Temat: Przymiarka do gitary

Hej!
Ostatnio wpadłam na pomysł, że mogłabym pouczyć się gry na gitarze - mam nadzieję, że nigdy nie jest za późno :] Bardzo podoba mi się gitara elektryczna. Jednak nie wiem, czy to będzie coś dla mnie, także na razie nie zamierzam inwestować w sprzęt. Posiadam w domu gitarę klasyczną i tu jest pytanie - czy później możliwa jest ewentualna zmiana gitar, gdy nauczę sie już grać na gitarze klasycznej, czy to jednak zupełna, poza nutami, nauka od początku będzie?
Odnośnie posiadanej gitary - muszę kupić struny. Widziałam takie do "mocnego naciągu" i "normalnego". Jakie to ma znaczenie (w odniesieniu do początków nauki) i co wybrać?

2

Odp: Przymiarka do gitary

Tak, na innych gitarach cała teoria grania wygląda tak samo.
A jeśli chodzi o naciąg to nie wiem. Jeśli masz klasyczną gitarę, to najlepsze będą struny nylonowe. Najlepiej podaj jej model albo podeślij zdjęcia.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Przymiarka do gitary

O, to miło, że ewentualnie da się przerzucić ^^
W ciągu dnia wyciągnę gitarę i zrobię jakieś zdjęcia, wtedy wrzucę.

4

Odp: Przymiarka do gitary

Nie ma strun do normalnego i mocnego naciągu. Są struny nylonowe i metalowe, gdzie nylonowe sa miększe, bo w prawidłobym stroju są mniej naciągnięte niż metalowe (chyba). Można sprawdzić jaki naciąg ma każda struna na ich opakowaniu.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Przymiarka do gitary

...ale struny grubsze mają większy naciąg niż struny cieńsze, ale to zależy od preferencji gitarzysty, stroju w jakim gra. Im niższy strój tym grubsze muszą być struny, żeby nie zrobiły się flaki. Jednak w gitarze klasycznej, nylony mają dość słaby naciąg w porównaniu do gitar z metalowymi strunami.
http://allegro.pl/item1063394769_gt_dad … _grts.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Przymiarka do gitary

a ja mam takie http://allegro.pl/item1055640137_struny … iazac.html

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR

7

Odp: Przymiarka do gitary

Mi chodzilo o naciąg w standardowym stroju i biorąc pod uwagę cały komplet strun, a nie np strunę D, która ma największy nacią i jakąś inną.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Przymiarka do gitary

Hm, chodziło mi o to:
Przy tych pierwszych strunach jest właśnie naciąg twardy i normalny, ale z tego co widać, to chyba jedne i drugie są nylonowe.

A teraz gitara:
Jakości napewno jest nienajlepszej - kiedyś,pare lat temu, gdy brat chciał się uczyć grać ktoś mu ją oddał, a wiadome, że super gitary nikt by nie oddał wink Jak sądzę, to klasyczna po prostu prawda? Z naklejki w środku widzę coś "Linko scg-082".

9

Odp: Przymiarka do gitary

Tak to klasyczna, te struny z twardym naciągiem są po prostu grubsze od tych z normalnym.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Przymiarka do gitary

Dodam od siebie, że łatwiej będzie ci sie uczyć na cieńszych strunach, bo poprostu lepiej je dociskać smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

11

Odp: Przymiarka do gitary

dzięki za odpowiedzi, w takim razie zacznę od cieńszych strun.

12

Odp: Przymiarka do gitary

ja mam inne pytanko... Mam synka, za miesiąc będzie miał 2 latka, ma ciąg do gitar, więc chciałem mu takową nabyć... co byście polecili? rozumiem, że ma być 1/4, instrument dla dzieci 4-7 lat, widać że chłopak ma poczucie rytmu, no i to garnięcie się ku muzie;P

13

Odp: Przymiarka do gitary

Nie żebym nie wierzył w pana synka, ale 2 latka to chyba jednak za mało na "poważną" grę na gitarze. Nawet gitara 1/4 ma długość ok 80cm i długość czynną struny ok. 50 cm, nie mówiąc o tym że trzeba siły w paluchach żeby przycisnąć strunę do podstrunnicy.

14

Odp: Przymiarka do gitary

Eee... Dwuletnie dziecko, to ledwo umie biegać i mówić, co tu mówić o grze na instrumencie... Myślę, że jeszcze ze dwa lata trzeba poczekać...

15

Odp: Przymiarka do gitary

Eee tam... Mozart zaczął ćwiczyć komponowanie w wieku 3 lat, więc jeżeli tylko dziecko ogarnie rękami gitarę to niech się oswaja smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów