Temat: Gdybym miał Gitare

Ref:a                            E            a A7
         A wszystko te czarne oczy, gdybym ja je miał
         d               a            E              a A7
         Za te czarne, cudne oczęta serce duszę bym dał
         d               a            E              a E a
         Za te czarne, cudne oczęta serce dusze bym dał

Jak to zagrać? Czy co 2-3 słowa mam zmieniać chwyt? Co znaczy A7?  Jak można w jednym słowie zmienić z a moll na A dur? Może mi ktoś to przybliżyć?

2

Odp: Gdybym miał Gitare

A7 to chwyt

Angus Young The Best

3 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-03-15 17:57:45)

Odp: Gdybym miał Gitare

No ja zmienić...Szybko....:lol:

Radzę posłuchać tej  piosenki na You Tube i zobaczysz jak to leci...........:D

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Gdybym miał Gitare

Np.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=mzVxWsRm6VM[/video]

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5 (edytowany przez Adisek1234 2009-03-15 18:50:20)

Odp: Gdybym miał Gitare

Dawisiek21 napisał/a:

A7 to chwyt

No dobra ale który, jak się nazywa? a-moll? A-dur? Może jakiś inny?

6

Odp: Gdybym miał Gitare

0
2
0
2
0
0

Angus Young The Best

7

Odp: Gdybym miał Gitare

Powyższy film to raczej niezbyt dobry przykład...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: Gdybym miał Gitare

Wiem nie widać dokładnie bicia tylko chwyty i dziewczyna śpiewa ale to tylko przykład

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

9

Odp: Gdybym miał Gitare

Raczej chodziło mi o to, że ten utwór wydaje się tam być niezbyt poprawnie zagrany, jeżeli chodzi o rytm itp...

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

10

Odp: Gdybym miał Gitare

No tak ... nie dość, że Darek ma rację z rytmem to jeszcze wokal jest delikatnie mówiąc ,,niezbyt". Jak poćwiczysz zmianę akordów to zagrasz dwa w jednym słowie...

11

Odp: Gdybym miał Gitare

Przede wszystkim piosenkę trzeba zagrać na 3/4, czyli może nam tutaj pomóc liczenie sobie:
raz dwa trzy raz dwa trzy a-wszy-stko-te-czar-ne-oooooo-czzzzzy (początek każdego taktu pogrubiony).

Poza tym nie jestem pewien, czy momenty zmiany chwytów zaznaczone powyżej są dobrze. Najlepiej wyczuć na słuch kiedy zmienia się brzmienie akordu (często jest to właśnie początek któregoś taktu).

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

12

Odp: Gdybym miał Gitare

Wiesz ja mam tą piosenkę rozpisaną tak :
a                                       E                  a     A7
A wszystko  te czarne oczy gdybym ja je miał
d                    a                  E                         a   A7     
Za te czarne, cudne oczęta, serce, dusze bym dał
d                   a                   E                       a    E a
Za te czarne cudne oczęta, serce, dusze bym dał.

I nie mam problemu z jej graniem, więc wydaje mi się, że po prostu chwyty ci się przesunęły jak kopiowałeś skadś ten tekst. To się zdarza smile

13

Odp: Gdybym miał Gitare

Dawisiek21 napisał/a:

0
2
0
2
0
0

Taki zapis nic mi nie mówi. To co to jest w końcu ten chwyt A7? Mógłby ktoś to ładniej rozrysować?

14

Odp: Gdybym miał Gitare

http://kunorek.webpark.pl/chwyty.html tam macie a7 i A7

Angus Young The Best

15

Odp: Gdybym miał Gitare

Mógłby ktoś podać bicie? Akordy mam opanowane prawie fest, ale jak walić - nie znaju!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

16

Odp: Gdybym miał Gitare

Zgodze sie z Darkiem z tym 3/4 ale sie mowi i raz i 2 a nie raz dwa tongue a bicie to podstawowe trzy czwarte wyglada tak dol dol gora dol gora i od nowa tongue

17

Odp: Gdybym miał Gitare

Mówi się jak się chce tongue A i raz i 2 to nie jest 3/4 tongue

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

18

Odp: Gdybym miał Gitare

A co z biciem? W necie coś pisali takiego: krótki bas w dół, a potem dół góra, dół góra...

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

19

Odp: Gdybym miał Gitare

No nie wiem ja tak mialem 3/4 wkute w lepetyne jeszce jest tam 3 jak cos ale mi sie pisac nie chcialo chociaz na pewno z rezzta zpewne masz racje niepotrzebnie sie czepiam, no a to bicie juz zalezy tylko od Ciebie graj tak zeby Ci bylo dobrze to zaspiwewac tongue ja osobiscie nigdy oryginalu nie slyszalem bo jakos mnie ta piosenka nie kreci ale chodzi tu raczej tylko o to jak Ci lepiej spiewac mozesz grac zupelnie innaczej niz jest w oryginale a wyjdzie Ci lepiej idz na inwencje ^^

20

Odp: Gdybym miał Gitare

Muszę się pochwalić: na koloniach po czwartej klasie dostałem 2 miejsce na festiwalu piosenki za utwór "Gdybym miał gitarę" a capella. Pierwsze miała dziewczyna z anielskim głosem... i bratem grającym na keyboardzie wink

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

21

Odp: Gdybym miał Gitare

Gratuluje, a co to był za festiwal??:D

22

Odp: Gdybym miał Gitare

Raphael napisał/a:

na koloniach po czwartej klasie

-.-

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

23

Odp: Gdybym miał Gitare

Aaa:D spoko:)

24

Odp: Gdybym miał Gitare

Gratulacje pamietaj o nas na szczycie ;p big_smile

25 (edytowany przez Raphael 2009-07-01 21:19:22)

Odp: Gdybym miał Gitare

smile
Na razie mutacja. Przed nią uczyłem się trochę growlu. Po wakacjach wznawiam trening smile No i gitara!
(Już to widzę. Pirwszy występ w naszym MDK, przychodzi sama młodzież. Stoimy z zespołem na scenie, kiwam Karolowi głową i zaczynamy. Doczepiam się do mikrofonu i zaczynam piosenkę growlem a capella. Dajemy ostre riffy i solówki, a akompaniuje nas Kamila i jej boski alt. Do tego Damiana namówimy na klawisze, ja jeszcze trochę pośpiewam, napiszę piosenki... Piotrek weźmie ze dwa garnki z zrobi perkusję... Ach...)

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

26

Odp: Gdybym miał Gitare

Szczytny plan:D:D Garnki mi się najbardziej spodobały. Dostane zaproszenie na koncert? Chyba największą pokusą będą te garnki:D

27

Odp: Gdybym miał Gitare

nie no. Tak szczerze, to jak byliśmy na rekolekcjach u misjonarzy, to Piotr na bębenkach tak wymiatał, że szok XD

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

28

Odp: Gdybym miał Gitare

To my poprosimy o filmik z tego występu smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

29

Odp: Gdybym miał Gitare

Z tego na koloniach czy z tego u misjonarzy?
Z występu na koloniach to to było hoho, albo jeszcze dawniej. Nikt nie wpadł na pomysł, by nagrywać. A u misjonarzy było spoko. Weź dwóch początkujących gitarzystów, dziewczynę co niby umie grać na keyboardzie, faceta, który się nie zna na perkusji i daj im piece, gitary, keyboard i drumy. Każdy gra inną melodię, inny rytm.
MASAKRA (Copyright(c)Karol 2007-2009)!!!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

30

Odp: Gdybym miał Gitare

Raphael co to był za festiwal gdzie śpiewałeś "Czarne oczy"? Aha, no i gratuluję wink

PS. Błąd w tytule tematu! Często się to zdarza. Piosenka nie nazywa się "Gdybym miał gitarę" tylko "Czarne oczy". Propo oczu, rzuca się to w oczy ;D

Tak w ogóle to cześć wszystkim. Nowy jestem więc się przywitałem ;D

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

31

Odp: Gdybym miał Gitare

Witaj! A nazwy piosenki są różne. Jak to zwykle bywa z takimi dziełami Copyright by Everybody.
Np. oficjalny cover Krawczyka nosi tytuł: "A wszystko te czarne oczy"...

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

32

Odp: Gdybym miał Gitare

O nawet nie wiedziałem. Dzięki za info wink

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink