Temat: Przetwornik

Witam. W przyszłości planuję zakup przetwornika do mojego Corta. Chcę kupić mocny przetwornik do mocnego grania. Nie chodzi o black metal czy bardzo ciężkie brzmienie.
Chcę mieć podobne brzmienie do tego z zespołu Rise Against.
Posiadam Corta G-3T. Możecie mi coś zaproponować do tej gitary?

Pozdrawiam.

2

Odp: Przetwornik

A ile kasy chcesz wydać?? Bo to istotna sprawa wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Przetwornik

Merlin Sabotage albo Legend? http://www.merlinpickups.com/merlin/?action=humbuckery
Posłuchaj próbek na stronie. Jak masz więcej kasy to może Dimarzio Evolution albo Seymour Duncan SH-6, SH-8. Najlepiej celuj w używki, jak Ci nie przypasi to sprzedajesz za tyle ile kupiłeś i następny. Cały katalog Seymourów można tak przelecieć.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4 (edytowany przez bartolomeooo95 2010-05-03 19:10:12)

Odp: Przetwornik

do wydania mam ok. 400zł
to max ile mogę wydać
myślałem nad przetwornikami Gibsona
co o nich myślicie?

5

Odp: Przetwornik

http://www.riseagainst.tnb.pl/viewpage.php?page_id=27

To brzmienie które chcesz uzyskać wink
Używają Seymourów Duncanów i Gibsonów ;P

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

6

Odp: Przetwornik

jeszcze jedno pytanie:
wymienić singla czy humbuckera?

7

Odp: Przetwornik

to zależy, bo możesz wymienić singla na mini hmbuckera wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Przetwornik

Do takiego brzmienia to humba.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Przetwornik

przeglądałem oferty humbuckerow i w ich opisie napisane było ze sa albo przy mostku albo przy gryfie:
czy to duża różnica miedzy tym a tym? czy muszę kupować ten przy mostku? czy trudno się podłącza taki przetwornik?

10

Odp: Przetwornik

Jak umiesz posługiwać się lutownicą to podłączysz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Przetwornik

czy dużą różnicą jest między humbuckerem bliżej mostka a tym bliżej gryfu?
wiem, że liczy się to w Les Paulach, a w moim Corcie?

12

Odp: Przetwornik

Gdyby nie było różnicy to producenci nie robili by wersji pod most i gryf. Zapytaj się Pana Zbyszka z merlinpickups czym się różnią te przetworniki, a na pewno Ci odpowie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95