menela, tylko dlatego, że gdzieś tam z kimś gadali i coś tam gdzieś słyszeli to żadne argumenty do niego nie trafią. Reszcie nie trzeba tego udowadniać.

Nie odczuj tego jako coś osobistego WiedźMatt. Nie piszę do Ciebie bo widzę, że Ty tylko nie lubisz tego gatunku i ja to rozumiem, a do tych, którzy nie słuchają tej muzyki i bez namysłu zniżają go do swojego poziomu. Rysiek był tylko człowiekiem. Nie jeden zniszczył sobie życie przez narkotyki czego jest mi strasznie żal. Pozdrawiam.

29

Odp: Dżem

no_to_frugo zgadzam się z Tobą..:) w tym filmiku też jeden z Panów grających w DŻEMIE (nie pamiętam który) mówi, że Rysiek pisał teksty o tym co czuł i on potrafił kochać i czuć przez Bluesa i to się czuje. Zrozumiałym jest, że nie każdy ten gatunek muzyki lubi, a np teksty DŻEMU są bardzo wartościowe - wydaje mi się ... A faktem jest, że Rysiek nie był sławny tylko z narkotyków... myślę, że jakby każdy kto bierze narkotyki i gra w jakimś zespole miałby tylko przez to być sławny, to byłaby jakaś MASAKRA... A tutaj taka ciekawostka: nie wiem, czy wiecie, ale Czesław Niemen abdykował z tytułu "Króla muzyki bluesowej" na rzecz właśnie Ryśka i bardzo cenił jego umiejętności wokalne tongue:)

30

Odp: Dżem

@no_to_frugo

Nie, nie odczuwam tego osobiście, akurat nie zamierzałem tu robić flejmu  wink
Wiem że jest jednym z lepszych wokalistów, bo jednak głos miał naprawdę dobry.
Boli mnie tylko sposób w jaki często zdarza mi się go widzieć w oczach innych ludzi tak jak to opisałem w swoim poprzednim poście.

@Anka
Nie jestem pewien czy to fakt, więc prosiłbym kogoś o sprostowanie (jak już mówiłem, nie interesuję się specjalnie Dżemem), ale albo ktoś ze znajomych mi ostatnio mówił, albo wyczytałem niedawno w necie, że teksty większości piosenek bły pisane przez kogoś innego, a Rysiek tylko to śpiewał. wink
Ale tak, Rysiek Riedel czuł bluesa. Nie umniejszam jego wielkości, ani nie twierdzę też że był "naćpanym menelem" i nie oceniam go.
No, ja bluesa może nie cuzję, moje prawo wink
I tak, oglądałem "Skazanego na bluesa", dobry film.

A dla mnie symblolem polskiej muzyki jest Republika z Ciechowskim i tyle ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

31

Odp: Dżem

http://demotywatory.pl/1648360/Prawdziw … nie-umiera

32

Odp: Dżem

Z Ryśkiem lepiej, ale nadal dają czadu big_smile
(Półtoraroczny odkop, ale mam do tego prawo xD)

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile

33

Odp: Dżem

Dżem ? Kocham. Niby bez Ryśka to nie to samo, ale Maciek też ma świetny wokal. Mi obecny Dżem nadal się bardzo podoba. Byłem na 35-cio leciu w Spodku, w Katowicach. Było mega. Jest to mój zdecydowanie ulubiony zespół, zawsze do niego wracam. Całą tę miłość odziedziczyłem po Ojcu, który zaraził mnie Rockiem i Bluesem. Jestem Mu za to cholernie wdzięczny.

Siemacie ludzie !

"Zaprzedałem duszę gitarze. Gdybym teraz przestał na niej grać, nie byłoby dla mnie miejsca na świecie." "Improwizując solówkę automatycznie poddajesz się pewnym wzorcom." - Slash
Cort SFX-E BK

34

Odp: Dżem

Blues-Rock - moje ulubione połączenie. Szczególnie w wykonaniu Dżemu wink

Darek powiedział:
Kuba02 został mianowany oficjalnie forumowym Archeologiem więc [...] ma prawo robić odkopy
big_smile