Temat: Jak improwizować?

Jak w ogóle improwizować. Trzeba znac skale co to w ogóle jest? znacie jakies cwiczenia do improwizacji? Pozdro i THX

Angus Young The Best

2

Odp: Jak improwizować?

Zależy co chcesz improwizować. Jeśli solówki to warto znać skale, bo wtedy można na prawdę ciekawe solo zagrać. A jeśli chodzi o riffy to możesz układać je na power chordach, osobiście większość riffów jakie wymyślam są właśnie na power chordach. Choć można też po prostu dźwięki pasujące do siebie grać (to tyczy się zarówno riffów jak i solówek).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

3

Odp: Jak improwizować?

Improwizacja polega na wylania zawartości duszy na poczekaniu, ale zgodnie z zasadami, czyli jak już to ktoś powiedział "naucz się skal, a później zapomnij i rób swoje".

4 (edytowany przez Dawisiek21 2009-02-21 10:22:34)

Odp: Jak improwizować?

Chodzi mi głownie o solówki gdzie można znaleść skale gitarowe? Poszukam w gogle ale możecie również zapodać jakieś swoje zródła.

Coś znalazłem tylko że tego nie czaje hmm  http://www.gitara.ethelred.strefa.pl/?menu=nauka/skale

Angus Young The Best

5

Odp: Jak improwizować?

Jak na dole masz schematy w różnych pozycjach to nad tabulaturą masz oznaczone cyframi progi, a te kółeczka na tabulaturze to miejsce, gdzie przyciskasz strunę.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

6

Odp: Jak improwizować?

Czyli mam jeździć z góry na dół i odwrotnie?

Angus Young The Best

7

Odp: Jak improwizować?

Dokładnie tak.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421