1

Temat: Serum

No dobra. W końcu zebrałam się na odwagę i nagrałam filmik.


[video]http://www.youtube.com/watch?v=RHpHRl45xVo[/video]

Mile widziane słowa krytyki x) Wiem, że może być trochę błędów, ale chciałam nagrać ten filmik za jednym zamachem (ostatnio robiłam pięć czy sześć podejść i w końcu dałam sobie spokój XD).
W każdym razie - ciekawa jestem waszych opinii smile

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

2

Odp: Serum

Albo aparat coś odwrócił(wątpię), albo jesteś leworęczna i nie zmieniłaś kolejności strun? OO

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3

Odp: Serum

Nie nie, wszystko jest dobrze - jestem leworęczna i gram na praworęcznej gitarze bez odwróconych strun wink

A jak z graniem? *umiera z niepewności*

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

4 (edytowany przez Klaudija 2010-08-24 16:00:32)

Odp: Serum

Grasz sobie z basowymi u dołu? W sumie Kaczmarski grał, jak chciał, też miał nie zmienioną kolejność strun, w ogóle- ponoć był oburęczny. Heh, logo Takamine jest odwrócone wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

5

Odp: Serum

hmm w sumie to grasz pare akordow ale jak na leworęczna z praworeczna gitara to niezle

Angus Young The Best

6

Odp: Serum

@Klaudija - No tak, szkoda, że nie mogę go mieć normalnie, ale przynajmniej wygląda awangardowo XD Kaczmarski umiał grać i tak i tak, ale ja chyba raczej będę grać tylko w jeden sposób. Kiedyś próbowałam praworęcznie i myślałam, że oszaleję, takie to było niewygodne i nie takie jak powinno. big_smile

@Dawisiek21 - parę akordów, bo i piosenka nie jest jakoś szczególnie trudna. Wolałam wybrać coś łatwiejszego i zagrać to dobrze (jak na swoje możliwości, oczywiście wink ), niż torturować jedną z piosenek Red Hot Chilli Peppers, gdzie jeszcze nie opanowałam solówki. A z chwytami barowymi ciągle mam problem... Ale dzięki. Dobrze wiedzieć, że to chociaż jakoś brzmi big_smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

7

Odp: Serum

No dobrze, a może ktoś jeszcze skusi się, obejrzy filmik i skomentuje?
Chętnie dowiedziałbym się jakie błędy robię (i jak je wyeliminować)/co mogę zmienić w grze, żeby było lepiej niż jest teraz/inne x)

Teraz męczę się z piosenką RHCP, ale mimo wszystko - każda uwaga jest dla mnie cenna smile

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

8

Odp: Serum

W sumie to nie moglbym dac Ci rad bo jestem praworeczny i gram na praworecznej gitarze tongue

Angus Young The Best

9

Odp: Serum

Czemu nie odwróciłaś strun ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

10

Odp: Serum

@ up - Na Bora, to chyba ostatnie pytanie, jakiego się spodziewałam odnośnie tego filmiku (i nie tylko) XD Ciśnie mi się na klawiaturę odpowiedź "Bo tak" wink

W bardzo telegraficznym skrócie: pierwsza gitara, na jakiej zaczęłam się uczyć nie była moja - pożyczyłam ją ze szkoły muzycznej - i rodzice zapewne urwaliby mi głowę gdybym zaczęła przy niej grzebać. Jestem leworęczna, więc próby nauczenia się grania "po praworęcznemu" odpadały już na samym wstępie i wkrótce uznałam, że fajnie będzie spróbować grać na gitarze do góry nogami. Raz - że jestem chorobliwie ambitna, więc takie wyzwanie mi pasowało (czasami wiele rzeczy trzeba wykombinować samemu, np. jak tłumić struny, które praworęczni mogą tłumić kciukiem), dwa - było to oszczędne przy zakupie własnej gitary (leworęczne są droższe niż praworęczne, wiadomo; I tak, WIEM, że mogłam kupić praworęczną i przełożyć struny wink naczytałam się jednak w tym temacie dość sporo i uznałam, że ta opcja mi nie pasuje), trzy - ma parę zalet (np. nie musiałam się przejmować tabulaturą, mogłam czytać ją tak jak jest napisana bez odwracania w myślach; nie tłumiłam sobie strun, które m.in. moja koleżanka (praworęczna) tłumiła sobie opuszką palca kiedy, zaczynała się uczyć gry (szybciej więc robiłam postępy na początku). Cztery - jest w pewnym stopniu praktyczne: mogę grać na każdej praworęcznej gitarze - również kogoś znajomego - bez przekładania strun i innych problemów. Możliwość grania na gitarze zawsze i wszędzie to dużo, a przecież praworęcznych gitarzystów jest więcej.

Zanim zdążyłam kupić własną gitarę grałam już podstawowe akordy - i tak zostało. Czasami jest to męczące - zwłaszcza przy chwytach barowych, bo uproszczony F-dur odpada w moim przypadku - ale daje wiele satysfakcji. No i reakcje panów w Riffie były całkiem... interesujące.

Ale co to wnosi do mojego pytania o opinię na temat filmiku - nie mam pojęcia.

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

11

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=m2ULIrTplUc[/video]

Przyszedł czas na kolejne nagranie big_smile Nie miałam ostatnio zbyt wiele czasu, żeby grać (kochane studia...), a dodatkowo stres przed kamerą zrobił swoje i nieco spartaczyłam solo -__-" Jakość filmiku pozostawia wiele do rzeczenia, ale cóż zrobić, kiedy ma się do dyspozycji jedynie telefon komórkowy XD

Anyway - ciekawa jestem Waszych opinii x) Słowa krytyki również są mile widziane tongue


Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

12

Odp: Serum

No, nie najgorzej big_smile Ale tak jak pisałaś, trochę Ci solo nie wyszło, miejscami nie w rytmie, ale ćwicz dalej smile

PS. Co studiujesz?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

13

Odp: Serum

@ up - Rouge, dzięki za opinię big_smile Jak pisałam - stres przed kamerą zrobił swoje XD Może za jakiś czas w ogóle przestanę się przejmować faktem, że ktoś mnie filmuje i zagram to jak należy x) A odpowiadając na Twoje pytanie: studiuję polonistykę na UWr ^^

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

14

Odp: Serum

Podziwiam Cię za to w jaki sposob grasz, szok po prostu smile fajna piosenka, wykonanie troszeczkę gorsze, ale całokształt przyjemnie odebrany wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15 (edytowany przez lis1994 2010-10-25 19:37:54)

Odp: Serum

ja jestem ciekaw min tych z Riffu big_smile (dopiero przeczytałem twoją hmm historie xd) a co do gry to:  fajnie fajnie ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: Serum

@ grzesiek2805 - Dziękuję smile

@ lis1994 - Panowie w Riffie na początku patrzyli na nas (mnie i moje dwie koleżanki) nieco pogardliwie, a jeden z nich najwyraźniej postanowił nam pokazać jak to on cudownie potrafi nastroić gitarę (co nie zrobiło na nas specjalnego wrażenia XD), a drugi był w ciężkim szoku kiedy zobaczył, że trzymam gitarę do góry nogami i pytał mnie, czy wiem, że istnieją gitary dla leworęcznych. Na wieść, że owszem, wiem, ale nie chcę takiej, zareagował mniej więcej: yikes
Co do gry: Dzięki x) Fajnie, że fajnie big_smile


BTW - Co byście proponowali jako następne do nauki/nagrania? Mam co prawda parę własnych typów, ale jestem ciekawa, bo może nie wzięłam pod uwagę jakiegoś utworu, albo coś w tym stylu wink

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

17

Odp: Serum

Może coś Ulli Boegershausena, "In a Constant State of Flux" lub też "Kiss From a Rose"

18

Odp: Serum

@ up - O! Dzięki za propozycje! big_smile Przesłucham sobie parę jego rzeczy i zobaczymy co z tego wyjdzie big_smile W tej chwili wzięłam na warsztat kolejną piosenkę RHCP, ale w końcu jedno nie wyklucza drugiego smile Dzięki jeszcze raz x)

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

19

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Lhf1Fk8jFew[/video]

Wreszcie znalazłam chwilkę, żeby nagrać tę piosenkę. Nie powiem, żeby była jakaś łatwa - kiedy zaczynałam ją rozpracowywać, solo mnie przeraziło XD W końcu jednak coś z tego wyszło - i oto efekt. Wszelkie opinie mile widziane. Po solówce jest taki jeden moment, który mi się nie podoba, bo nie zapanowałam do końca nad palcami i wyszedł tam taki... potworek. Ale nie chciało mi się tego nagrywać po raz kolejny wink

Anyway - ciekawa jestem, co sądzicie big_smile

Serum

PS. Następnym razem będzie coś z repertuaru Ulli Boegershausena - wiecie, sesja się zbliża XD

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

20

Odp: Serum

Nikt nie skomentuje? sad

Chciałabym chociaż wiedzieć, czy zagrałam to 'przeciętnie' czy naprawdę jest do bani...

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

21

Odp: Serum

Przesluchalem wlasnie oryginal i troche inaczej brzmi . Urywasz dzwieki i grasz strasznie urywkowo (nie plynnie). Mam tez wrazenie ze cos jest nie tak z akordami i biciem w refrenie . Wydaje mi sie ze troche za trudna piosneke sobie wybralas

22

Odp: Serum

Komcio1 - dzięki za komentarz. Jednak muszę odeprzeć twój zarzut odnośnie urywania dźwięków: jest to wina sprzętu jakim nagrywałam filmik (mam do dyspozycji tylko telefon komórkowy), przez to te końcowe dźwięki w riffie są takie pourywane. Strasznie mnie to denerwuje, ale w tej chwili nie mam do dyspozycji nic innego, czym mogłabym nagrać filmik. Tym bardziej, że gram palcami, i dźwięk i tak jest cichszy niż zazwyczaj smile

Nie rozumiem też do końca o co chodzi z tym, że z akordami jest coś nie tak - w piosence są barowe, a że mam z nimi problem (i to dość spory), zamieniłam je na durowe, jedynie B-dur zostawiłam smile

No a poza tym, chyba nie chodzi o to, żeby piosenka brzmiała identycznie jak oryginał, prawda? wink

Mimo wszystko - dzięki za opinię. ^^
Piosenka do łatwych nie należy, ale cieszę się, że się z nią zmierzyłam big_smile

Ktoś jeszcze się wypowie?

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

23

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Iy_cq7Z4 … rhB1FZK_2y[/video]

Dobrze. Parę słów wyjaśnienia:
Nie grałam na gitarze przez pół roku (o powodach długo by mówić), dlatego nagrałam piosenkę, która jest banalnie prosta smile

A do tego jest z mojego ulubionego anime - Beck big_smile

Miłego smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

24

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=q2q0qKKN … e=youtu.be
[/video]

Trochę się boję komukolwiek to pokazywać, ale przecież raz się żyje, nie?
To moja ulubiona piosenka z tego anime (jednocześnie ulubiona Beatlesów), trochę się namęczyłam, żeby ją nagrać. To chyba wersja 45 albo coś w tych okolicach, dodatkowo postanowiłam utrudnić sobie sprawę i wywaliłam ze ścieżki dźwiękowej partię gitary Koyukiego.

Zapewniam, że w realu brzmi to lepiej, ale nie dysponuje lepszym sprzętem nagrywającym wink No i oczywiście jest parę niedociągnięć, ale bezbłędnie wychodzi mi to chyba tylko kiedy nikogo nie ma w domu XD

Nie bijcie za bardzo i powiedzcie co myślicie.

Serum

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

25

Odp: Serum

Żartujesz ? Brzmi genialnie ! big_smile Mam odczucie, że trochę nie równo ale nie jest źle wink

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

26

Odp: Serum

Ale dlaczego zupełnie nie grasz z podkładem? Coś się przesunęło przy obróbce czy jak?

"Va'esse deireádh eap eigean..."

27 (edytowany przez Sklerotyk 2012-02-09 23:19:03)

Odp: Serum

Dla mnie dosyć nie równo, odsluchaj pare razy i dojdziesz do bledu( wkoncu o to chodzi chyba nie?). A tak to spoko smile jutro ja cos dodam big_smile ale tylko dzwiek bo kamerki nie posiadam wink moze ai se eu te pego? ;D

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

28

Odp: Serum

Spokojnie, nic się nie przesunęło, to ja gram miejscami nierówno i kiedy już złożę nagranie z podkładem, to to wiem i słyszę. Szkopuł tkwi w tym, że nie gram z oryginalna piosenką w uszach i nie dodaje potem zmodyfikowanego podkładu, ale od razu gram z tym zmodyfikowanym. Uwierzcie mi, każda wersja z oryginałem była tak straszna, że wolę o niej zapomnieć. O wiele lepiej grało mi się, kiedy nie słyszałam gitary Koyukiego. Dodatkowo to fajne ćwiczenie, żeby skupić się i na perkusji i na basie. Nie do końca wyszło, bo trochę poniosły mnie emocje wink Mam problemy z rytmem, a nie mam nerwów (dosłownie, cierpliwość to co innego) do ćwiczeń z metronomem jego dźwięki są tak irytujące, że mam ochotę rozwalić głośnik, więc zdecydowałam się na coś takiego.

Wiem, że jeśli będę ćwiczyć to w końcu będę grała równo i jak należy; czasami jednak człowiek dociera w piosence do momentu, kiedy już dalej nie umie ruszyć i to był właśnie taki moment. Spośród około 45 wersji ta była najlepsza

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

29

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=SwUlVMv3 … e=youtu.be[/video]

Żeby nie było, że będę grać ciągle piosenki z anime, ta była ostatnia XD Wybrałam ją, żeby się pomęczyć z chwytami barowymi, czasami mi jeszcze gdzieś struna zabrzęczała ;/ No ale, nie bijcie za bardzo wink

Uważam, że wyszło lepiej niż ta poprzednia piosenka big_smile


A no i nie śmiejcie się z tego, jak zabijam mojego HTC wzrokiem XDDD

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

30

Odp: Serum

[video]http://www.youtube.com/watch?v=CTI2JM17z6A[/video]

Nowy cover i pierwsza piosenka opanowana na słuch, bo przecież kiedyś trzeba zacząć wink
Lubię koncert Skin and Bones, więc pewnie będzie więcej piosenek Foo's big_smile

Co sądzicie?

Serum.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"