Temat: Kamerton do gitary elektrycznej?

Witam

Nie wiem czy sobie nie kupić tego kamertona czy w ogolne uzywa sie do gitar elektrycznych wiem ze do akustycznych tak ale czy elektryk chce sobie kupic zeby sam stoic kiedy chce itp jak zawodowy a nie z programem

2

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

Mysle ze zawodowy podlacza gitare porpstu du stroika i zaoszczedza to czasu oraz napewno bedzie doklaniej

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

3

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

nie stoik elektroniczny ani komputerowy tylko sluch mi chodzi + ze sie naucze dzwiekow dobrze

4

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

Szczerze mówiąc nie wiem czy kamerton używa się do elektryka ,ale jeżeli nie chcesz stroić przy pomocy stroika to jest jeszcze inne rozwiązanie.Wystarczy ,że wejdziesz na YouTuba i wpiszesz tuning Guitar wtedy wyskoczy ci taki filmik http://www.youtube.com/watch?v=AenbO_WhWEc.
Masz tutaj nagrane dźwięki jakie wydają struny w standardowym stroju w kolejności od najgrubszej do najcieńszej (E A D G B E).

5

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

aha czyli na pamiec sie dzwiekow nauczyc dzieki, moze ktos wie czy sie uzywa kamertonu

6

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

Jakie uczenie się na pamięć ? włączasz filmik i stroisz do dźwięków

7

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

sciagnij sobie audacity, dajesz generacja tonu, ustawiasz 440 Hz i masz kamerton.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

8

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

co wy z tym komputerem powiedzmy ze nie mam komputera... to czy kamertonem mozna nastroic gitare elektryczna?

9

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

hehe przyklad dales smile

Taaa da sie.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

10

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

PawelKKK napisał/a:

co wy z tym komputerem powiedzmy ze nie mam komputera... to czy kamertonem mozna nastroic gitare elektryczna?

Jeżeli masz gitarę akustyczną żeby przyłożyć do pudła kamerton i osobę która kamerton będzie trzymać to tak?

PS. Piszesz z kalkulatora czy ołówka?

11

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

pierwszy raz słysze zeby elektryka stroic kamertonem xD

12

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

Czemu by nie? Fajne ćwiczenie słuchu. Jeżeli wybrzmiewa, słyszysz dźwięk generowany przez kamerton, to oczywiście możesz nastroić smile

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

13

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

No pewnie ,że można .Kup sobie taki trochę większy i na pewno będzie słychać dźwięk po przyłożeniu go do drewna .  http://musicman.pl/kamerton-wittner-duz … -2430.html

14

Odp: Kamerton do gitary elektrycznej?

Ja osobiście polecam tunery elektroniczne, łatwe w obsłudze, niezawodne. Tutaj znalazłam w świetnej cenie:
http://www.rockmaniak.pl/product-pol-34 … yczny.html

www.rockmaniak.pl- mają świetne rzeczy w bardzo fajnych cenach.

Taki tuner przydaje się głównie przy nauce gry na gitarze, dla mnie osobiscie najlepszy jest ten przypinany do gryfu, typu CLIP. Sprawdza się również w warunkach koncertowych, gdzie trzeba szybko nastroić, dostroić.