Temat: Jam Session?

Witam, ostatnio na jakims forum wpadlem na Jam Session, czyli ktos obczaja fajny podklad i kazdy pobiera go i dogrywa wlasne solo, potem podaje w poscie link z jego juz dogranym i potem kolejny. Co wy na to?:lol:

Angus Young The Best

2

Odp: Jam Session?

Jestem za, a nawet przeciw. A tak na poważnie to nie głupi pomysł. Dobra jestem za.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Jam Session?

nie ogarniam ale mysle ze jestem za!

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

4

Odp: Jam Session?

spoko sprawa, jestem ZA big_smile

Brzmienie idzie z łapy.

5

Odp: Jam Session?

ja też jestem za

6

Odp: Jam Session?

Imitacja Jam Session...
Tak internetowo to troche tak... gorzej?
Ale fajne ćwiczonko, więc jestem za

7

Odp: Jam Session?

Dawisiek21 napisał/a:

potem podaje w poscie link z jego juz dogranym i potem kolejny

Czyli, że potem wyjdzie taki strasznie przydługawy kawałek, na którym będą same solówki?
i jakieś ograniczenia co do poziomu grania by były? :>

8

Odp: Jam Session?

nie koniecznie długi, zależy ile osob wzięłoby w tym udział wink można też ustalić limit sekundowy gdyby było dużo osob i kolejność przesłania nagrania (np. taka jak teraz się tu zgaszaliśmy wink )

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Jam Session?

No, ja też jestem za, ciekawy pomysł, wypróbuje sie nową gitarę big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

10

Odp: Jam Session?

limit to w taktach albo frazach jeśli już... najlepiej byłoby to napisać w guitar pro jak tak, bo nie ma co cały czas nagrywać, różni ludzie mają różny sprzęt do nagrywania i może się jakość kaszanić.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

11

Odp: Jam Session?

Control napisał/a:
Dawisiek21 napisał/a:

potem podaje w poscie link z jego juz dogranym i potem kolejny

Czyli, że potem wyjdzie taki strasznie przydługawy kawałek, na którym będą same solówki?
i jakieś ograniczenia co do poziomu grania by były? :>

że wszystkie solówki po kolei? ja myślałem, że w tym samym czasie wszyscy...

12

Odp: Jam Session?

Kurde, każdy dogrywa swój kawałek, wg własnej inewncji twórczej i powstaje jeden cały kawałek/solówka. Jak zwał , tak zwał.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Jam Session?

jeszcze raz

1. Jest jakiś podkład, wszyscy dogrywają solówkę na jednym, tak żeby nie było to zlane, a po prostu różnorodne

czy też

2. Jest jakiś podkład, wszyscy dogrywają po np. 15 sekund solówki po kolei

wyjaśnijcie, proszę

14

Odp: Jam Session?

Raczej to drugie gitarzystek.
Ja tez tak nieśmiało podnoszę rękę i zgłaszam się, ale z zastrzeżeniem, że moja partia może lekko odbiegać poziomem od reszty smile

15

Odp: Jam Session?

Palm, nie każdy jest idealny wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Jam Session?

Kurczę, ale nie nazywajcie tego Jam Session, bo aż mnie swędzi...

17

Odp: Jam Session?

Plam napisał/a:

Raczej to drugie gitarzystek.
Ja tez tak nieśmiało podnoszę rękę i zgłaszam się, ale z zastrzeżeniem, że moja partia może lekko odbiegać poziomem od reszty smile

oj moja też... nie ma co się martwić

18 (edytowany przez RaV 2010-07-06 11:10:00)

Odp: Jam Session?

btw. jak to nagrywać ? po prostu mikrofon podłożyć do wzmacniacza ?
No i kiedy będzie podkład ? big_smile Bo to można wymiślić 10 sekund i zapętlić

19 (edytowany przez Control 2010-07-09 17:18:47)

Odp: Jam Session?

Ej no, pomysł upadł? :<
Mi się już spodobało i się napaliłem mimo moich ograniczonych zdolności big_smile
Jak ktoś ciągle chce to by się przydało wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za organizacje i ustalić już jakieś terminy. Wszystkim już się odechciało cokolwiek robić w wakacje? tongue


BTW Wpadłem na inny fajny pomysł, w sumie to już gdzieś to widziałem ale chyba nie na forum, nie chcę zakładać osobnego wątka, więc przedstawię to tutaj: chodzi mi mianowicie o prowadzenie "walk" między użytkownikami - to jest, dwie osoby umawiają się na "pojedynek", ustalają termin i reguły (długość nagrania itp.) i nagrywają coś własnego, wrzucają na forum, a inni użytkownicy głosują, po czym ustala się zwycięzce, i ten oto zwycięzca ma powód do dumy, a wygraną może się chwalić np. w sygnaturze, można też zrobić temat z regulaminem i rankingiem, w ogóle najlepiej by do tego stworzyć osobny dział. Bardzo motywujące do nauki big_smile Co myślicie?

20

Odp: Jam Session?

Takie internetowe guitar battle big_smile pomysł sam w sobie fajny, moim zdaniem lepszy niz jam. jak ma sie konkurenta czy rywala to szybciej sie uczy smile jestem za ale najpierw musze skołowac kamere albo chociaz mikrofon big_smile

21

Odp: Jam Session?

W sumie to mozna by zrobic taki nasz mundial. Nawiazujac do Controla. Najpierw zebrać wszystich chętnych. Potem podzielic ich na grupy, kto na jakim jest poziomie. Najlepoiej by to zrobić zw. kto jak dlugo gra(wiem ze niektorzy ucza sie szybciej drugdzy wolniej) Potem porobić dwójki w kazdej z grup. Np. losowanie i to by byl pierwszy etap "Guitar Fight". Pozniej zwyciezca przechodzi dalej i do finału. Trza by miec dosc duzo ludzi do takiej zabawy. Co wy na to?

Angus Young The Best

22

Odp: Jam Session?

Cos czuję ze to nie wypali, znowu pewnie będzie tylko parę chętnych jak ostatnio w konkursie... Ale sam pomysł mi się podoba wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

23

Odp: Jam Session?

Ta taki system pucharowy ma sens, ale potrzeba do niego sporo osob. http://www.giewartow.com/zdjecia/614.jpg <-- cos takiego
trzeba ustalic tez w jakiej formie bedziemy wrzucac

24

Odp: Jam Session?

pomysł świetny. Kurcze, Ludzie spróbujmy! Nikt nie umrze! Zgłośmy się. Spójrzmy na takiego mnie na przykład. No co się śmiejecie! ;p Może i raz dwa odpadnę, ale spróbuję.

25

Odp: Jam Session?

Hola Hola, najpierw trza znalesc organizatowow z forum, potem zbiorrka ludzi, nie wiemy w jaki sposob ludzie beda ze soba rywalizowac, jakie podklady, jestesmy jak to mowia po naszemu "w sieni"

Angus Young The Best

26

Odp: Jam Session?

"nikt nie mowi hola hola tylko ciagnie z bonga bonga"
to wszystko jest do zalatwienia, mozna zrobic osobny dzial na zapisy, a organizatorem moze byc np. Darek wink

27

Odp: Jam Session?

No to mamy 3 pomysły. Po mojemu to można wszystkie 3 zrealizować, ale to już zależy co komu się podoba, i czy do wszystkiego wystarczy chętnych. Najlepsza by była lista priorytetów, co robimy najpierw. Mnie osobiście nie do końca podoba się pomysł z 'mistrzostwami', bo raczej dyskwalifikuje wszystkich słabszych, chyba że kategorie? Ale chyba dobrze zrozumiałem, że wszyscy będą wrzuceni do jednego worka. IMHO mistrzostwa mogłyby być rozwinięciem "guitar battle" jak to ktoś nazwał, realizowane w tym samym dziale dla chętnych, o ile zbierze się ekipa.

28 (edytowany przez bluesman 2010-07-09 22:40:33)

Odp: Jam Session?

Nieeee... żadnej fazy pucharowej, proszę! I ogólnie, na takie potyczki jesteśmy jeszcze za słabi...
Nie mamy własnego stylu, za mało czujemy muzyke, gramy średnio z rok i chcecie jamować lub potyczki robić?! o.0
Dajcie spokój...

29 (edytowany przez Bluskaj 2010-07-10 15:30:37)

Odp: Jam Session?

A czemu nie? W końcu nic tak szybko nie rozwija jak rywalizacja, czy jak to tam było. A jeżeli będzie taki sam podkład to będzie można porównać grę innych, coś podpatrzeć, coś zmienić i właśnie powoli kształcić jak to powiedziałeś własny styl.

Co do samego 'turnieju' to można by zrobić 2 kategorie dla 'słabych' i 'lepszych'. Chociaż i tak na początek pasowało by zobaczyć, ile osób w ogóle jest zainteresowanych udziałem. smile

30

Odp: Jam Session?

Ja jestem żeby z turniejem poczekać trochę, najpierw obczaić poziom w stosunku do innych z forum. Komuś może się wydawać że wymiata, usłyszy solówkę jakiegoś usera i całkowicie mu się załamie światopogląd ;d. Ja jakby co na turniej się pisze, ale wiadomo że to dopiero luźny pomysł, trzeba ustalić zasady, długość utworu itd, a to już robota dla chętnych. Najpierw proponuję to jam session (co jakby nie było też nie jest jakoś krystalicznie zakreślone), a turniej za 2 tygodnie. Tylko muszą ludzie być, musi być ruch na forum, bo inaczej to nie ma sensu !

31

Odp: Jam Session?

No to teraz znajdz fajny podklad do Jam Session do nagrania...

Angus Young The Best

32

Odp: Jam Session?

oo tak turniej dopiero za jakis czas, bo w poniedziałek wyjezdzam, a nie bede mial gitary ;(

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

33

Odp: Jam Session?

Ja też wyjeżdżam niedługo, zresztą w wakacje to trudno żeby wszyscy w tym samym czasie byli tongue
Co do Jam no to chyba nic nie ruszy, póki ktoś nie wykombinuje podkładu big_smile
Ale co z potyczkami? Tu nie trzeba wcale dużo osób, bo to się będzie rozwijać z czasem. Trzeba tylko się dowiedzieć, czy rzeczywiście komuś to się podoba, żeby nie było, że potem wszystko będzie zorganizowane, a nikt nie będzie chciał uczestniczyć. Sklecić ew. jakiś regulamin no i poprosić kogoś 'z mocą' o wprowadzenie tego w życie - to jest założenie osobnego działu.
To kto jest za?

34

Odp: Jam Session?

Mnie juz jutro niema hyhy

Angus Young The Best

35

Odp: Jam Session?

http://w333.wrzuta.pl/audio/59JGewfMLT8 … strumental
http://w333.wrzuta.pl/audio/8oltX3MoUNE … strumental
no na upartego van halen - doin time [instrumental] , ale do tego ułożyć coś to naprawdę na prawdziwych kozaków ...

36

Odp: Jam Session?

Pojechałeś.
To ja już myślałem o czymś takim:
http://www.youtube.com/watch?v=TqW4fxAj05o

37

Odp: Jam Session?

Mi tam generalnie to wszystko jedno jaki podkład, jeżeli tylko tempo jest wyższe od 20 bpm.

To może teraz tak. Ci co nie wyjechali/wyjeżdżają w tym tygodniu, a chcą brać w tym 'jam session' (a tak w ogóle to może zmieńmy nazwę na coś w stylu The Wspólne Nagrywanie bo jam session trochę inaczej jednak wygląda) udział to niech się jeszcze raz 'zgłoszą' i jakieś sugestie do pokładu ewentualnie dadzą. Zobaczymy jak to wyjdzie, a potem najwyżej zrobi się to z większą ilością osób wink. Ja się mogę podjąć sklecenia tego wszystkiego.

No chyba, że wszystkich w miarę ogranych nie ma, no to poczeka się.

A co do 'pojechiwania' to zobacz to: http://www.youtube.com/watch?v=aYRQCJ3ENdQ tongue

38

Odp: Jam Session?

Ja jestem jeszcze tylko 3 dni więc odpadam raczej. Ale w razie czego jestem "ZA" co do wszystkich pomysłów. Z tego co widzę to i tak mały oddzew, więc nie wiem czy cokolwiek z tego wyjdzie... :<

39

Odp: Jam Session?

Backing track Classic Rock będzie chyba najlepszy smile ja wyjeżdzam jutro i wracam za jakies 2-3 tygodnie, tak że życzę miłej zabawy i rywalizacji wink (oczywiście jeśli to wszystko ruszy, bo jakiegś specjalnego entauzjazmu nie dostrzegam wśród potencjalnych uczestników [których jak widzę jest od groma big_smile ]) wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

40

Odp: Jam Session?

Bardzo chętnie bym się przyłączył do zabawy, tylko na razie nie mam pieca do gitary hmm
No i tak w ogóle to nie ma mnie od 14 lipca do 8 sierpnia, i myślę, że w tym czasie mój akustyk nie będzie się nudził smile Miłej zabawy i dalszego doskonalenia tajników gry na tym genialnym instrumencie! big_smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!