1 (edytowany przez Krester 2010-10-07 20:59:17)

Temat: Krester

[video]http://www.youtube.com/watch?v=rKxFA4WH3xU[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=GqMBzVR7qLU[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=enfvcD0RLSs[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=7UrZnzOMoCs[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=FIQOlDT950g[/video]

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

2

Odp: Krester

Czy ty nie grasz na rozstrojonej gitarze? Albo Ci wzmak sprzęga, mówiłem żebyś grał trochę dalej do wzmacniacza.:> I nie wiem po co to nagranie w tle tylko zagłusza to co Ty grasz...
No i rzeczywiście ten mikrofon w aparacie strasznie się przesterowuje.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Krester

O ile się nie mylę, to to nagranie to oryginał Nothing Else Matters, a tam gitara jest nastrojona pół tonu w dół. Dlatego jest taki fałsz...

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Krester

Tak wiem że to nagranie to NEM, tylko po co ono tam jest ? :>

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5 (edytowany przez Nemoris 2009-12-29 23:35:32)

Odp: Krester

Podzielam zdanie mpx,w niektorych momentach mialem wrazenie jakby jako podklad leciala inna zupelnie nie pasujaca piosenka,troche nieczystosci bylo,w kazdym razie jeszcze sie pewnie nie oswoiles z nowym sprzetem tongue

ps. nastroj gitare

edit:hmm,jak posluchalem troche dluzej to chyba ci troche ta piosenka nie lezy tongue

Vintage V100+Marshall VS100

6

Odp: Krester

Fajny sprzęcik, ale wykonanie nie najlepsze...
potrenuj jeszcze trochę ten utwór....co do ustawień pieca to się nie znam bo elektrycznej gitary nie mam.
Podkład rzeczywiście nie potrzebny

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

7

Odp: Krester

wlasnie o to chodzi, ze jest fałsz bo gitara nie zgrywa się z melodią piosenki (bo w piosence jest inaczej nastrojona), wiec albo natsroj jak powinno być albo graj bez podkładu wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Krester

z tempem też nie najlepiej ;P jak już grasz z podkładem to staraj się grać równo z gitarą w piosence nie szybciej nie wolniej tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

9

Odp: Krester

i jeszcze jedno jak wystawiasz link do filmu to zrob cos takiego: [video]link[/video] wtedy bedzie ładnie i przejrzyście wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: Krester

Ćwicz więcej, a jak nagrywasz i zrobisz spory błąd, zaczynaj od nowa, gubisz sie wyraźnie w tej piosence, graj sobie wolniej a dokładniej

11

Odp: Krester

oj,kiedy to było, musze teraz to nagrać jeszcze raz, żeczywiście fajniej brzmi przestrojona pół tonu niżej, a do tego wyłączyłem głupią opcje wzmacniacza, która wyostrza mocno dźwięk, przez to zdawało się, że jest nienastrojona. I tak jak napiałem miałem drugi dzień tą gitarke i troszke innaczej się grało (wielkość, długość gryfu) wcześniej grałem na harley beventon rozmiar:2/4 i mojej klasycznej 3/4, troszke błędó przez to powstało

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

12

Odp: Krester

No to czekamy.

Vintage V100+Marshall VS100

13

Odp: Krester

NEM gra się na standardowym stroju, na obniżonym o pół tonu brzmi niefajnie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

14

Odp: Krester

ja sobie założysz kapodaster na 11 progu to tak

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: Krester

po co 11 ?? jak założysz na 1 to już będzie brzmiało jak na standardowym

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: Krester

jak założysz na 1 to się podniesie o pol tonu a jak jedenastym bedzie "obniżony" bo na 12 dzwięki się powtarzają jak na pustych strunach

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

17

Odp: Krester

aa bo źle cię zrozumiałem tongue już wiem o co ci chodzi big_smile myślałem że chodzi ci żeby założyć kapo na 11 progu gdy jest struj obniżony o pół tonu i t tedy byłby "obniżony" o 2 półtony a jak założysz na 1 gdy jest obniżone o półtonu to będzie jak na stroju standardowym

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

18

Odp: Krester

tak, dokładnie smile
PS.

lis1994 napisał/a:

struj

pisze się przez "ó" tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

19

Odp: Krester

sory xd ale ja mało zwracam uwagi na ort'y szczególnie jeśli piszę szybko tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

20

Odp: Krester

Momentami całkiem wypadasz z rytmu, albo słabo znasz oryginał (w co szczerze wątpię), ale za bardzo się denerwujesz. Zwłaszcza ten moment z hammerami i pulloffami z pierwszej części intra strasznie przyspieszasz. Zagraj sobie to z oryginałem żeby dobrze tempo wyłapać a potem jak masz z tym problemy to z metronomem graj. Bo widać że umiesz to zagrać, technikę masz dobrą, tylko to tempo... wink

"Va'esse deireádh eap eigean..."

21

Odp: Krester

zgadzam się grasz to dobrze tylko nierówno tak jak mówił par graj z metronomem albo licz sobie po cichu ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

22

Odp: Krester

Jak dla mnie to oprocz tego ze w tamtym coverze masz rozstrojona gitare to niczym sie specjalnie nie rozni od tego.Kup sobie footswitcha i nie mam pojecia dlaczego w niektorych momentach przestajesz grac,cwicz to z metronomem,a szczegolnie solowke.

Vintage V100+Marshall VS100

23

Odp: Krester

Krester napisał/a:

wyłączyłem głupią opcje wzmacniacza, która wyostrza mocno dźwięk, przez to zdawało się, że jest nienastrojona.

Właśnie tym się te nagranie różni i tym, że nie zagłusza mnie metallica. Robie przerwy bo gram z orginałem (słuchawki na uszach) i nie nauczyłem się do tej pory grać na dwóch gitarach (gram jako pierwsza), druga gitara gra 2 sekundy po refrenach.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

24 (edytowany przez Krester 2010-07-01 23:16:16)

Odp: Krester

[video]http://www.youtube.com/watch?v=rKxFA4WH3xU[/video]
[video]http://www.youtube.com/watch?v=LNI8PfZNLjk[/video]

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

25

Odp: Krester

Szczerze mówiąc nie jest źle, aczkolwiek zdarzały się błędy. A wzmacniacz jak dla mnie dziwnie brzmi, dlatego na minus. A For Whom The Bell Tolls mogłeś nagrać razem z pierwszą i drugą solówką, bo są one stosunkowo łatwe. Tyle ode mnie.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

26

Odp: Krester

Udalo mi sie uzyskac nowy dzwiek, to nagram jutro jeszcze raz, tym razem bez bledow sie postaram.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

27 (edytowany przez Krester 2010-07-01 18:45:18)

Odp: Krester

http://www.youtube.com/watch?v=GqMBzVR7qLU
to mialo byc na probe, ale calkiem ladnie wyszlo(bez stresu) koncowka tylko nie wyszla, ale co tam. To juz z nowym ustawieniem mt2

Objektywne komentarze mile widziane

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

28

Odp: Krester

Jakos to nie przypomina oryginału(intro). Inne piosenki spoko, ale popracuj nad precyzją i tłumieniem strun. Zapraszam do mojego tematu, też tam ma cover entera.

Epiphone SG EX Roland cube 20 Zoom g1u

29

Odp: Krester

[video]http://www.youtube.com/watch?v=enfvcD0RLSs[/video]

Dzwiek nie wyszedl zbyt pelny, poniewaz nagrywalem kamerka internetowa.

Prosze o ocene.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

30

Odp: Krester

ja tu czekam na komentarze smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

31

Odp: Krester

Ty tego sluchasz?

Angus Young The Best

32 (edytowany przez Krester 2010-08-23 20:23:10)

Odp: Krester

znaczy rammsetina? Lubie ich, nie tak jak metallice czy ac ale napewno szanuje

Nadal czekam na jakiś komentarz smile

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

33

Odp: Krester

chdzi mi o Ohne Dich?

Angus Young The Best

34

Odp: Krester

Dawisek, Ohne Dich to piosenka Rammsteinu.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

35

Odp: Krester

faktycznie, dźwięk płytki. Chyba dobrze zagrane. Pierwszy raz słyszę Rammsteina, to znaczy słyszałem o nich, ale nie słuchałem ich, i powiem, że mimo, że takie "nudnawe" to fajne.

36

Odp: Krester

Klaudija napisał/a:

Dawisek, Ohne Dich to piosenka Rammsteinu.

Łoo, to Ci powiem ze to nudne ze hej i w sumie nie ma tam co oceniać

Angus Young The Best

37

Odp: Krester

Dawisiek21 napisał/a:
Klaudija napisał/a:

Dawisek, Ohne Dich to piosenka Rammsteinu.

Łoo, to Ci powiem ze to nudne ze hej i w sumie nie ma tam co oceniać

To kretynskie komentarze moglbys zachowac dla siebie.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

38

Odp: Krester

Dawisiek21 napisał/a:
Klaudija napisał/a:

Dawisek, Ohne Dich to piosenka Rammsteinu.

Łoo, to Ci powiem ze to nudne ze hej i w sumie nie ma tam co oceniać

No, a AC/DC to w ogole szczyt awangardy jest...

39

Odp: Krester

będzie spokój? manuell, Dawiśkowi chodzi o dynamikę.

40 (edytowany przez Dawisiek21 2010-08-25 19:27:45)

Odp: Krester

manuell napisał/a:
Dawisiek21 napisał/a:
Klaudija napisał/a:

Dawisek, Ohne Dich to piosenka Rammsteinu.

Łoo, to Ci powiem ze to nudne ze hej i w sumie nie ma tam co oceniać

No, a AC/DC to w ogole szczyt awangardy jest...

Kolezko, wyrazilem tylko swoją opinie na temat gry kolegi i piosenki ktora zagrał, jak cos masz to wejdz w mój temat z coverami i wyraź swoją opinie na temat AC/DC.

Angus Young The Best