1 (edytowany przez mwillusionmw 2010-05-30 20:24:18)

Temat: Palce prostopadle do gryfu?

Mam pytanie. Znalazłem kilka tych ćwiczeń, i nurtuje mnie jedno. Przy paru manewrach po prostu nie mogę dotknąć prostopadle struny(jak przy jakimkolwiek chwycie), a wszędzie pisze, że tak trzeba bo inaczej ćwiczenie nie ma sensu. Przykładowo palec 2 i 4, drugim przypuśćmy próg 2, a czwartym 4 i 5. Przy 5 nie daję rady pod kątem docisnąć, kładę po prostu tylko i czasem tłumię strunę niżej. Czy po prostu mam tak ćwiczyć, a później przyjdzie z czasem ustawienie prostopadłe?

2

Odp: Palce prostopadle do gryfu?

Mnie również zastanawia czy palce muszą być koniecznie prostopadle do strun. Sam grając nie zawsze zwracam na to uwagę a nie zawsze jest mi wygodnie z tym prostopadłym ułożeniem.

3 (edytowany przez WiedźMatt 2010-05-30 21:45:15)

Odp: Palce prostopadle do gryfu?

Hmm... palce prostopadłe do gryfu sprawiają że cosinus we wzorze F=m*a*cosx jest bliski jedności czyli swojej maksymalnej wartości- dociskamy wtedy z największą siłą, dlatego jest zalecenie aby tak trzymać palce. Jak nie będziecie trzymać prostopadle, to musicie użyć większej siły ;P
Ale nie, nie jest to konieczne, tylko wygodniejsze (też zależy jak kto sobie wyćwiczył technikę i palce).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!