Temat: Drętwiejący kciuk?

Czy to możliwe aby od trzymania kostki w czasie gry kciuk tak "ścierpł" czy zdrętwiał abym czuł już to drugi dzień?
Jestem początkującym, "intensywnie" zacząłem grać 3 dni temu - po około 1h dziennie. Od wczoraj kciuk którym trzymam kostkę ścierpł w dziwny sposób - połowa kciuka ścierpła, połowa nie.

2

Odp: Drętwiejący kciuk?

musisz trzymać kostkę nie z całej siły, bo wypadnie, tylko lekko, delikatnie, ale stabilnie. Poza tym, jak trzymasz kostkę?

3

Odp: Drętwiejący kciuk?

Między kciukiem a palcem wskazującym. Ciut mocno ją trzymałem ale nie sądzę że aż tak by mogło to zaszkodzić.

4

Odp: Drętwiejący kciuk?

Nie spinaj mięśni podczas gry. Ręce (obie) muszą być wyluzowane.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Drętwiejący kciuk?

w ogóle ja uważam, że jeśli chodzi o Gitarę, to niemożna się skupiać na grze smile trzeba być kompletnie wyluzowanym, robić swoje big_smile

6

Odp: Drętwiejący kciuk?

A owe "zdrętwienie" po jakim czasie minie. Zazwyczaj mija po kilku minutach max godzinach ale to już trzyma od wczoraj hmm

7

Odp: Drętwiejący kciuk?

ja nic takiego nie miałem, spróbuj ten kciuk rozmasować... pograj DELIKATNIE na gitarze...

8

Odp: Drętwiejący kciuk?

Gitarzystek napisał/a:

niemożna się skupiać na grze

Gitarzystek, zróbmy test. Załóż sobie słuchawki na uszy, włącz sobie muzykę i spróbuj zagrać inny utwór niż słuchasz big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

9

Odp: Drętwiejący kciuk?

Masuje już od wczoraj i nic hmm Myślałem że gdy rano się obudzę będzie w porządku a tu zonk hmm

10

Odp: Drętwiejący kciuk?

nie martw się - jak każdy problem z graniem na gitarze - po jakimś czasie przejdzie wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Drętwiejący kciuk?

grzesiek2805 napisał/a:
Gitarzystek napisał/a:

niemożna się skupiać na grze

Gitarzystek, zróbmy test. Załóż sobie słuchawki na uszy, włącz sobie muzykę i spróbuj zagrać inny utwór niż słuchasz big_smile

spróbuję...