121

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

mnie zainspirowała moja dziewczyna (obecnie narzeczona). Zobaczyła kiedyś, że stoi u mnie klasyczną (którą mi dziadek kupił jak jeszcze małym pacholęciem byłem) i zaczęła mi mędzić, że zawsze chciała, żeby jej chłopak grał na gitarze. To teraz ma smile

122

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

toś ją podsumował

i zaczęła mi mędzić

xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

123

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam.

Zawsze chciałem grać na gitarze,ale nigdy nie byłem dobry z nut itd. i myślałem po prostu że to nie dla mnie.Znajomy podrzucił mi tą stronkę,poczytałem i zrozumiałem że to jednak nie jest to takie trudne.Powiedziałem sobie, że teraz  w połowie roku szkolnego,nie będę kupował,jeśli do wakacji perspektywa grania na gitarze mi się nie znudzi,to wtedy kupie akustyka.
Wreszcie rok szkolny się skończył i zaczeły sie wakacje.W drugim tygodniu pojechałem w góry.Cały czas wtedy myślałem o gitarze.Jak wróciłem to porozmawiałem z mamą.Mama wyraziła zgode ale jesli na nia zapracuje i pojde do kogos kto powie ze do gry się nadaje.Poszedłem do Pana(w zasadzie mój obecny nauczyciel) który miał mi powiedzieć,"na czym stoje".Na szczęście okazalo się ze mam predyspozycje do gry.Wróciłem do domu i ustaliłem z mamą,że mama pożyczy mi pieniądze na gitare a ja ją odpracuje.Przepracowałem prawie cały sierpień,ale myśle że warto.Gitara mi sie nie znudziła i jak na razie gra na niej sprawia mi przyjemność.

Do gry zainspirowała mnie muzyka wink

I jak kogoś to interesuje,to mam 14 lat.

Vintage V100+Marshall VS100

124

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

zainspirował mnie tym mój kolega maciej. pieknie gra nwiec postanowilam tez sprobowac.;> pozdro dla macieja131313 mojej muzy. buziaki przesyla ulenka

Muzyka jest jak sen. Przy niej odpoczywasz.;)

125

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Siema
Zawsze chciałem na czymś grać a 3 tygodnie temu zrozumiałem że tym czymś jest gitara.
A dokładniej elektryk słyszałem że na pocztek kupić klasyka lub akustyka ale postanowiłem kupić o drazu elektryczną .
I na razie daje rade .

Pozdro dla rocznika 95

126

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja zacząłem grac... bo chciałem smile Juz od dawna słucham rocka itp. bardzo podobały mi się dźwięki wydawane przez gitarę tylko ze jakoś nie myślałem o tym żeby samemu nauczyć się grac. No ale pewnego dnia, przed wakacjami, wpadło mi w ręce anime Beck smile Poczułem przypływ inspiracji i zapragnąłem grac. Jakieś 9 dni temu kupiłem 1 gitarę i chyba pierwszy raz w życiu nauka (trudna) sprawia mi taka przyjemność smile

127 (edytowany przez chybrydra 2009-09-11 15:15:09)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Mnie do gry na gitarze zainspirował zespół Children of Bodom, a dokładniej Alexi Laiho. xD Pewnie połowa osób co tu pisze nie wie nawet co to za zespół. ^_^
Pewnie nie zagram nigdy w całości czegoś takiego jak Downfall, Angels Don't Kill, Kissing the Shadows, czy Silent Night Bodom Night ale zawsze warto spróbować. ;]

Póki co zacząłem naukę od Metallica - Nothing Else Matters, ale przerwałem i wrócę kiedy indziej bo nie sięgam palcem wskazującym 2 progu jak mam mały palec na piątym progu, właściwie to ledwo 3 progu sięgam, podobno to można rozćwiczyć (koledzy tak mi mówili)
Więc póki co ćwiczę Jingle Bells i już od czasu do czasu udaje mi się całe czysto zagrać. ;]

128

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Children Of Bodom to jeden z najlepszych zespołów melodic death metalowych, wiec kilku użytkowników tego forum może go znać (napisałem może, bo większość tu słucha raczej rocka niż metalu z tego co zauważyłem). A co do Nothing to też się tego uczę i jak nie dosięgasz palcem to spróbuj tych ćwiczeń: http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/r … alcow.html naprawdę pomagają, a jeśli nie to spróbuj w tym fragmencie podnieść trochę gryf w górę i wtedy złapać.

129 (edytowany przez Lamsi 2009-09-15 16:11:01)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Hmm...
Widze ze temat mozna powiedziec nadal trwa ;p Wiec i ja cos tak napisze ;p
Jakos zawsze chcialam grac na gitarze. Zawsze jakos mnie kusilo, chcialam sie nauczyc. wiec szkola muzyczna. Uczylam sie praktycznie dwa lata, ale ten facet co mnie uczyl jakos do mnie nie przemawial, czesto nie bylo go na zajeciach - takie krecenie wiec zrezygnowalam. Potem byl keyboard. Uczylam sie rok. Ale to nie dla mnie. Zdecydowanie... byla przerwa no i znow gitara. Uwielbiam zespoly takie jak Nirvana, RHCP, Dżem, Metallica... Czyli wiadomo jaki gatunek - rock, grunge blues..itp ;p Mam klasyka..i nie wiem sama juz. Bo zastanawiam sie nad kupnem akustyka.  Zupelnie inne brzmienie.. ale tez musze w tematy akustyka sie 'wkrecic' jaki kupic jaki nie itp.. Wiadomo na klasyku da sie grac "Polly" "Smell like teen sprite" "Whisky" "Wehikul czasu"... ale na klasyku a akustyku to inaczej brzmi.

Takze zakochalam sie wrecz w gitarze, jej brzmieniu i pomimo wczesniejszych przygod, wiem ze nie zrezygnuje..oj nie. Sama naucze sie grac. Potem..bycmoze elektryk? ;D Sie zobaczy ;p

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

130 (edytowany przez Sweex 2009-10-20 20:41:30)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

No wiec czytam ten serwis drugi dzien i jestem poprostu w niebo wziety big_smile (Darek thx za stronke tongue) gitarke kupuje w tym tygodniu..... ale chodzi za mna od ok. roku ;]
Juz nie moge sie doczekac.. tongue
a bym zapomnial mam 15 lat i jestem Pawel ;]

Darek: ciach
Witamy i wycinamy oftopa ;-)

131

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Po pierwsze Witam wszystkich i przede wszystkim gratuluje świetnego serwisu dla początkujących graczy, pozdrawiam Radka, opisze tutaj bardzo dokładnie ze wszystkimi szczegółami historię moje gry smile

, na forum zagościłem już jakiś czas temu, a na ten temat trafiłem teraz, więc zacząłem od przeczytania wszystkich emocjonujących historii smile

Zaczęło się od tego, że zacząłem w szkole kręcić się w gronie metalowców a samą muzyką zacząłem się interesować dzięki przyjacielowi, po paru miesiącach byłem już maniakalnym metalowcem i wiedziałem, ze w końcu trafiłem na coś co najbardziej do mnie pasuje, zbiegło się to akurat w czasie z poszukiwaniem jakiejś pracy. Później dodatkowo bardzo zainspirował mnie film Tenacious D, więc teraz już poważnie szukałem pracy żeby zarobić na gitarę smile i znalazłem smile w międzyczasie jednak pożyczyłem od tego samego przyjaciela bardzo starą gitarę elektryczną ale jedyne co potrafiłem zrobić to rytmicznie walić jak popadnie po wszystkich strunach pprawą ręką nei trzymając żadnych chwytów. . Wtedy zaczęło się też zbieranie informacji jaka gitara najlepsza dla minie szukanie po internecie i książkach kursów, odświeżywszy też znajomości z ludźmi którzy  wiedziałem, ze coś tam grają,  przy okazji dowiedziałem się, że kolega mojego kuzyna gra na gitarze więc od razu się do niego udałem, okazało się że gra niewiele, gównie nie miał z kim grać ani od kogo s nauczyć. To był początek pięknej przyjaźni smile  W mieście mamy dwa sklepy muzyczne więc pomyślałem ze zobaczę co oby dwa mają do zaoferowania i wypytam o wszystko co początkujący powinien wiedzieć. Okazało się że w jednym na stanie jest totalna tandeta (skyway), za to w drugim zakupiłem bardzo ładnie brzmiącą w względnie tanią gitarę firmy Rosario za całą pierwszą wypłatę Rozpoczęła się nauka głównie z tej strony ale kupując gitarę zaczęła się kolejna ciekawa rzecz bowiem w rozmowie ze sprzedawcą wyszło że szuka kogoś do handlowania na allegro i prowadzenia sklepu internetowego, tak więc w zamian za to załatwiłem sobie darmowe lekcje gry big_smile:D:D mimo wszystko jednak ten gitarzysta nie jest najlepszym nauczycielem jakiego można sobie wyobrazić, ale to lepsze niż filmiki z youtube. To był grudzień 2008. Pamiętam dobrze, ze pierwszą rzeczą jaką mozolnie wyćwiczyłem był riff z Smoke on the water, później grałem akordy, jednak barre mi nie wychodziły smile dalej uczyłem się intro do Seek and destroy metalliki i to mi wyjątkowo nie wychodziło, było wiele załamań i odkładań gitary w kat,później łapanie jej z powrotem z znowu ćwiczenia do upadłego.
Kiedy jako tako zaczęło wychodzić grałem już całkiem sporo intr ulubionych piosenek i pierwsza jaką grałem całą oczywiście bez solo to właśnie seek and destroy, wtedy zacząłem z wymienionym wcześniej przyjacielem grać uczyliśmy się tych samych piosenek, a miłym zrządzeniem losu oboje jesteśmy fanami Metalliki i Black Sabbath, postanowiliśmy że w wakacje musimy nauczyć się grać  i całe wakacje zostały przeznaczone w gruncie rzeczy tylko na to, ja miałem gorzej bo jeszcze musiałem pracować. graliśmy najpierw na dworze, jednak jego elektryka praktycznie nie było słychać więc zostałem namówiony dość brutalnie na próby u mnie smile dołączył do nas też basista który po 1,5 roku nauki bardzo dobrze gra według mnie jednak próby nie zbyt nam wychodziły, więcej było wygłupiania się niz grania , dużo lepsze efekty dawały grania dwójkami.  po pół roku gry na akustyku zacząłem bardzo poważnie myśleć o elektrycznej, jednak wtedy nie mógłbym zbyt dużo na nią przeznaczyć,, więc postanowiłem zbierać pieniądze i kolejny rok grać na pudle. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności jednak na 19 urodziny ( to był czerwiec 2009) zostałem zasilony bardzo dużą suma jak dla mnie i w tym momencie było mnie stać a gitarę, która w sklepie wisiała na honorowym miejscu (Vig Spirit Blue)i na którą patrzałem odkąd sie pojawiła jak na niespełnione marzenie a gitarka ta jest na prawdę pięknie wykonana i zgadzam się z nauczycielem że lutnik wziął by za to 3 razy tyle a kupiłem ją w zasadzie za cenę samych pickupów jakie się w niej znajdują smile A razem z piecem, kablami wyniosło mnie to 1500 zł. Od razu zakochałem się w elektryku, akustyk jako dużo mniej wygodny został odstawiony do grania akordowych rzeczy bowiem obrałem sobie za cel przyzwyczajenie do techniki gry na elektryku i największe trudności miałem w opanowaniu nowości czyli tłumienia prawą ręką, od razu zaczęły się rozpaczliwe posty tutaj, telefony, oglądanie filmików i czytanie innych forów smile To było 2 miesiące temu.
Po opanowaniu technik i obyciu się z elektrykiem  dokupiłem jeszcze efekt z mocnym przesterem i zaczęło się poważne grywanie nawet po 10 godzin dziennie, a już te 2-3 minimum smile i to już granie ćwiczeń gównie rozciągających, rytmicznych  i technicznych, mimo to doszedłem do wniosku, ze przynajmniej od 3 miesięcy stoję mimo wszytko w miejscu bowiem gram 5 piosenek smile tak więc w tym momencie wracam do akordów i lekcji gry u nauczyciela .


To historia do dnia dzisiejszego, będę ją uzupełniał, dziękuje i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, niektóre wasze historie są na prawdę poruszające smile

132

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Wow, ale żeś się rozpisał...

133

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam.Jestem nowa w te klocki.Ale szalenie podoba mi się ten instrument <chyba najbardziej ze wszystkich instrumentów> i dźwięk przez niego wydawany.Z resztą z gitarą można zabawiać towarzystwo na ognichu smile  itp. więc warto się nauczyć. Pozdrawiam wszystkich:)

134

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Nie tylko na ognisku to jest uniwersalny instrument ;] xd
witamy na na 4um i ogolnie w gronie gitarzystow ;p

135 (edytowany przez karol1998 2009-11-03 17:22:34)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

WItam

Mam 11 lat i jestem tu nowy. Zainspirowała mnie gra mojego taty (póżńiej wrzuce na forum Oceńcie mnie jak gra)który zaczął grać na klasyku jak miał 15 lat (teraz ma 40). Więc od małego zawsze grał mi na gitarze i od zawsze chciałem grać tak jak on, ale wziałem się za to jakiś miesiąc temu. No i mam starą gitare mojej cioci Defil HS-21. Gra się na niej całkiem całkiem. Moją pierwszą melodią było ''jedzie pociag z daleka''. Pierwszą z akordami było gorzej i zacząłem szperać po necie i natrafiłem na tą strone. Nauczyłem się tych podstawowych akordów (A a G e E C D d i jeszcze E7 A7 i C7). Teraz będe się męczył z barowymi (najlepiej idzie mi F). . Na pewno będe ćwiczyć dalej. jak ktoś chce zo baczyć jak gram (chociaż niezbyt dobrze) to wejdzcie na forum Oceńcie Mnie potem Karol1998.

Właśnie sobie kupiłem gitare elektryczną ESP EC 50

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

136

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich! Nazywam się Jacek, za tydzień stuknie mi 19 lat. Gitarą zacząłem się interesować słuchając Linkin Park, Chucka Berrego i zespołu Manowar smile Już wtedy wiedziałem ze chce sam grać. Niestety, brak funduszy sprawił ze musiałem się zadowolić plastikową gitarą do Guitar Hero i mieć choć namiastkę grania. Skonczyłem szkołę, zacząłem pracować i spełniam swoje marzenie. Za pierwszą wypłate, dokładnie wczoraj, zamówiłem gitarę T.Burtona Greengo. Kiedy przyjdzie odrazu zabieram sie za granie.

Jeszcze raz witam serdecznie!

Pozdrawiam!

137

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Również witamy

Angus Young The Best

138

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam i ja...
narazie jestem na etapie wyboru gitarki, w zasadzie mam już wybraną, czas tylko sfinzalizować transakcję (ale to już  innym dziale).

Grac chciałam od... nie pamietam kiedy roll Ale zawsze było coś... brak pieniedzy, czasu, zabieganie, inne zajęcia, hobby... I marzenia z dzieciństwa schodziły na dalszy plan, czasami przywoływane utworami, chociażby wspomnianej tutaj nie raz, Metallicy.
Ostatnio obok mnie znalazła się gitara, pożal się Boże, ruski klasyk z wygiętym gryfem, z metalowymi strunami, zakurzona, cała w pajęczynach, bez drugiego progu, bez dwóch strun. Gitara - widmo.
Ale jej wygląd, kształt, ciche brzdęknięcie obudziło demona we mnie. Otwarłam google, znalazłam stronę, forum, druga zakładka - otwarłam allegro, wykonałam kilka telefonów... Kupię gitarę i bede grać. Bo ileż można czekać na spełnienie marzeń? Ponad 20 lat (albo inaczej prawie 30 tongue) to chyba wystarczajaco?

A przedświąteczny czas to chyba dobra pora na naukę. Jak się nie naucze kolędy - to oddam ją komuś w prezencie cool

"Kiedy pytają mnie jak długo będę grać, dlaczego ciągle tak? Nie, nie mówię nic, nie zrozumieją i tak, bo to mój świat. Mój świat!!!"

139

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Ja chętnie przyjmę taki prezencik... a na pewno się nie obrażę:)

140

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich smile
Dlaczego chce się nauczyć? Zawsze chciałam się za o zabrać ale najbardziej natchnęło mnie jak wysłuchałam po raz 1 płyty Temple of The Dog. I tak to już leci, niedługo będzie miesiąc big_smile
Im dłużej gram, tym bardziej mi się chce a ta strona baaaaaaardzo pomaga. smile Pozdrawiam

141

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich.
Dlaczego chcę się nauczyć grać? Zawsze chciałem grać na jakimś instrumencie. A że słucham głównie spokojnego rocka, to wybór padł na gitarę. Czytałem, że każdy, kto "żyje, ma ręce i słyszy" może się nauczyć grać, więc ja również. Z muzyka miałem styczność od zawsze (mama gra na flecie poprzecznym i jest po szkole muzycznej, tata gra na gitarze i jest samoukiem, dziadek grał na mandolinie), poza tym posiadam sprzęt Hi-Fi za parę tysięcy, ale wróćmy do gitary. smile Więc pomysł nauczenia się gry na gitarze zrodził się w październiku tego roku. Tata mój potrafi grać na gitarze, więc jest ktoś, kto mi wytłumaczy podstawy. A że zbliżały się święta, to sobie zażyczyłem gitarkę pod choinkę. Dalej to się jakoś potoczyło... wink

142

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Laski na to lecą. Kropka.





...No dobra, jaja sobie robię.

Szczerze mówiąc- gram z nadmiaru wolnego czasu, chęci rozwinięcia jakiegoś talentu (Przypowieść o talentach rlz! xD) i zapewne dlatego że kilku znajomych gra.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

143

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Wiedź Matt z tymi laskami to nie do końca jaja są xd na próbie przed akademią jak zacząłem z nudów (nie dla szpanu jakby co bo wiem co ty myślisz o graniu w szkole xd) brzdąkać metalice - NEM to się mile zaskoczyłem bo zaraz miałem wokół siebie parę dziewczyn O.o xD ale ja gram dla samej muzyki nie dla dziewczyn jakby co xP

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

144

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Nie tłumacz się, drugiego samca nie oszukasz ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

145

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

nieno seerio nie jestem jakoś super piękny czy coś można na mnie żebra policzyć i nawet nie wierzyłem że to może przyciągać dziewczyny xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

146

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

ja w sumie dzisiaj sobie ubzduralam ze naucze sie grac na gitarze xd kilka tygodni temu wyjelam stara gitare mojego taty i chcialam cos pobrzdąkać, ale nic z tego nie wyszlo, bo nawet podstaw nie znalam ;p i stala sobie w kącie aż do dzisiaj... dzisiaj wzielam gitare i zaczelam grac dzięki waszej stronce xd to klasyk i czytalam, że na początek lepszy akustyk, ale najpierw naucze sie podstaw na tej a potem jesli mnie to wciagnie na dobre to kupie sobie akustyka wink i tak sie zastanawiam, kiedy bede umiala juz grac jakies sensowne piosenki xd bo chce nagrywac covery i wstawiac na yt xD

w sumie to chce grac na gitarze bo w ostatnim czasie mialam strasznie duzo zmian w zyciu (żeby je polepszyc), probuje ciągle nowych rzeczy i zobacze co z tego wyniknie ;P

ło ale sie napalilam na tą gitare xd

Gitara jest sexy xD

147

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

przyznaj się, robisz to tylko dla dziewczyn wink
btw. jest to dość ciekawa sprawa... czy tutejsze dziewczyny potrafią wyjaśnić czemu gitara w rękach dowolnego mężczyzny daje mu +10 do zajedwabistości? :] nie to żeby mi to przeszkadzało wink tylko nie bardzo to potrafię zrozumieć :]

148

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Chemik, czy jest coś piękniejszego od gitary w rękach faceta, gdy jeszcze umie na niej grać? Nie;)

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

149

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Chemik napisał/a:

przyznaj się, robisz to tylko dla dziewczyn wink

hmm... wydaje mi sie ze to dziewczyna ^^

150

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Moim zdaniem to działa na zasadzie transferu skojarzeń:

Muzyka A podoba się osobie B i wzbudza w niej pozytywne odczucia.

Osoba C gra muzykę A.

Osoba C podoba się osobie B i wzbudza w niej pozytywne odczucia.

Z czasem może nastąpić uogólnienie i podoba się nie tylko egzemplarz C, ale każdy posiadający cechę "gra na gitarze".

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

151

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

ciekawe ;D ale czasem nawet gdy A niepodoba sie B to i tak B podoba sie C tongue

152

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

panki napisał/a:

hmm... wydaje mi sie ze to dziewczyna ^^

stąd ";)", ale niewykluczone że to jednak dla dziewczyn, to podobno teraz bardzo modne jest wink <no offence, żartuje tylko tongue>

@Darek
Panki ma całkowitą rację :] nieraz byłem świadkiem gdy osoba nieumiejąca grać brała gitarę w dłoń i już nie była samotna wink także A nie musi pociągać B... punkt A jest czasem w ogóle zbędny tongue i zastanawia mnie sam pociąg B do C z jedynie perspektywą wykonania A...
a może to działa na takich samych prymitywnych zasadach jak pociąg C do B z rozmiarem D wink

153

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Może jest to kwestia wcześniejszego wypracowania sobie stereotypu "chłopaka z gitarą" według opisanych wyżej zasad, a następnie postrzegania przez jego pryzmat kolejnych osobników i przypisywania im stereotypowych cech.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

154 (edytowany przez Szefo 2010-01-28 13:45:15)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

To może i ja opowiem krótką historyjkę "Dlaczego, jak i po co"

Było to kilka lat temu, kumpel powiedział mi, że kupuje sobie gitarę.
Pomyślałem "Ok, kupuj". Pewnego razu wpadłem do niego, on zaczynał grać, więc też niewiele potrafił. Nauczył mnie  zagrać "Smoke on the water" (troszkę inaczej niż normalnie, nvm).

Wróciłem do domu i w głowie miałem cały czas ten riff, wystukiwałem go wszędzie. Wtedy zdałem sobie sprawę, że chce gitarę. Kupiłem klasyka. Kumpel polecił mi guitar pro i stronę  mysongbook.com .  Wydawało mi się, że to mi wystarczy do szczęścia, uczyłem się zagrywek moich ulubionych wtedy zespołów (SOAD, Good Charlotte, Green Day). I po jakimś czasie popełniłem duży błąd - sprzedałem klasyka. Kupiłem elektryczną i tak do dzisiaj gram na niej.

Jednak zawsze miałem w głowie, że guitar pro i taby mi wystarczą do szczęścia. Teraz muszę nadrabiać zaległości i uczyć się chwytów, dźwięków na gryfie i tak dalej. Z tego powodu studiuję stronę i przeglądam forum wink

Od kilku miesięcy już tak nadrabiam, chwyty mam opanowane jak sądzę, teraz czas się zabrać do teorii (gamy, skale itd), bo chciałbym też improwizować.

No to taka moja krótka historia. "Gram" już od 4,5 lat, dopiero niedawno zacząłem uczyć się Grać wink

155

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Gitara interesowała mnie od zawsze! Kilka razy pożyczałam gitare od znajomych aby nauczyć się grać sama, tak po prostu z słuchu, ale nigdy nic z tego nie wychodziło sad
Kilku znajomych (grających ,jak potem zauważyłam, nie najlepiej ) na moje niekończące się proźby próbowało mnie nieco z gitarą zapoznać ale kończyło się zazwyczaj na zabraniu mi nerwowym ruchem instrumentu i mniej lub bardziej grzeczną odmową...

Jakiś miesiąc temu mój kumpel zaczął grać na gitarze, Od razu kupił sobie akustyczną i elektryczną. Pełna watpliwości zadzwoniłam by poprosić o jakieś wskazówki.
Był szczerze zaskoczony, ale mimo to polecił mi własnie tą strone.

Już po kilku dniach zorganizowałam sobie gitare (pożyczona od sąsiadki).
Brązowo-beżowa, niemiłosiernie obdrapana i z odstającymi majtającymi się końcówkami strun.
Bałam się pytać jak jest stara, nazwy producenta raczej też nie rozszyfruje. Jedyne co dało się odczytać z wyblakłej naklejki to napis "made in poland" (no przynajmniej nie china big_smile)

Pełna entuzjazmu ,pogrążyłam się w lekturze strony.
Postanowiłam nastroić gitare aby móc przejść do właściwych ćwiczeń.

Wstyd przyznać ale pierwsze co zrobiłam to zerwałam strune hmm , nie zniechęciło mnie to jednak.
Związałam ją i ponownie naciągnełam (przypadkowo kawałek urywając ^^") No nic najważniejsze ,że "działa". Potem poszło już lepiej. Nastroiwszy instrument przeszłąm do ćwiczeń. Dziwnie mi brzmiały ,ale przecież to tylko ćwiczenia - pomyślałam. Po całej serii ćwiczeń zorientowałam się że źle policzyłam progi i ostatecznie musiałam stroić jeszcze raz.

Znowu troche poćwiczyłam ~ I W KOŃCU!!! zagrałam to upragnione wlaz kotek ne płotek tongue (jeszcze w życiu nie byłam aż tak dumna xD)  A najlepsze jest to że gitare dostałam ok 10 rano a teraz ok
10 wieczorem umiem już grać!  TA STRONA JEST GENIALNA!!! jestem żywym dowodem że w jeden dzień MOŻNA nauczyć się grać na gitarze. (Do mistrzostwa sporo brakuje ale od czegoś trzeba zacząć) big_smile

156

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Defil. Chłam. Ale widzę że masz zapał, więc może da radę wink
Jeśli struna się urywa- kup nową, bo ta jeszcze wystrzeli ci w twarz. Najlepiej od razu cały komplet.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

157

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Witam wszystkich forumowiczów (dziś do Was dołączyłem).

Mam na imię Gabriel, rocznik 1979

W temacie gitary ŻÓŁTODZIÓB, ale z dużymi chęciami. Co prawda grą na gitarze zainteresowałem się jakieś 20 lat później niż powinienem, ale jak mówi Darek nigdy nie jest za późno.

Na przestrzeni lat miałem kilku znajomych naprawdę potrafiących grać, ale lata mijały i znajomości się rozmywały. Aktualnie jedną odświeżam i na szczęście kolega dalej gra i jest chętny do udzielania porad, mimo to będę o wiele rzeczy pytał na tym forum bo jak mówi powiedzenie: co dwie głowy... itd.

Impulsem do podjęcia nauki (od dwóch tygodni uczę się na pożyczonym klasyku Hohnerze LC-30N) były rekolekcje w moim kościele, gdzie razem z księdzem był zespół ewangelizacyjny, a gitara była głównym instrumentem.

Właśnie po to chciałbym nauczyć się grać, żeby dać coś z siebie innym.  Bardzo lubię poezję śpiewaną, szanty itp. i tego głównie chcę się uczyć.


Pozdrawiam serdecznie

158

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Nie zniechęcaj się. Z graniem szant i poezji śpiewanej po tym kurise i intensywnej półrocznej grze dasz sobie radę.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

159 (edytowany przez Morvin 2010-04-16 17:52:59)

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Zacząłem grać
bo  "chłopak z gitarą"- i wiadomo o co chodzi big_smile
nie no żartuje od dawna gustuje bluesie i rocku.
Uwielbiam beatles-ów.

160

Odp: Dlaczego chcesz nauczyć się grać na gitarze?

Morvin napisał/a:

Uwielbiam beatles-ów.

Dogadamy się wink

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900