Temat: Strojenie elektryka kamertonem?

Czy ten opis strojenia tyczy się tylko akustyków, klasyków?

Uderz kamertonem o jakiś twardy przedmiot, następnie przyłóż jego kulkę do pudła rezonansowego. Pokręć stroikiem struny e tak, aby dźwięki były takie same.

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/s … itary.html

Co w przypadku elektryka gdzie takiegoż pudła brak?

2

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Kupujesz tuner, albo podłączasz do kompa i ściągasz program ap tuner, albo grasz do mikrofonu z kompa mając włączonego ap tunera smile

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

3

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

To, to ja wiem smile Interesuje mnie zagadnienie kamertonu.

4

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

kamerton raczej nie przydatny do elektryka xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

5

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

mam pytanie odnośnie strojenia flażoletami, co oznaczają <...> na tej tabulaturze w kursie?

6

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Flażolet.

7

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Witam
Mam nowa gitare fender cd 60 i chcialem ja nastroic i moje dzwieki to sa takie zaczynając od najgrubszej struny(E):
g#, d,  g , d#, e, b
W ktorą strone mam krecic najgrubsza strune bo jak ja znizam dzwiek zeby dojsc do E to ona lata jak szalona a w gore nei robilem bo nie chce wykrzywic gryfu jak za mocno naciagne

8 (edytowany przez Totalq 2010-12-29 15:56:17)

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Oto screen z AP Guitar Tuner (strzelam, że używasz właśnie tego, a nie stroika):

http://img17.imageshack.us/img17/9151/91377840.jpg

Weź gitarę, przyłóż mikrofon i zagraj dolne E (pierwsza pusta struna od góry, jakby ktoś nie wiedział).

Popatrz teraz na dolną tabelę w programie (zaznaczyłem ją na zielono). To jak twoja gitara stroi symbolizuję drgający szary pasek. W przypadku naszej struny E pasek ten musi pokrywać się ze znajdującym się tam wskaźnikiem struny E (litera E - ta pierwsza wink). To co jest w różowej ramce, to to samo, tylko, że widok jest tak jakby przybliżony. Przy strojeniu struny E powinien on być jak najbliżej zera (E +1%/-1%). Z resztą strun jest ta sama zasada.

W czerwonej ramce, jak klikniesz PLAY, to program zagra ci wszystkie struny po kolei.


matus28 napisał/a:

mam pytanie odnośnie strojenia flażoletami, co oznaczają <...> na tej tabulaturze w kursie?

To oznacza, że musisz zagrać flażolet na danym progu: http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/flazolety.html - znajdujący się tam filmik wszystko ci powie.

9

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Dziekuje za pomoc juz jest nastrojona i wogule inaczej gra

10 (edytowany przez Soviel 2014-09-07 10:34:03)

Odp: Strojenie elektryka kamertonem?

Witam,
mam problem ze strojeniem najgrubszej struny do dźwięku E2, przez ap tuner. Kręcę tym wichajsterkiem, aż ten niebieski paseczek zejdzie pod dźwięk A2 i mniej więcej w połowie dystansu on znika. Muszę podejść blisko mikrofonu i mocno szarpnąć za strunę żeby cokolwiek pokazało. Jeśli wtedy pokazuje to już dzwięk mniej więcej pośrodku całej podziałki. W okolicach G3, D3. Do tego struna brzęczy.

Moja gitara to niemalże 10-cio latek Epiphone Les Paul 100. Z fabryki w chinach.

Edit:

PS. Przepraszam za brak fachowej terminologii (wichajsterek ;P). Jestem totalnie nowy w temacie.