1

Temat: Zginął podczas gry na gitarze

http://wiadomosci.onet.pl/2702,2152146, … kalne.html

Uważajcie jak gracie

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

2

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

yikes

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

uzywajcie multiefektow na baterie big_smile a tak serio troche to dziwne, w ogole mozliwe zeby przez dwie gitary zostac pradem porazony?

4

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

Możliwe, prawdopodobnie były podpięte do dwóch różnych gniazdek zasilanych z różnych faz.

U mnie na uczelni raz wykładowca podpiął projektor do jednego gniazdka, laptopa do innego, potem projektor do laptopa i... dym.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

Dokładnie jak Darek mówi. Tak jest jak patałach podłącza Ci elektronikę w domu, albo w ogóle nie masz uziemienia, albo każde gniazdko jest w innej fazie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6 (edytowany przez Gitarzystek 2010-05-14 20:04:44)

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

ej, gdy miałem podłączoną gitarę na ramionach i podszedłem do kaloryfera, złapałem za rurkę i mnie prąd kopał, a jak bez gitary to już nie. Czy to coś poważnego, czy ja jestem jakiś nienormalny, Panowie Doktorowie i Panie Doktorki? Ja mam 13 lat, o elektryce mnie uczą tylko, żeby nie wsadzać rąk do kontaktu... tongue

7

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

Nie masz przewodu ochronnego(nawet jak masz bolec w gniazdku to i tak pewnie nie jest podłączony do przewodu PE) i napięcie zgromadzone na chassis wzmacniacza wyładowało się na rurach i poszło do ziemi, a za przewód służyłeś Ty. Masz szczęście, że wzmacniacze tranzystorowe pracują na niskich napięciach, ale lepiej już tego nie rób. Swoją drogą to pewnie masz spore brumy z pieca.

Najlepiej zawołaj elektryka i niech przewód neutralny podłączy Ci do bolca, a potem mostek z bolca do styku gniazdka.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Zginął podczas gry na gitarze

No proszę co się można tu dowiedzieć. Człowiek żyje w głębokiej nieświadomości a tu czyhają na niego źle sfazowane gniazdka.