1 (edytowany przez Adisek 2009-01-22 23:05:54)

Temat: Nieczyste dźwięki

Dzisiaj kupiłem taką gitarę http://www.nokaut.pl/nagrania-muzyczne/ … yczna.html "Rosario MC-6501 nie miałem kasy na lepszą i akurat kupiłem tę. Jestem bardzo początkujący i poszukuję porad na temat "Jak zacząć, żeby móc coś zagrać" big_smile
Jest mały problem gdy nacisnę na próg tak to się nazywa? Znaczy np. naciskam w 2 próg od pierwszej struny i gitara zaczyna tak brzydko "charczeć" ale jak np. naciskam 6 próg to dźwięk jest czysty i mogę łączyć dźwięki wszystkich strun. O co chodzi i jak temu zapobiec?
Proszę o pomoc w nauce i nie tylko. Tutaj plik audio z brzmieniem http://www.wrzuta.pl/audio/tDOP1ufIRY/zle_brzmienie

2

Odp: Nieczyste dźwięki

Tlumi ci się dzwięk albo palcem lewej albo prawą reką albo gdzies na gitarze cos jest spr

Angus Young The Best

3

Odp: Nieczyste dźwięki

Są trzy możliwości.

1. Gitara może mieć zbyt wysokie progi, które trzeba spiłować, albo krzywy gryf. Ogólnie gitara jest do bani heh.

2. Bardziej prawdopodobne, że w tych niższych pozycjach (1,2 próg struny E) nie masz na tyle siły żeby docisnąć odpowiednio strunę. To przychodzi z czasem, więc trenuj i próbuj, a może się to zmieni.

3. Może tego nie widzisz, ale tłumisz prawą ręką (nadgarstkiem) struny podczas grania.

Poczytaj dokładnie artykuły tego serwisu i zobacz, czy nie popełniasz jakiegoś prostego błędu.

4 (edytowany przez Adisek 2009-01-23 11:35:08)

Odp: Nieczyste dźwięki

Musiałbym pojechać do sklepu muzycznego w którym kupiłem i rozwiać wątpliwości bo takie dziwne dźwięki uniemożliwiają mi naukę.

Chyba znalazłem przyczynę big_smile za słabo dociskałem strunę i ona tak drżała jakby. Ale jak trzymam strunę 2 a gram przez wszystkie trzy to 3 zahacza o mój palec i właśnie jest ten problem. Czy na każdej gitarze tak jest? Jak dociskam mocno to struna wbija mi się w palec każdy tak ma?

5

Odp: Nieczyste dźwięki

Tak. Z czasem nabierzesz zręczności i mocy w paluchach.

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

6 (edytowany przez Adisek 2009-01-24 13:16:08)

Odp: Nieczyste dźwięki

To bardzo trudna sztuka hmm Nie doceniałem gitarzystów. Nie mogę naciskać 1 struny bo nie dość że boli to jeszcze dotykam drugą i się robi lipka big_smile

Jeżeli grasz palcami to zasada, o której warto pamiętać jest taka, że kciuk prawej ręki służy do wydobywania dźwięków z trzech najgrubszych strun (basowych), pozostałe trzy palce (bez małego) obsługują trzy cieńsze (wiolinowe).
e |--------------------| « serdeczny
H |--------------------| « środkowy
G |--------------------| « wskazujący
D |--------------------| « kciuk
A |--------------------| « kciuk
E |--------------------| « kciuk

W gitarze klasycznej na górze są struny metalowe wydobywające dźwięki basowe wysokie, a trzy na dole są z nylonu? Takie no jakby plastik jeżeli to ma być nylon z resztą nieważne to są dźwięki niskie (chude struny) jeżeli dobrze mówię to palec serdeczny środkowy i wskazujący są na górze czyli obsługują struny basowe a w mojej gitarze na dole są niskie no nie? Wiec o co chodzi?

7

Odp: Nieczyste dźwięki

Jak przeczytasz jeszcze raz uważnie kurs Darka i zastanowisz się dwa razy, to będziesz wiedział xD

Wszystkie struny w gitarze klasycznej są nylonowe - basowe są jedynie pokryte takim metalowym czymś, co nie wiem, jak się nazywa xD

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

8

Odp: Nieczyste dźwięki

owijka ??

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

9

Odp: Nieczyste dźwięki

Van napisał/a:

Jak przeczytasz jeszcze raz uważnie kurs Darka i zastanowisz się dwa razy, to będziesz wiedział xD

Wszystkie struny w gitarze klasycznej są nylonowe - basowe są jedynie pokryte takim metalowym czymś, co nie wiem, jak się nazywa xD

Mógłbym prosić o twojego gg bo na tym forum nie można wiadomości wysyłać, a z emailem to różnie bywa więc?

10

Odp: Nieczyste dźwięki

Ta, chyba owijka xD
Nie, nie możesz prosić xD Wyślij mi maila ;d A paczemu nie możemy się dogadać tutaj? ;d

Może i jestem zerem, ale będę walczył!

11

Odp: Nieczyste dźwięki

Witam podepnę się do tego tematy bo też mam nieczyste dźwięki. Jako że gram na gitarze tydzień big_smile mam pytanie czy to wina gitary czy mojego nie umiejętnego grania. Kupiłem gitarę akustyczną w sklepie muzycznym SAMICK D2 http://img.nokaut.pl/p/15/74/157445ba7f6f77898ce74481db769d4f500x500.jpg i zauważyłemże przy akordzie C a ogólnie struna A2 dziwnie drży co strasznie zniekształca akord. W związku z tym mam do was pytanie czy po prosty za mocno szarpie strunę czy za lekko dociskam? Struna dociśnięta do samego gryfu i nie zauważyłem żeby gdzieś dotykałą innego progu, gryf jest prosty. Jak mocna trzeba szarpać strunę?

12

Odp: Nieczyste dźwięki

Skoro grasz tydzień to moim zdaniem na 99% to nie wina gitary smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

13

Odp: Nieczyste dźwięki

Ćwiczcie i obserwujcie, bo trzeba sobie już na początku zdać sprawę, że granie na gitarze może wydaje się łatwe, ale takie nie jest i na początku jest ciężko i tyle!!!