1

Temat: Jak zagrać taki bajer

Witam wszystkich. Może pytanie głupie i w ogóle, ale znalazłem na yt fajny filmik. Koleś gra solo z Wanted Dead or Alive zespołu Bon Jovi i hardkorowe jest to co on robi m.in. w 00:12. Chciałbym, żeby ktoś mi napisał, co to za technika i jak się tego nauczyć w możliwie najszybszy sposób(lub najłatwiejszy). Fajnie to wygląda, ale co ważniejsze brzmi zaje... no wiadomo. Daję oczywiście tutaj ten filmik, żeby każdy wiedział o co kaman.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=zMXsEML9 … re=related[/video]

2

Odp: Jak zagrać taki bajer

Jeździ ręką po strunach na rozkręconym przesterze?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Jak zagrać taki bajer

Wystarczy przekręcić troszkę bardziej i jechać ręką, tak? Miodzio. Dzięki za chociaż takie info.

4

Odp: Jak zagrać taki bajer

O ile się nie mylę wabi się ta technika "slide" i jeśli nie da się palcem używa się "rury" czy czegoś podobnego zakładanego na palec smile

5

Odp: Jak zagrać taki bajer

on raczej jeździ po gryfie bez przyciskani strun ale nie wiem dokładnie xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6

Odp: Jak zagrać taki bajer

przyciska struny. To taki slide down na nieokreślonych progach i raczej niższych strunach

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

7

Odp: Jak zagrać taki bajer

Jak masz odkręcony przester na fula, to słychać każde przesunięcie palca po strunie, a co dopiero taką "jazdę".

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993