Temat: Akord F-dur - krótkie palce

Witam,
mam straszny problem z akordem F-dur. Mam krótkie palce i nie sposób mi złapać całym palcem wskazującym na pierwszym progu, jak tez w uproszczonej formie na najcieńszych dwóch strunach.
Czy jest jakaś inna uproszczona wersja dla tego akordu?
Albo czy można go zastąpić innym o takim brzmieniu?
POMÓZCIE sad

2

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

możesz łapać wskazującym strunę e i B, a strunę E pomijać...

3

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

klasyk czy akustyk ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

http://all-guitar-chords.com/index.php? … m=&v=0

tutaj masz fajnie chwyty przedstwione.
Jezeli masz problem z poprzeczka to tak naprawde w gre wchodzi tylko wersja 1 i 5 z tych przedstawionych na tej stronie.

Jeżeli to nie pomoże to w tabelce po prawej stronie nazwanej SPLIT CHORDS
masz inne akordy.Poszukaj tam np. F/E czy innego F/ -są to akordy bez danego dźwieku, pozwólcie że tak to ujme smile Mam nadzieje że jakoś pomogłem smile

5

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Gitara AKUSTYK

Gitarzystek napisał/a:

możesz łapać wskazującym strunę e i B, a strunę E pomijać...

Tak tylko że ja nie moge tych dwóch strun utrzymac jednym palcem i mi niesamowicie brzęczą.


Jedyny akord z tej listy to F/D, łapoę struny e i B dwoma palcami i wychodzi, choć to nie brzmi jak F


Podobny problem mam tez z akordami gdzie np jest jeden próg wolny i na następnym mam położyc palce. Nie dosięgam, za krótkie :[.
f, g, cis,g.. masakra.

6

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Hmm skoro mówisz że Ci brzęczą i nie dajesz rady docisnąć 2 strun to chyba jednak za wcześnie na barrowe chwyty smile
Powinnaś/eś ćwiczyć samą poprzeczkę na 1 progu, i chwytać tyle strun ile możesz.W końcu to ogarniesz smile

7

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Ćwicz. Nikt tego na początku nie umie a i później nie robi się tego dobrze...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

8

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Akustyk ma wąski gryf. poćwicz trochę na progach V i wyżej i przesuwaj palec. To pomaga !

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

9

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

m@+!123 napisał/a:

Hmm skoro mówisz że Ci brzęczą i nie dajesz rady docisnąć 2 strun to chyba jednak za wcześnie na barrowe chwyty smile
Powinnaś/eś ćwiczyć samą poprzeczkę na 1 progu, i chwytać tyle strun ile możesz.W końcu to ogarniesz smile

Ale ja mam krótkie palce i jak położe cału na wszystkich strunach to nie dam rady chwycić reszty, bo mam przechylone na ten z poprzeczką.

Czasami ale to rzadko mi się udaje zagrać F.

A co do odpuszczenia sobie barrowych, to ok, tylko np gram sobie "winds of change" i wszytsko fajnie bo tam jest C d  G  a i nagle mam w pewnym miejscu F i mi siada wszystko.

Albo inne piosenki chciałabym zagrac bo mają proste akordy i znowu pojawia się F sad

10

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Wszystko przyjdzie z czasem nie poddawaj sie i cwicz sam nie mam wielkich dloni i tez mialem problemy z barowymi chwytami i to dosc dlugo ale teraz zadnych problemów po prostu trzeba cwiczyc!

11

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Zamiast marudzić idź się poucz tego F-dura bo to nie jest jakiś strasznie duzy problem,sa gorsze rzeczy.l

Vintage V100+Marshall VS100

12

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

A ty Nemoris myślisz że co ja codziennie robie może, co?

13

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Nie denerwuj się.
Ćwicz więcej ;p. Przyjdzie z czasem.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

14

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Ile dziennie siedzisz nad F-durem?

Vintage V100+Marshall VS100

15 (edytowany przez Lacrymosa 2010-04-06 14:07:26)

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

czy ja wiem ile...po pracy przeważnie sie zabierałam do grania. Przeważnie codziennie, rzadko kiedy się zdarza żebym w dniu nie grała. Jak odpowiednio przechyle wskazujący palec to mi wychodzi ładne F ale jeszcze się z nim męcze.
Spróbowałam barówek wczoraj i mi wyszło fajne F, może nawet lepsze niż z dwoma strunami. A dzisiaj juz nie umiem go złapać. Zależy od dnia? Ratuje się d7 jak nie moge F chwycić.

16

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

ja tez mam problem w klasyku jak juz uda mi sie docisnac wszytkie struny to do tych dwoch nie moge dosiegnac

17

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

nie ucz sie uproszczonych wersii, coz tego ze będziesz znała uproszczony F-dur, a jak zagrasz Fis-dur czy inne akordy które są tylko barowe?

18

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Abrams ma rację. Tym bardziej, że czasami uproszczone wersje są niewiele łatwiejsze od zwykłych.

19

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

uproszczona wersja zwykle przydaje się kiedy złapanie jej jest łatwiejsze do pzejścia do kolejnego akordu lub z poprzedniego akordu

20

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

Wypowiem się jako początkujący, który nie umie jeszcze idealnie złapać F-dura. Na początku w ogóle, nic, ani trochę nie mogłem go złapać, nawet nie to, że brzęczało, ale nic nie brzmiało! nieważne...xD
Następnie powiedziałem sobie: "Co to ma być, bez F-dura nie ma wielu piosenek, a bez piosenek nie ma szału na ogniskach, a bez szału na ogniskach nie ma wyrywa...no, dobra..." big_smile Więc postanowiłem że będę ćwiczył go długo i namiętnie, ale nie tak jak to się zwykle robi - aż do krwi, a potem znowu, aż wyjdzie, tylko po prostu nie przejmując się tym, że brzęczy gram sobie jakieś proste pioseneczki z F-durem....i, uwaga, działa! już po kilku dniach zauważyłem, że skutkuje! teraz jak mam złapać, to złapię, teraz tylko kwestia w jakim czasie wink No, ale nie od razu Rzym zbudowano, nie?
Reasumując, polecam długie, przyjemne ćwiczenia, ale bez nerwacji i nic na siłę - tak np. uczą w szkołach muzycznych, jeśli ktoś byłby zainteresowany smile

21

Odp: Akord F-dur - krótkie palce

To jest właśnie dobre, dodam, ze jak wyćwiczysz F-dur, złapiesz też wszystkie inne barowe bazujące na nim a raczej na E-durze z poprzeczką, ale nei sztuka zlapać tylko tego akordu, to nic nie da, tzreba ćwiczyć zmianę z innego akordu na ten i z niego na inny, ja tak ćwiczyłem, po pare h tylko D-dur-Fdur-D-dur, później E-dur-F-dur-E-dur i tak z każdym smile potem całe kombinacje