1 (edytowany przez Shinigami 2010-05-23 19:09:05)

Temat: Problematyczne power chord'y?

Sądzę że tu mogę napisać, bardziej dział pasuje niż inne.

Czy Wy na początku użytkownicy tegoż forum mieliście problemy z zagraniem power chordów?
Chodzi mi np. o takie cuś:

E||-------------------|--------------------------|--------------------------|
B||-------------------|--------------------------|--------------------------|
G||-------------------|--5--5--5--5--5--5--5--5--|--7--7--7--7--7--7--7--7--|
D||-------------------|--5--5--5--5--5--5--5--5--|--7--7--7--7--7--7--7--7--|
A||-------------------|--3--3--3--3--3--3--3--3--|--5--5--5--5--5--5--5--5--|
E||-------------------|--------------------------|--------------------------|

Jeśli miałbym zagrać to samo ale bez udziału struny G - nie byłoby problem grałbym je 1 i 4 palcem, ale dodając 3 (A-1; D-3; G-4) już nie idzie tak ciekawie bowiem albo palce się zsuną w jakiś dziwny sposób w równie dziwnych okolicznościach albo nie wejdą równo na próg.
Rozumiem że jest to nadal kwestia ćwiczeń, ćwiczeń i jeszcze raz ćwiczeń?

Tyczy sie to również zmiany strun np. z pozycji

G||-5-5-
D||-5-5-9-9-
A||-3-3-9-9-
E||------7-7-

Z tym już w ogóle wysiadam -.-

2

Odp: Problematyczne power chord'y?

Z tym drugim, to nie trzeba się męczyć, przesuwasz pierwszy schemat próg niżej i masz to samo, lepiej brzmiące.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: Problematyczne power chord'y?

tak jest to kwestia cwiczen ;p co do ukladu palcow mozesz tez grac (A-1; D-3; G-3) albo (A-1; D-4; G-4)

4

Odp: Problematyczne power chord'y?

Prawdziwy power chord jest zbudowany z 2 dźwięków, trzeci jest dla urozmaicenia. Osobiście, nie mam z tym żadnego problemu, ale i tak wole grać dwoma palcami (2 dźwięki). smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5 (edytowany przez hippie 2010-05-23 22:38:52)

Odp: Problematyczne power chord'y?

@grzesiek2805: Wersja z dodatkową oktawą to jest identyczny akord... Tyle, że więcej głębii brzmienia.
Edytuję: W power chordzie dodatkowa oktawa to NIE jest, tak jak napisałeś, trzeci dźwięk.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

6

Odp: Problematyczne power chord'y?

To nie jest trzeci dźwięk bo to jest ten sam co pryma tyle że wyższy o oktawę, ale nadal ten sam.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Problematyczne power chord'y?

Z punktu widzenia budowy akordów power chord to dwudźwięk, więc kolejne oktawy tego nie zmieniają i ciągle jest to dwudźwięk. Jeżeli jednak byśmy przyjęli, że każdy dźwięk o innej wysokości to inny dźwięk, to rzeczywiście mamy tu trzeci dźwięk, co nie zmienia faktu, że to ciągle definicyjny dwudźwięk ;-)

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8 (edytowany przez grzesiek2805 2010-05-24 20:06:07)

Odp: Problematyczne power chord'y?

Lol dźwięk to, dźwięk. Czy będzie on wyższy, czy niższy o oktawę też będzie dźwiękiem.
Darek, lepiej bym tego nie ujął wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993