Temat: Plain White T's - 1234

Buszując po youtube i oglądając covery piosenki wymienionej w tytule spotkałam się z jednym video w którym były taby i wyglądały one tak:

Intro-
X577XX
X477XX
799777
577555
355433 - 35X45X
X57755
577655

Verse-
X57755
577655
799777
577655
X57755
577655
799777
577655
355433
577655

I tu nasuwa się moje pytanie: czy mógłby ktoś rozpisać mi to na tabulaturze?
I troszkę wytłumaczyć jak to się właśnie rozpisuje [ jeśli ktoś ma czas oczywiśnie ]
Bo któryś raz to widzę ale dojść nie mogę dokładnie jak to trzeba 'rozpracować' smile
Jestem początkująca, dlatego błagam o wyrozumiałość, nie zbesztajcie mnie za tego typu niewiedzę big_smile

2

Odp: Plain White T's - 1234

Piersze widze hmm

Angus Young The Best

3

Odp: Plain White T's - 1234

Również pierwsze widzę, ale domyślam się, że to po prostu kolejne chwyty są podane, tylko obrócone o 90 stopni.

X577XX

to będzie pewnie

|---
|---
|-7-
|-7-
|-5-
|---

i tak dalej... Sprawdź czy się to potwierdzi jak zagrasz

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Plain White T's - 1234

Poza tym na pewno można znaleźć ten utwór w normalnych tabulaturach.

5 (edytowany przez justina 2009-03-13 23:36:01)

Odp: Plain White T's - 1234

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Szczególnie Tobie Darek.
Niestety ja sama sprawdzić tego nie mogę, bo tak jak pisałam zaczynam grać.. no i bicia te sprawy. Ale jeśli można oczywiście to dodaje link do filmiku z którego wzięłam te taby:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4DB85r2LX6w[/video]

I jak dobrze widzę, to miałeś rację Darek z tymi 90stopniami, bo on chyba tak gra.
Master - tak jest ten utwór w normalnych tabulaturach, ale chcę że tak powiem wszystkiego spróbować.. to chyba nie jest 'źle' ?

Przy okazji chciałam zapytać czy dobrze 'rozpracowałam' akordy do tej właśnie piosenki, czyli..
D, A, Bm, A, G, D - i D, A G to są durowe tak? A już Bm jest molowy?

No i mam jeszcze jedno naprawdę głupie pytanie, ale nikt nie umie mi na nie odp, więc może Wy będziecie umieli..
jak jest F#m - to jak się czyta tą 'kratkę' pomiędzy F i m ?

Przepraszam, że ja tak tylko pytania zadaje, może kiedyś kiedyś jak będę się znała w miare dobrze na gitarach, to będę mogła pomóc początkującym.
Peace!

6

Odp: Plain White T's - 1234

# czyta się jako krzyżyk czyli jest dziwięk podniesiony o pół tonu ,a dalej to już nie wiem

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7

Odp: Plain White T's - 1234

F#m to na nasze będzie fis (czyli fis-moll). Jak dobrze pisze Sylwestersobinek, krzyżyk podnosi o pół tonu.

Poza tym dobrze rozpoznałaś, ogólnie na zachodzie samotnymi dużymi literami oznacza się akordy durowe, a dopisek m daje akord molowy. No i oni nie piszą -isó ani -esów tylko krzyżyki (#) albo bemole (b).

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów