Temat: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Zastanawia mnie od niedawna dość istotna sprawa - kiedy można się nazwać gitarzystą i kiedy owy gitarzysta może powiedzieć że "umie grać"?
Jak wiadomo grać się będziemy uczyć całe życie, zawsze coś dojdzie, co nieco się poprawi może zmodyfikuje smile

PS. nie wiem czy temat czasem do offtopicu by się nie nadał, jakby co przenieść proszę smile

2

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

odkąd ma gitarę tongue

3

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Mi się zdaje, że od tego kiedy gitara staje się częścią jego duszy, nierozerwalną częścią pewnej osoby.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

4

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Według innych, kiedy umiesz zagrać cokolwiek przy ognisku smile Natomiast ja będę mogła powiedzieć, że umiem grać kiedy będę po prostu zadowolona ze swojej gry, a nastąpi to może w przyszłym tysiącleciu tongue

5

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Każdy się uczy całe życie. Nawet najlepsi gitarzyści i wirtuozi gitar mowią, że cały czas "szlifują" swoje umiejętności, wyrabiają swoją technikę.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Jak już kiedyś pisałem, żeby stać się profesjonalistą (nie tylko w muzyce) to trzeba przećwiczyć średnio     10 000 godzin na instrumencie. Ćwicząc 3 godzin dziennie, daje to jakieś 10 lat. smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

mpx napisał/a:

Jak już kiedyś pisałem, żeby stać się profesjonalistą (nie tylko w muzyce) to trzeba przećwiczyć średnio     10 000 godzin na instrumencie. Ćwicząc 3 godzin dziennie, daje to jakieś 10 lat. smile

Bez przesady, to nie można tak. Jedni mają gumowe ucho a inni grają profesjonalnie po latach pięciu i to nie grania 3h dzienne

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

8

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Wiesz ja tego nie wymyśliłem.
http://prnews.pl/marek-skala/czy-w-10-0 … 42857.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

w sumie to nawet racja

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

10

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

Moim zdaniem wtedy, kiedy znasz dobrze z dziesięć akordów umiesz względnie dobrze zagrać parę piosenek. Wiem, że to niskie kryteria, ale takie jest moje osobiste zdanie. Sam siebie określam jako osobę która "umie grać, ale słabo". Przypuszczam, że każdy muzyk by mnie wyśmiał big_smile

11

Odp: Umiem grać? Rozważania (nie)koniecznie potrzebne.

To ja zgadzam się z Szeryfem big_smile Umieć, umiem, co z tego, że słabo? xD