1 (edytowany przez Sylwester 2010-03-07 20:47:41)

Temat: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

W tym roku mija już 40 lat od jego śmierci. Polecam do przeczytania
http://muzyka.wp.pl/gid,562071,title,Ji … leria.html

Wiele można się dowiedzieć o jego życiu, i nauczyć co z człowieka mogą zrobić "dopalacze".

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

2

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Drugi są z........ wink
Ile natworzył świetnej, pięknej muzyki przez to.

3

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Nie rozumiem jego muzyki, ale bez wątpienia był wielkim gitarzystą...

4

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Jimi Hendrix był jedyny w swoim rodzaju... Po prostu mistrz gitary. Drugiego takiego nie było i nigdy nie będzie!!

5

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Ja chciałem jeszcze napisać, że to 30 rocznica śmierci wielkiego Bona Scotta... to forum gitarowe, ale on miał głos jedyny w swoim rodzaju, nie odmówiłbym mu gdyby chciał pośpiewać do mojej gry...

6

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Można być wielkim gitarzystą i mistrzem, ale czegoś takiego to ja nie rozumiem i nie zrozumiem. Właśnie ten film sprawił że Hendrix nie jest moim idolem.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=Irc7ZntLEZw[/video]

"Va'esse deireádh eap eigean..."

7

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Par, to trzeba czuć, czuć świat hippie i do tego uwielbiać kwaśny świat.
K**wa, kocham go.

8

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

OMG niema to jak rozwalic gitarę na Live'ie

Angus Young The Best

9

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Najpierw wyruchał a potem rozjebał gitarę. Nie lubię go.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

A ja najpewniej parę lat będę na elektryka zbierał...

"Va'esse deireádh eap eigean..."

11

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

jak kupie nową gitare to uczynie to samo z sounderem co hendrix na koncu filmiku big_smile

12

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

yeeeeah ognicho !

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

13

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Dla mnie Hendrix to prawdziwy mistrz. Jego muzyka nie każdemu przypadnie do gustu ale dla mnie jest piękna naprawę no i zawsze potrafi mnie w dobry nastrój wprowadzić smile
Poza tym Jimi wypracował naprawdę unikalny styl, którego chyba nikt nie zdoła skopiować.
A przy okazji nie zapominajmy, że The Experience to nie tylko Hendrix, Redding i Mitchell też byli świetnymi muzykami i przyczynili się do wyjątkowości muzyki zespołu. Niestety teraz mało kto o nich pamięta w ogóle.

14

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

to nieistotne co robił z gitarami ale jak grał, slash i Brian May też rozwalali gitary i jakoś nikogo to nie obchodzi smile

15

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

NIECH UMRĄ!

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

spokojnie w 2012 wszyscy poumieramy ;p

17

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

nieeeee...ja mam plany big_smile Jeszcze spróbować tego i owego big_smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

18

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

btw. mpx, Ty grasz na gitarze? (tak pytam z ciekawości - nie chcesz, nie odpowiadaj)

19

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Raczej gra, bo przeciez przed tym jak usunal demo crate, to na tym filmiku, gral.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

20

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Nie zebym sie robil jakis pro, ale jak sluchalem tego demka... to nie kozaczy on graniem

Angus Young The Best

21

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Huh ty to jesteś kozak. W każdym nagraniu masz głośno włączoną piosenkę, a Ty tylko cicho grasz. Do MTV się nadasz, tam też każdy gra z playbacku, a i do Opola pojedziesz. BTW to wy nazywacie to coverami, ale nie macie pojęcie czym tak naprawdę jest cover. A w nagraniu z crate to grałem tylko tak, żeby każdy mógł poczuć dźwięk z tego piecyka, nagranie poszło się bukać jak czyściłem konto na YT.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

22

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

nie, nie wiemy. oświeć nas królu...

23

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Nie wiem, ale chyba wszyscy tutaj gramy za krótki okres czasu, aby się sprzeczać, kto robi to lepiej. Zresztą to forum raczej nie służy temu, by mówić, kto "kozaczy", a kto nie...

24

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

hahahaha schlebia mi to co napisaleś, fajnie jakbym się dostał do MTV albo do Opola. Rozwalilo mnie to ze gram z playbacka.   lol

Angus Young The Best

25

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

No, fajnie sobie pograc z Doda hmm

26

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Dawisiek21 napisał/a:

Nie zebym sie robil jakis pro, ale jak sluchalem tego demka... to nie kozaczy on graniem

Nie zgodze sie, a pozatym mpx bardzo dobrze zna sie na gitarach i wzmacniaczach, przetwornikach itp.

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

27

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Gitarzystek:
Z Wikipedii
Cover, kower[1] – nowa aranżacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym autorem.
Tam nic nie ma, włącz sobie z wierzy nagranie i poudawaj, że grasz.
Dawisiek21, dla mnie to była by obelga, ale widać kto co lubi, Polsat już się o ciebie pytał.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

28

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

W MTV bys lecial po Lady Gadze big_smile

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

29

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Fajnie jakby polsat się o mnie pytał, ale nie rozumiem. Moze ci nie działa prawy kanał ze sądzisz ze gram z playback'a? Słychać go wyraźnie i głośno, zazdrość cię zzera czy jak?

Angus Young The Best

30 (edytowany przez Sylwester 2010-03-17 17:28:28)

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

mpx napisał/a:

Gitarzystek:
Z Wikipedii
Cover, kower[1] – nowa aranżacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym autorem.
Tam nic nie ma, włącz sobie z wierzy nagranie i poudawaj, że grasz.
Dawisiek21, dla mnie to była by obelga, ale widać kto co lubi, Polsat już się o ciebie pytał.

Właśnie miałem dać do tego link. Cover to tak jak Brovvnstone grał swoją wersję.


PS: I też nauczyciel z domu kultury mówił że co mi z tego że się wyklepie taba jak przyjdzie coś zagrać ze słuchu to d*** itd...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

31

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

nie sztuką jest zagrać idealnie tak jak oryginał. Cover ma być naszą interpretacją utworu, ze zianami tempa, głośności... O to chodzi wg mnie w coverach.

A umiejętności gitarzysty najlepiej można zweryfikować po tym jak gra na akustyku, ewentualnie na elektryku na cleanie ze wzmacniaczem lampowym. Elektryk ma to do siebie, szczególnie na przesterze, że zagłusza niedoskonałości ostrym basem smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

32

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Ja np. dodalem kilka zmian tempa NEM

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

33

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Dawisiek21 napisał/a:

Fajnie jakby polsat się o mnie pytał, ale nie rozumiem. Moze ci nie działa prawy kanał ze sądzisz ze gram z playback'a? Słychać go wyraźnie i głośno, zazdrość cię zzera czy jak?

Tak o Angusa <3

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

34

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

macie racje, ja zamiast nagrywać nowe, pooglądam covery Dawiśka z playbacku...  xd

35

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Dobra koniec bo robi się flame war. Następny post ma być o Hendrixie!

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

36

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Jimmi Hendrix...

37

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

To był ziom big_smile Mało gitarzystów umie grać/gra językiem big_smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

38

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Mi się podobała słynna aranżacja Star Spangled Banner (Woodstock '69, amirite?). Wyciągnął z gitary coś innego niż stricte muzyka, to naprawdę było coś.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

39

Odp: 40 Lat od śmierci Jimi'ego Hendrixa

Thanks Jimi Festival 2010 i Gitarowy Rekord Guinnessa...
( heyjoe.pl )
Wybiera się ktoś ? big_smile

.
.            Tratatata ;dd