1

Temat: Na którym udzie trzymać gitarę?

To jak tą gitarę w końcu trzymać na lewym czy na prawym udzie bo widzę różne zalecenia tu akurat na prawym, a wszędzie jest na lewym i ze szkoły muzycznej uczniowie też trzymają na lewym jak widzialam na występie. Czy to w końcu dowolna sprawa?

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

2

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

To akurat nie robi żadnej różnicy jeśli chodzi o grę- trzymasz i opierasz gitarę jak Ci wygodniej.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

3

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

Ja podobno obracam gitarą jak kosmitka, to naprawdę nie ma znaczenia, trzeba sobie wyrobić własny sposób. Niby na początek jest zalecane trzymanie jej na lewym udzie z opartą na czymś tą nogą, żeby była wyżej. Ale jak zobaczysz zdjęcia gitarzystów to przekonasz się, że każdy kombinuje jak może wink

If it doesn't rock - it sucks.

4

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

Tak samo w (nie których) szkołach  muzycznych albo w jakimś domu kultury ułożysz inaczej(dla ciebie wygodniej) palce przy jakimś akordzie to wtedy każą ci  zmieniać, a tak muzycy na to nie patrzą bo jak ci tak lepiej to tak graj.....

Po prostu  to kwestia własnego upodobania

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

5 (edytowany przez master 2009-03-07 10:28:39)

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

To kwestia własnego upodobania, ale trzeba sobie zdawać z napięć mięśniowych i z tego, w jakich pozycjach ułatwiacie sobie granie, a w jakich utrudniacie. Niby wydaje się, że każdy może wybrać dowolny sposób trzymania gitary, czy łapania gryfu, ale jednak może mięć to wpływ na postępy w uczeniu się.

6

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

Master napisał/a:

ale jednak może mięć to wpływ na postępy w uczeniu się.

Nie może, a ma! Sam widzę (na swoim przykładzie) jak czasem drobna zmiana chwytu, ułożenia ręki czy kostki w łapie wprowadza przełom w nauce. Choć czasem wystarczy podpatrzeć jakiś trik na filmiku czy u znajomego gitarzysty, lub po prostu zapytać wink

7

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

A ja nie wiem jak trzymać lewą rękę. Może ktoś mógłb dokładną fotkę strzelić, niż ta co jest w kursie.  Bo zawsze jak chce nacisnąć próg to obijam o drugi, i tak w kółko, co uniemożiwia mi granie,

Guitar Rock!

8

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

"obijam o drugi" być może chodziło ci o tlumienie strun palcami. Musisz ćwiczyć to wyeliminujesz ten problem z czasem. Pamiętaj tylko aby zawsze starać się tak ułożyć palce gdy przyciskasz struny, zeby były jak najbardziej prostopadle do gryfu.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

9

Odp: Na którym udzie trzymać gitarę?

Dobra, mam pytanie. Byłbym wdzięczny za odpowiedź. To gdzieś tu się już pojawiało ale nie mogę znaleźć i to był chyba offtop. Mianowicie chodzi mi o ustawienie prawej ręki. Gdzie co i jak. Jest dużo o tym na necie ale nigdy nie znalazłem nic o opieraniu ręki. Gdzieś słyszałem, że można ją oprzeć o mostek, ja sam zazwyczaj opieram wew. część dłoni na strunach (na których w danym momencie nie gram) ale to podobno nie poprawne, wielu gitarzystów opiera 3 palce na pickguardzie ale nigdy nie doszedłem do tego jak ułożyć rękę żeby to było wygodne i czy to w czymś pomaga. Co o tym myślicie?