1 (edytowany przez darkk 2010-07-12 15:29:22)

Temat: darkk

Witam Wszystkich. Na forum siedze już dosyć długi czas ale nic nie wrzucałem tylko czytałem i oglądałem wasze filmiki. Gitare mam od października czy listopada roku 2009, wtedy uczyłem się może jakieś 3 miesiące, później zapał do nauki zgasł. Na szczęście w kwietniu znowu coś się we mnie obudziło i zacząłem się uczyć od nowa z tym, że teorii już trochę umiałem. Gitara którą mam to MSA CW-170 (z góry dziękuję za kondolencje smile ). Na gitare dziennie poświęcam ok. 1-2h, czasami nawet więcej. Poziom mojej gry jest moim zdaniem bardzo niski jak na ten czas nauki. Proszę o dużo opinii do moich cover'ów. Niestety nie mam czym nagrywać filmików, które mógłbym na youtube wrzucić, więc nagrywam sam dźwięk mikrofonem od słuchawek.

Mój pierwszy cover to piosenka Whisky zespołu Dżem, mimo że nie przepadam za tym zespołem postanowiłem to wrzucić, gdyż wydaje mi się to po prostu dosyć łatwe ;]

Oto link: http://darkk95.wrzuta.pl/audio/4h5j1pzj … isky_cover

PS: Chwyty których użyłem są z ich oficjalnej strony. No i oczywiście czekam na jak najwięcej komentarzy, porad itp.

Nagrałem też swój drugi cover, tym razem jest to AC/DC-You Shook Me All Night Long, oczywiście jest mnóstwo błędów itp:

Oto link: http://darkk95.wrzuta.pl/audio/4YTdmqQx … long_cover

2

Odp: darkk

moze się mylę, może nie, ale jakoś nie podobają mi się oba wykonania.

Cort X2 + Laney LX12

3

Odp: darkk

Dzięki za krytykę, będę się starał dopracować moją grę, ale zrozumiałem dzięki tobie, że to jeszcze mimo wszystko za wczas by cokolwiek nagrywać i pokazywać to innym.

4 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-12 19:05:24)

Odp: darkk

kamil napisał/a:

moze się mylę, może nie, ale jakoś nie podobają mi się oba wykonania.

ohh... domyślam się że Kolega Darkk nie wrzucił tego, żeby się podobało komuś, tylko żeby się dowiedział co robi źle.

Struna B nie stroi na 100%, reszty nie moge sie wsluchac.

darkk napisał/a:

Poziom mojej gry jest moim zdaniem bardzo niski jak na ten czas nauki.

Zgadzam sie

Co do AC/DC - ogarniasz dosc niezle, ale nie oszukujmy sie - ten riff jest banalny. Musisz grac to szybciej, i wczuj sie w to co grasz. Probuj wybijac sobie rytm - albo tup noga, albo ze tak powiem jak riff w zwrotce sklada sie z dwoch czesci to pomiedzy nimi dwa razy uderz w tlumione struny
(tak jak Panowie z AC/DC tu:)
[video]http://www.youtube.com/watch?v=hZG5ywxNq6I[/video]

a najlepiej to rob i to i to, ale to drugie moze byc dosc trudne dla niektorych, bo jak sie wolno lapie chwyty to w przerwie sie je zmienia, wiec nie mozna tlumic bo sie nie zdazy zmienic smile

Ale wiedz, ze ja tez bardzo dobrym grajkiem nie jestem, po prostu mam opanowane riffy AC/DC dosc niezle

P.S. Przepraszam, ze od ktoregos momentu bez polskich znakow, ale cos musialem przycisnac, bo alt mi swiruje.

edit

Tak, probuje zastepowac Dawiska, bo wyjechal na wakacje
On by Ci to lepiej wytlumaczyl, Darkk, ale chyba nie jest zle

5

Odp: darkk

Wielkie dzięki Gitarzystek, wszystko ładnie opisałeś i troche mnie podniosłeś na duchu ;]. Będę trenował jak najwięcej i nie wrzucał nic póki jakiegoś postępu nie zrobię ;]

6

Odp: darkk

odsnośnie filmu, to fajnie się goście drą tongue ostatnio się coraz bardziej przekonuję do AC/DC smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: darkk

Co do grania to rzeczywiście trochę słabo, ale nie łam się każdy łapie czasami lenia big_smile Ważne żeby się potem przełamać, 2 godziny dziennie to maaało (zaleciało hipokryzją big_smile). Daj coś jeszcze nie na akordach ;>
A co do filmiku to nawet nie wiedziałem, że pioruny mogą tak świetnie brzmieć na akustykach, super nagranie yikes

8

Odp: darkk

grzesiek2805 napisał/a:

odsnośnie filmu, to fajnie się goście drą tongue ostatnio się coraz bardziej przekonuję do AC/DC smile

to miłe smile

Darkk, nie mów, że nic nie będziesz wrzucał. Wrzucaj jak najwięcej. Wrzucaj często filmy bo wtedy widać postępy.

9

Odp: darkk

@Control, jeśli codziennie przeznacza 2 godziny na naukę, to właśnie bardzo dobrze. Ważna jest systematyczna gra.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10

Odp: darkk

A no pewnie, też bym chciał, bo czasami nie mam w ogóle siły, a potem odrabiam. Wiem, że to źle. Miałem na myśli tylko, że im więcej tym lepiej big_smile

11 (edytowany przez darkk 2010-07-13 14:45:35)

Odp: darkk

No wrzucać mogę, ale tylko sam dźwięk raczej, bo filmików nie mam czym kręcić, jedynie mi pozostaje kamerka w telefonie a z tego jakość jest taka, że pożal się boże...

Nagrałem jeszcze dzisiaj cover intra piosenki 'Don't Cry' GnR. Może chociaż to udało mi się jakoś lepiej zagrać, ale też nie jest tempo ładnie utrzymane itd.

http://darkk95.wrzuta.pl/audio/12tjJw5p … _cry_cover

PS: Jeśli byście mieli jakieś propozycje co bym mógł zagrać to proszę, piszcie. Obecnie pracuje nad płynnym zagraniem intro do Stairway to heaven.

12

Odp: darkk

Nie znam piosenki, i dla tego kto pierwszy raz słyszy to jest zagrane super.

Jeśli byś chciał poćwiczyć arpeggio tak jak w tej piosence i lubisz AC/DC to polecam Are You Ready

13

Odp: darkk

Gitarzystek, AC/DC uwielbiam ;], z pewnością spróbuje zrobić cover tej piosenki, a przynajmniej jej intra ;] W najbliższym czasie postaram się coś nagrać i wrzucę tutaj i mnie ocenicie.

14

Odp: darkk

Bardzo fajnie to Don't Cry, aż sam chyba zaraz poszukam tabów big_smile
Tylko trochę za wolno niektóre fragmenty, tak się troszkę przycinasz, oni to tam grają chyba całość legato - ale tylko się już czepiam bo nie ma czego.

15

Odp: darkk

Nagrałem dzisiaj cover intra Are you ready, podejść było kilkadziesiąt, ale i tak nie wyszło super, wydaje mi się że trochę za szybko...
Link: http://darkk95.wrzuta.pl/audio/4wy4SEBA … ntro_cover

16

Odp: darkk

Ejjj no... To było świetne. Może trochę za szybko, ale arpeggio super Ci wychodzi. Albo mi się wydaje, albo basowa E trochę nie stroi. Czekam na następne covery smile Może spróbuj całość czegoś nagrać? Jak masz problem z solówką, to zagraj partię rytmiczną. Jeśli nagrywasz mikrofonem podłączonym do komputera to możesz w Audacity puścić piosenkę i się dograć. Byś miał z podkładem, ale dobra mniejsza o to.

17

Odp: darkk

No dzięki wielkie ;] Miło coś takiego przeczytać. A co do nagrania całości to też postaram się to zrealizować, tylko nie jestem pewny, czy podczas solo jest ten sam riff co ten co jest w zwrotce i pod koniec piosenki tam też całkiem inny riff jest niż zwrotka i refren, a tabów nie mogę nigdzie do końcówki znaleźć. I nie wiem czy na power chordach to grać, czy na ich standardowych odpowiednikach, próbowałem tak i tak, ale chyba na powerach to lepiej brzmi ;]

18 (edytowany przez Gitarzystek 2010-07-15 13:20:59)

Odp: darkk

Angus gra chyba na power chordach w tej piosence a Malcolm normalnie, ale nie jestem pewien. Ja zawsze gram to na power chordach

19

Odp: darkk

No dzięki. Ale jeszcze mam pytanie jak zrobić w audacity, żeby było słychać piosenke tą zaimportowaną podczas gdy ja nagrywam?

20

Odp: darkk

Edytuj -> Ustawienia -> zakładka Audio I/O (domyślnie się włącza) -> Odtwarzaj inne ścieżki podczas nagrywania nowej (zaznacz)

21

Odp: darkk

Dzięki. Postaram się to w najbliższym czasie nagrać. Szczególny problem mi stwarza przejście z riffu verse do pre-chorus jest. ;]

22

Odp: darkk

Darkk, chcesz to napisz na gg, coś pomogę. Dawisiek jak wróci, to Ci lepiej pomoże jeśli chodzi o AC/DC, ale póki co...

moje gg 10660799, bardzo często jestem

23

Odp: darkk

Dzięki, w razie jakbym coś się dowiedzieć chciał to napiszę ;]