Temat: Zwycięzca Śmierci

Jak zagrać ten utwór. Czy normalnymi biciami (jak nienormalnymi to jakimi?). Czy może chwyt i szarpanie za pojedyncze struny? Ma ktoś jakiś pomysł?

A tak nawiasem to da rady nauczyć się bić tylko że piórkiem, a nie palcami. Bo piórkiem było by mi o wiele łatwiej tylko nie wiem czy zaczynać nim ćwiczyć. Ale dajmy że gram na piórku pojedyncze struny, a jak mam zagrać o wszystkie to palcami. I tutaj pojawia się moje pytanie jak zagrać w ten sposób jeżeli w utworze będą bicia i szarpania? Przecież nie będę zmieniał, ,,ułożenia" w trakcie utworu?

2

Odp: Zwycięzca Śmierci

Czy to jakaś Kolęda?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Zwycięzca Śmierci

przybliż bo tez nie znam

Angus Young The Best

4

Odp: Zwycięzca Śmierci

To utwór grany przez Arkę Noego. Czasami śpiewany jest w kościołach.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=xLujAxntbgc[/video]

Ten występ nie za bardzo przybliży ale trudno jest coś takiego znaleźć.

5

Odp: Zwycięzca Śmierci

ale wybrales grasz w kosciele?

Angus Young The Best

6

Odp: Zwycięzca Śmierci

G                 C    D         G
1. Zwycięzca śmierci piekła i szatana
G                 C        D        G
Wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana
G        h         e      a      D
Naród niewierny trwoży się przestrasza
G    h     a    D    G
Na znak Jonasza - Alleluja!
Chodzi o to piosenkę?
A chcesz to grać w kościele? Czy w domu czy gdzie?

7

Odp: Zwycięzca Śmierci

taka jakas satanisztyczna ta piosenka ;d

8

Odp: Zwycięzca Śmierci

heh zależy dla kogo

9

Odp: Zwycięzca Śmierci

Nie pomogliście hmm

10

Odp: Zwycięzca Śmierci

A co to są "normalne bicia" tak właściwie? Jeśli chodzi o bicie piórkiem, to czemu nie? Bić można zarówno dobrze palcami jak i piórkiem.

11

Odp: Zwycięzca Śmierci

Adidasek nie odpowiedziałeś na pytanie gdzie chcesz to grać. A tak w ogóle to jakie to jest ,,nienormalne" bicie?

12

Odp: Zwycięzca Śmierci

Nie no nie w kościele w normalnym zakresie chciałem to zagrać. Znaczy we własnym zakresie big_smile

13

Odp: Zwycięzca Śmierci

Jeśli masz utwór to możesz sam dopasować bicie - ze słuchu.

14

Odp: Zwycięzca Śmierci

Popatrzcie jeszcze raz na ten wykres. W 3 linijce po G-dur jest h-moll jaki to jest w ogóle chwyt?
Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Mógłby ktoś ładnie rozrysować?

15

Odp: Zwycięzca Śmierci

Wszystko jest opisane w dziale chwyty barowe.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

16

Odp: Zwycięzca Śmierci

A skąd wiadomo czy chwyt jest zwykły czy barowy? Od czego to zależy? I w tym utworze wszystkie są barowe czy tylko ten h?

17

Odp: Zwycięzca Śmierci

Nie każdy akord da się złapać w prostej wersji "zwykłej".

Za to każdy akord "zwykły" możesz zagrać jako chwyt barowy na przynajmniej 2 sposoby. Czasami da się na słuch rozpoznać jaka wersja chwytu została zagrana, ale z reguły i tak zależy to od Ciebie.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

18

Odp: Zwycięzca Śmierci

A później na barowych da się szybko śmignąć wszytko co chcesz wink

19 (edytowany przez Adisek1234 2009-04-10 14:20:02)

Odp: Zwycięzca Śmierci

czyli barowe da radę zagrać zawsze nie ważne czy utwór będzie tego wymagał?
A w zwykłych nie ma wszystkich tak? Dobrze zrozumiałem? Jeżeli miałbym zagrać przykładowo ten utwór (tematowy) to musiał bym ten h-moll złapać w barze a pozostałe zwykłe?
Czy może wszystkie barowe?
Mogli byście podać jakiś tytuły ew. szkolenia jakichś prostych piosenek? Z prostymi chwytami?

20

Odp: Zwycięzca Śmierci

Możesz (ale nie musisz), tak jak napisałeś, zagrać wszystko na barowych, wystarczy, że wiesz gdzie złapać. A proste szkolenie masz tu, na stronie lub ewentualnie przejrzyj forum... w którymś wątku było pełno tytułów prostych utworów.

21

Odp: Zwycięzca Śmierci

możesz zagrać na barowych  o ile dobierzesz tonację. Ale możesz to zagrac na zwykłych i tylko h-moll barowy tak bedzie łatwiej;)

22

Odp: Zwycięzca Śmierci

Adisiek, moim zdaniem, stwarzasz sobie sam problemy. Jeżeli masz chwyty do piosenki i jakiegoś nie znasz to sobie sprawdzasz jak wygląda (polecam kupić za 2 zł książeczke z chwytami w sklepie gitarowym) i grasz. I jeśli jest tylko barowa wersja to się męczysz i grasz barowo, a jeśli jest kilka wersji to sobie wybierasz taką jaka ci odpowiada i dobrze brzmi twoim zdaniem.