1 (edytowany przez Plam 2010-05-07 20:32:13)

Temat: Jak łapać power chordy?

Siema
Ostatnio zauważyłem, że wszyscy jakoś tak inaczej niż ja łapią power chordy :x

Mianowicie ja mając do zagrania np takie coś:

E|----------------------------||
B|----------------------------||
G|------666------6------------||
D|-666--666--44--6--6--4------||
A|-666--444--44--4--6--4------||
E|-444-------22-----4--2------||

strunę E łapię palcem wskazującym natomiast dwie pozostałe nie tak jak inni palcem małym lub serdecznym i małym, tylko obie samym serdecznym. Jest to dla mnie niepojęte dlaczego inni używają małego palca, przecież dużo trudniej nim docisnąć porządnie te struny, palec serdeczny jest silniejszy. Co prawda przy moim sposobie ów serdeczny palec troche krzywo leży na gryfie ale to raczej w niczym nie przeszkadza.
Możecie mi wyjaśnić, czemu moja metoda jest nieprawidłowa?(wnioskuję, że tak jest skoro nikt jej nie używa)

2

Odp: Jak łapać power chordy?

prawidlowa, ale grajac tak jak ty trudniej np. stlumic strune E ;p co do sily docisku to na gitarze elektrycznej nie robi to zadnej roznicy, malym palcem mozesz sobie nawet barre latwo zrobic ~~

3

Odp: Jak łapać power chordy?

co do sily docisku to na gitarze elektrycznej nie robi to zadnej roznicy, malym palcem mozesz sobie nawet barre latwo zrobic ~~

Nie wiem mój mały palec jest chyba jakiś inny bo autentycznie trudno jest mi złapać power chorda nim. Zawsze albo coś niedokładnie albo w ogóle tłumię jedną strunę.
Trzeba będzie sobie kupić jakieś małe ciężarki i podnosić tym palcem tongue

4

Odp: Jak łapać power chordy?

mi też się wydaje, że to kwestia wyćwiczenia palca, nie martw się nie jest łatwo małym palcem barre zrobić na początku tongue a co do power chordów to graj jak Ci wygodnie, ale nie zapominaj o ćwiczeniu małego, bo potem tylko 3 palcami będziesz umiał grać big_smile