1 (edytowany przez Rames 2011-11-08 19:14:11)

Temat: Rames

Post usuniety

2

Odp: Rames

napisze ci posta żebyś nie popełnił moich błędów, prosze cie spróbuj sie zastanowić nad tym smile

- graj na początku akordy, akordy to przedszkole ale nauke sie od przedszkola zaczyna
- nie staraj sie grać szybko, co każdy chce na początku robić, staraj sie grać dokładnie a tempo przyjdzie z czasem, wiem, że  wszystko w  tobie będzie mówiło na odwrót bo tak my fani metalu mamy smile
- bardzo ważne żebyś ćwiczył codziennie, ale ćwiczył a nie utrwalał błedy i nie grał w kółko jednej piosenki z pamięci, graj ćwiczenia, graj skale, to bardzo ważne
nagrywaj sie słuchaj tego będziesz słysza błędy
- jak grasz to wybijaj sobie rytm na 4 tupiąc nogą albo kiwając się
- graj LEGATO czyli strumieniem dźwięków, one mają brzmeić, nie wytłumiaj ich jak grasz, nie rób chwili ciszy, to ma być wiązka dźwięku a nie pojedyncze dźwięki
- no i patrz w internecie na covery, patrz na oryginały jak są grane, patrz na koncertach jak grają smile, ułożenie rąk i kostki, wszystko big_smile

a sam twój kawałek fajny nie powiem nawet coś taki harmoniczny i profesjonalny, widać że motoryke palców już masz wyćwiczoną

3 (edytowany przez Rames 2011-11-08 19:14:36)

Odp: Rames

Post usuniety

4

Odp: Rames

Jak dla mnie na oba kawałki fajne tylko ten drugi ma niepotrzebne powtórzenie tego samego motywu w czasie 0.30-0.50, przez to wydaje się monotonny, ale to moje zdanie wink

5

Odp: Rames

Weź nastrój gitare,pokombinuj z piecykiem ,sam utwór ogólnie jest pomieszany,nie wiesz w sumie co grać,szczerze to sluchac sie nie da...

Vintage V100+Marshall VS100

6

Odp: Rames

Abrams - dzieki za rady, wiekszosc z tego co napisales wiem ale tez czesto olewam niestety tongue CARdinal - masz racje i dzięki, Nemoris - natrojona byla, piecyka nie posiadam, pomieszany dosc jest, miejscami nie wiem co grac, niektorzy jednak potrafia tego sluchac albo poprostu sa mili big_smile dzieki za odpowiedzi smile

7 (edytowany przez Rames 2011-11-08 19:15:00)

Odp: Rames

Post usuniety

8

Odp: Rames

Oczywiście, że zawsze może być gorzej tongue

A tak ogólnie to solówka strasznie nierówno, gubiłeś się i ja na Twoim miejscu poćwiczyłabym to grać wolno i z metronomem, potem systematycznie zwiększać tempo aż zagrasz dobrze na normalnej szybkości.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

9

Odp: Rames

nie grasz legato wszytskie dźwięki prawie są urwane

10

Odp: Rames

to ogolnie byl troszke przerost ambicji nad mozliwosciami tongue Abrams ale ktory kawalek masz na mysli? calosc czy tylko to (za) szybkie?

11

Odp: Rames

Raczej całośc Rames. Dzwięki są jakby pourywane, każdy słychać osobno, a gra legato polega na płynnej grze, właśnie bez taiego urywania. smile

PS. Jaki model Washburna??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Rames

legato powinno byc plynne owszem, ale nie gralem tam legato, (no moze kilka dzwiekow) bo kilku pod rzad juz nie potrafie tongue a washburn WI 14B, dzieki za rady popracuje nad plynnoscia ;]

13

Odp: Rames

Jak ćwiczysz, to proponuję grać najpierw ma wolnym tempie. Potem jak czujesz, że Ci wychodzi przyśpieszaj sobie tempo, aż do uzyskania odpowiedniej kompozycji utworu smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14 (edytowany przez Dawisiek21 2010-04-05 07:23:44)

Odp: Rames

Dobra, moja kolej:

-ucz się trzymac za wczasu kostkę tak jak należy bo trzymasz w ten ,,debilny'' sposob (sory za okreslenie).

-Tak jest nie rowno solo, tak jak Ci tu piszą poćwicz w zwolnionym tempie.

*Ja od początku jak zacząlem grac na gitarze bez wzgledu co gram zawsze sobie tupie nogą rytm, tak jakby nozny metronom, i nie mam teraz problemów z tempem.

EDIT: ze Śląska jesteś? Skad dokladnie?

Angus Young The Best

15

Odp: Rames

okolice Tarnowskich Gór, a co masz na myslic piszac "debilny" tzn jaki jest nie debilny? tongue

16

Odp: Rames

Zapewne chodzi o podwinięte palce, i trzymanie kostki 3 palcami

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

17

Odp: Rames

dokladnie wink

Angus Young The Best

18

Odp: Rames

Sylwester napisał/a:

Zapewne chodzi o podwinięte palce, i trzymanie kostki 3 palcami

trzymalem 3 palcami i dalej nie rozumiem tongue moze jakis fotki jak powinno sie trzymac?

19

Odp: Rames

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/images/trzymanie-piorka.jpg zdjęcie z kursu

20

Odp: Rames

podwinięte palce to chodzi o to, że jak grasz dłoń zaciśniętą w pięść

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

21 (edytowany przez Rames 2010-04-05 14:56:35)

Odp: Rames

dobra chyba jako tako kapuje, bede probowal, dzieki smile trzymania kostki nauczyl mnie ktos po szkole muzycznej na akustyku wiec myslalem ze dobrze trzyma tongue widocznie zapomnial bo to bylo po latach nie grania

22

Odp: Rames

Nie równo,w solowce sie zgubiles,zle trzymasz kostke,urywasz dzwieki.

Vintage V100+Marshall VS100

23

Odp: Rames

taki mały cover soundtracku z filmu In Bruges (polecam!), grałem na keyboardzie i na gitarze, filmik nagrałem tylko do gitary żebyście się mogli do czegoś przyczepić tongue niestety video źle zsynchronizowane z dźwiękiem [video]http://www.youtube.com/watch?v=v0_jZKFhBdw[/video]

24

Odp: Rames

Nawet fajnie Ci to wyszło wink kurde zainspirowałeś mnie tym , chyba też nagram coś na klawiszach, oczywiście z gitarą tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

25

Odp: Rames

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wBuNS__YDro[/video] Cover intra Endless Sacrifice by Dream Theater (liczę trochę na opinie grześka big_smile ), w solówce keyboarda (którą zagrałem na gitarze) pewnie źle bendowałem, kawałek z przesterem to inny filmik, nie mam footswitcha, a tam nie ma czasu żeby łapą włączy przester więc musiałem dwa kawałki skleic,  ostatni riff z dalszej części utworu, ale zagrałem go na outro, bo mi się podoba. To tyle uwag odemnie teraz wasza kolej tongue

26

Odp: Rames

No powiem ze jestem pod wrażeniem, ambitne wink fajne brzmienie na cleanie, a przester to miazga prostu. Na czym to ukręciłeś? Co do samej gry, to musisz jeszcze trochę popracować nad techniką, bo nie wszystkie dźwięki do końca wybrzmiewają i daje to taki efekt jakby były pourywane. Bendy też rzeczywiście musisz dopracować. Ogolnie pozytywnie odebrane, oczywiście czekam na więcej smile ja już mam normalny sprzęt i footswitch, więc postaram się nagrać całe Wither i intro do The Count of Tuscany smile
PS. wiosło to Wash WI14?

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

27

Odp: Rames

No żadne szaleństwo to nie jest, ale cieszę się, że nie gryzie po uszach big_smile Mi się mój przester nie podoba, więc dziwie się, że niby miazga, ukręcony na pandorze px5d, nagrywany bezpośrednio przez usb, może dlatego ładne na twoich głośnikach brzmi? Masz racje trochę niektóre dźwięki są pourywane, czasami sobie przytłumiłem, czasami źle docisnąłem, a czasami po prostu za szybka zmiana chwytu i nie wyrabiałem. Gitara oczywiście WI14. Dzięki bardzo za szybką opinię, czekam na twoje covery tongue

28

Odp: Rames

Aż musiałem zobaczyć jeszcze raz ten riff na końcu z tego co napisałeś. Przester mi się podoba. Może to symulacja jest i dlatego bezpośrednio nagranie wyszło fajnie smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

29

Odp: Rames

Te bendy poczułam aż w kiszkach tongue Swoją drogą nie lepiej podciągać w górę?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

30

Odp: Rames

Klaudija napisał/a:

Swoją drogą nie lepiej podciągać w górę?

A no faktycznie lepiej, dzięki big_smile

31

Odp: Rames

[video]http://www.youtube.com/watch?v=VCXB1cQBrdk[/video] Death - Empty Words nagrane klasycznym youtubowym sposobem, główną solowkę sobie odpuściłem, proszę o opinie tongue

32

Odp: Rames

Nei moje klimaty ale... wymiatasz, naprawde fajnie zagrane. Aha i nie wiem co Ty chcesz od tego przesteru, jest spoko.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

33

Odp: Rames

Dzięki Krester smile

Dziś nagrałem kawałek Pure. Końcową solówkę pominałem, tab źle zrobiony, poza tym szybka jest. Nagrałem tylko gitary, reszta z midi. [video]http://www.youtube.com/watch?v=29phGcD_D4E[/video]

34

Odp: Rames

http://www.przeklej.pl/plik/ramesmasato … 273dbcg96u nagrałem podkład, potem z kolegą dograliśmy improwizowane solówki. Pierwsza połowa - solo kolegi, druga połowa - moje solo. Proszę o opinie.

PS Post pod postem, bo już nikt tu nie wchodzi, więc edycja nie ma sensu

35

Odp: Rames

Fajne, fajne. Zdradzę ci czemu jeszcze nikt nie skomentował:

To waży 13 mega!

36

Odp: Rames

Hm naprawdę to jakiś problem? Przecież nie trzeba pobierać na dysk, na dole jest odtwarzacz. Mi przy necie 1 mbit/s nie zacina przy odtwarzaniu. No w każdym razie dzięki.

37

Odp: Rames

Dopiero teraz go zauważyłem tzn. odtwarzacz yikes. Co nie zmienia faktu, że odtwarzacz zmienia jakość na gorszą.

38

Odp: Rames

Ja wysłuchałem bez problemów. Utwór ogólnie bardzo fajny.
Btw. 13 mega to się ściąga w 2-3 minuty.

39

Odp: Rames

[video]http://www.youtube.com/watch?v=GmDOftIgNmg[/video]
Proszę o opinie, bo dość się starałem przy nagrywaniu tego. Przepraszam za solówki, którym daleko do ideału.

40

Odp: Rames

Bardzo fajnie zagrane i zrobione. Solówki też fajne wink Basik lutniczy? Bo główka taka bardzo prosta smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993