1 (edytowany przez Metallik 2010-05-25 15:23:48)

Temat: Metallik

To mój pierwszy pełny utwór jaki nauczyłem się grać na gitarze. Trochę mi nie wyszła solówka i z deka nie równo grałem (trema), ale sami oceńcie!

[video]http://www.youtube.com/watch?v=XJX8S0R5Ptc[/video]

2

Odp: Metallik

Bardzo fajnie ile grasz? No solowa gorzej ale Krakowa od razu nie zbudowali. Moja rada. Staraj sie i ucz grac od poczatku malym palcem smile

Angus Young The Best

3

Odp: Metallik

Wykonanie extra:) Myślę,że na elektryku solówka by była niezła:) Co do palca to powiem tyle, że też nie wiem dlaczego ale NEM też gram bez małego smile Ten utwór akurat mi tak łatwiej.

4

Odp: Metallik

Hmm... bardzo ładnie poza kilkoma momentami w których się potknąłeś, a solówka prawie fajnie zagrana smile

5 (edytowany przez polusia93 2010-05-26 21:08:37)

Odp: Metallik

Ale o którym małym palcu mówicie?? U prawej ręki?? Jeśli tak to dobrze gra, bo palca małego praktycznie nie powinno się uzywać. Bierze się pod uwagę palec "p"(kciuk) "i" (wskazujący), "m"(środkowy) "a" (mały):) Jedyne w prawej ręce na co powinieneś zwrócić uwagę to to by kciuk przy 'palcowaniu' byl przed resztą paców, on nie może zachodzic do środka. Jeśli nie wiesz o co chodzi to zajrzyj do mojego ostatniego filmiku. (choć tam może nie widać dokładnie bo było grane techniką apojando która troche wykorzystuje to zachodzenie). Bo w ten własnie sposób niepotrzebnie tłumisz sobie dźwięki.

6

Odp: Metallik

Myśle, że jednak chodziło im o mały palec w lewej ręce smile

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

7 (edytowany przez grzesiek2805 2010-05-26 21:55:11)

Odp: Metallik

polusia93, kciuk właśnie powinien "zachodzić" do środka, bo wtedy masz zasięg wszyskimi paclami do progów w obie strony gryfu (wtedy ręka układa się prostopadle). Jeśli kciuk jest przed wszyskimi palcami, to nie ma szans, żebyś palcem wskazującym przycisnęła strunę na wcześniejszych progach (bez przesunięcia ręki), no max o 1 próg. W pierwszym przypadku (jeśli masz dobrze rociągnięte palce) spokojnie chwytasz 2 progi wstecz.
Edit; ajj sorki polusia, źle doczytałem Twojego posta. Myślałem, żę chodzi ci o lewą rękę.
Metallik, potraktuj to jako radę tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Metallik

Hmm polusia Ty się chyba gubisz w tym co piszesz....
"Ale o którym małym palcu mówicie?? U prawej ręki?? Jeśli tak to dobrze gra, bo palca małego praktycznie nie powinno się uzywać. Bierze się pod uwagę palec "p"(kciuk) "i" (wskazujący), "m"(środkowy) "a" (mały)"

Wytłumacz mi jak można go nie używać biorąc go jednocześnie pod uwagę? I jak trudno się domyślić-tak chodzi o palec PRAWEJ dłoni-(bo lewej tu prawie nie widać ^^ więc ciężko mówić czy dobrze to robi) Palcowanie powinno wyglądać tak
Kciuk-E,A
Wskazujący-D
Środkowy-G
Pierścionkowy-H
Mały-e

Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam i proszę o poprawkę smile

9

Odp: Metallik

Tak mylisz sie,poprawnie jest

Kciuk-E,A,D
Wskazujacy-G
Fakulec-B
Serdeczny-E

Vintage V100+Marshall VS100

10 (edytowany przez Panki 2010-05-27 13:04:31)

Odp: Metallik

polusia w tym 2 przypadku, piszac maly miala na mysli palec serdeczny

11

Odp: Metallik

Dzięki że ustalacie co gram źle wink ale prosiłbym także o ocenianie mojej gry tongue

12

Odp: Metallik

jak zwykle apeluje o to by kamera obejmowala prace lewej reki tongue refren troche nie w rytm, ale solo nawet fajnie jak na akustyka ;p

13

Odp: Metallik

mając cutway zawsze lepiej ci wyjdzie solo ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

14

Odp: Metallik

Nie ma takiej sztywnej zasady, że tym i tym palcem grasz tą stunę. Grasz palcem który masz najbliżej i jak ci jest najwygodniej. Jakby np wszysktie dźwięki danej piosenki były tylko na strunach basowych to gralibyście je tylko kciukiem??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: Metallik

Do takich zwykłych palcówek jest twarda zasada, taka jak napisałam, jeśli chodzi o nuty to jest troche inaczej bo jeśli melodią są wioliny a podkładem basy to wygląda to tak samo jeśli odwrotnie wtedy oprócz kciuka można używać innych palców, ale to różnie bywa.  I chodziło mi tylko i wyłącznie o prawą reke, bo jak mogłam mówić o lewej skoro jej nie widać.