1

Temat: Orka

Witam serdecznie forumowiczów, wrzucam dwa coverki które ostatnio nagrałem. W sumie nic ambitnego,  ale początkujący jestem. tongue Mam nadzieję, że po jakimś czasie pobytu na forum uda mi się rozwinąć trochę i grać trudniejsze rzeczy.

[video]http://www.youtube.com/watch?v=C3eMMYpGzIs[/video]

[video]http://www.youtube.com/watch?v=4oXZm-0S0-s[/video]

2

Odp: Orka

Całkiem poprawnie ; )
Od dawna się uczysz?

"Va'esse deireádh eap eigean..."

3 (edytowany przez Krester 2010-02-12 00:53:17)

Odp: Orka

fajnie, na czym grasz?

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

4

Odp: Orka

W końcu ktoś kto zaczął grać wolniej ale dokładnie i dopiero potem chce sie przerzucić na szybsze i trudniejsze rzeczy smile

Nike wiem czy celowo to zrobiłeś ale daje najlepsze efekty smile

5 (edytowany przez Orka 2010-02-21 01:56:28)

Odp: Orka

Hej, dzięki za miłe słowa. Na gitarze grać zacząłem jakieś 1,5 roku temu. A mój sprzęt to Yamaha Pacifica+Roland Cube 30X, mam jeszcze klasyka - Yamahę c30

a tutaj moj kolejny cover, mam nadzieję, że się Wam spodoba ;p
[video]http://www.youtube.com/watch?v=BiHrlDlyvmU[/video]

6

Odp: Orka

Miło się słucha wink

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

7

Odp: Orka

Fajne smile Ale te wszystkie utwory na początku się dość nudno powtarzają smile (co nie zmienia faktu, że są b dobrze zagrane ^^). A tak na marginesie - ten ostatni cover na jakich parametrach garsz? smile

8 (edytowany przez Orka 2010-02-21 22:59:22)

Odp: Orka

Neck pickup, pokrętła volume i tone na gitarze na ok. 7, piec na ustawieniu "Classic Stack", pokrętło gain na godzinie 1.30, co do equalizera, to wszystkie trzy na ok. 12.00.

9 (edytowany przez Orka 2010-03-02 23:36:32)

Odp: Orka

Zdaje się, że na forum zaczął się sezon na improwizacje, więc też postanowiłem spróbować coś stworzyć :-p Może trochę monotonnie i miejscami fałsze kaleczą uszy, ale mimo to mam nadzieję, że wysłuchacie bez bólu.
[video]http://www.youtube.com/watch?v=fKMhwXsMZtw[/video]

10 (edytowany przez karol1998 2010-03-03 09:54:23)

Odp: Orka

Ja tez jakos monotonnie improwizuje. btw Rzeczywiscie zaczal sie sezon na inprowizacje. Najpierw Maciej131313, potem Gitarzystek, a potem reszta big_smile

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

11

Odp: Orka

oO! Naprawdę moja była pierwsza?? yikes

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

12

Odp: Orka

nie... pierwszy byl chyba Gitarzystek potem Dawisiek a potem nie pamietam xD

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Orka

ee jako pierwszy improwizację nagrał Pearl tyle że to było w całkiem innym stylu ale usuną filmiki więc już nie zobaczycie ale pierwszym który zaimprowizował na forum ze skali był raczej Maciej albo Dawisiek gdy improwizował podczas nagrywania AC/DC ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

14

Odp: Orka

ale chodziło o tą blusową improwizację do podkładu, który podał Gitarzystek. Dobra koniec offtopu smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

15

Odp: Orka

Hej, na wypadek gdybyście jescze nie zauważyli jaki jest mój ulubiony zespół, wrzucam kolejny cover tongue
[video]http://www.youtube.com/watch?v=YPTePZ64c7w[/video]
Niestety nie mam żadnego efektu, który by symulował basówkę. Czekam na opinie  ;-)

16

Odp: Orka

niezle, ale na slide'ach jest troche fałsz wink wlasnie dzis mialem zajawke na ta piosenke tongue gralem to z kolega, ja riff na powerchorsach a on melodie big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

17

Odp: Orka

Fajnie zagrane, podoba mi się smile Tylko tak jak mówił Grzesiek na slide'ach jest fałsz popracuj jeszcze troche i będzie super wink

18

Odp: Orka

lis1994 napisał/a:

ee jako pierwszy improwizację nagrał Pearl tyle że to było w całkiem innym stylu ale usuną filmiki więc już nie zobaczycie

aaa... no tak zapomnialem, ale ja tylko raz widzialem ten filmik, bo Pearl zaraz po tym jak sie tu zarejestrowalem, to je usunal

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

19

Odp: Orka

[video]http://www.youtube.com/watch?v=wPlq2-C82_U[/video]
Mój kolejny cover. Nagrany tak trochę spontanicznie, po prostu coś mnie natchnęło żeby "Schody" zagrać - pewnie różnica w brzmieniu po wymianie strun. tongue
Grane z pamięci, więc pewnie co nieco pozmieniane, zwłaszcza ostatnia sekcja intra, ale wydaje mi się, że mimo wszytko w miarę trzyma się kupy. Sorry, ze wzmacniacz trochę za cicho przez co słychać wyraźnie różne niepotrzebne dżwięki, ale nagrywałem w środku nocy.

20

Odp: Orka

spoko grasz ;p co to  za gitarka?

21

Odp: Orka

Zapewne Yamaha Pacifica 012 tak ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

22

Odp: Orka

Pacifica 112 wink

23

Odp: Orka

ladnego cleana w "schodach" uzyskales tongue w polaczeniu z fajna gra brzmi bardzo przyjemnie chociaz mam wrazenie ze na 1:44 troche malo plynnie zmieniles chwyt ;] sorki ze sie czepiam no ale mielismy oceniac gre? big_smile w kazdym razie jak uzyskales takie brzmienie?

24

Odp: Orka

Grałem bez żadnych reverbów czy delayów, na cleanie. No i jak już napisałem byłem świeżo po wymianie strun.
Wrzucam jescze jedą rzecz, którą ostatnio nagrałem
[video]http://www.youtube.com/watch?v=1tdOM0Xmgjs[/video]
Solówkę i wszystkie małe wstawki improwizowałem. Będę wdzięczny za wszyskie uwagi i rady smile

25 (edytowany przez Dawisiek21 2010-03-28 07:47:09)

Odp: Orka

Skoro masz sie czegos nauczyc to nie bede pisal: ,,Świetny cover, byle tak dalej"

Dobrze ze uzywasz tez najmniejszego palca, jak grasz te takie mini krotkie solowy miedzy riffem to staraj sie tak tego palca nie odstawiac daleko od strun bo jak przyjdzie ci zagrac cos szybszego to stoisz, jak ciagniesz to slychac ze za slabo bo falsze wychodzą, sie tak nie pochylaj bo garba dostaniesz, staraj sie byc ustawionym prosto glowa troche w dol i oczami patrz na gryf. Tyle z mojej strony

EDIT: Na innych coverach widze tez ze kostke trzymasz w ten debilny sposob, wiem ze ci tak latwiej bo mnie tez bylo lecz jak przeszedlem na trzymanie kostki w ten poprawny spobob to jest o wiele lepiej, latwiej jak opierasz palce na pickuard'dzie.

Angus Young The Best

26

Odp: Orka

jesteś widze fanem The White Stripes, więc dam tobie do oceny mój jam na riiffie z seven nation army smile
http://w842.wrzuta.pl/audio/a2Mo2tLsgAB … y_riff_jam

27

Odp: Orka

Prawdę mówiąc to co najwyżej średnio. Trochę gubiłeś rytm a a to chyba właśnie rytm jest siłą tego kawałka. Ogólnie to mam wrażenie, że chciałeś coś zmienić/dodać od siebie ale za bardzo  nie miałeś pomysłu co zrobić z tym riffem. Poza tym między kolejnymi wersjami riffu dodałbym to przejście które Jack gra pomiędzy zwrotką i slidami w refrenie ( akordy G i A), wydaje mi się, że tak brzmiałoby to lepiej i nie byłoby tak monotonnie. Albo spróbuj wymyślić jakieś własne przejście jeśli już chcesz coś pokombinować z tą piosenką. smile

W sumie to wydaje mi się, że z tym riffem niewiele da się  zrobić. Oblukaj sobie solówkę do tego utworu, całkiem fajnie brzmi i jest dość prosta do zagrania (przynajmniej palcami, bo slidem nie potrafie jej porządnie zagrać ;p) albo solówkę mógłbyś jakaś własną dać, bo z głównym riffem moim zdaniem trudno coś ciekawego zrobić

28

Odp: Orka

on gra na strojeniu otwartym A, ja nie będę przestrajał gitary, wiem co sie potem dzieje  smile

29 (edytowany przez Orka 2010-04-16 15:33:35)

Odp: Orka

Jakbyś chciał zagrać solo to w standardowym stroju będzie mniej więcej tak:

g---9--9-12-9-7/12-11---9--9-12/14-12--12-12-14-11---9--9-12-9-7-/14-12--9-9-11-9-7-12-9-7-4---

i potem:

e---12--12-15-12-10-/15-14---12--12-15/17-15--15-15-17-14---12--12-15-12-10-/17-15---12--12-14-12-10-15-12-10-7

czyli w sumie to samo tylko oktawę wyżej
a przejście gram po prostu

E-33333-55555
A-55555-77777
D-55555-77777

Btw. Jak zrobiłeś "perkusję" w swoim nagraniu? uderzałeś ręką o pudło rezonansowe? smile

30

Odp: Orka

Taki mały coverek na szybko nagrany. Fajnie się ten riff gra. Mam nadzieję, że da się tego wysłuchać bez bólu uszu ;p
[video]http://www.youtube.com/watch?v=RhD7sVBpxXs[/video]

31

Odp: Orka

omg masakra, minimalne słychać co to jest big_smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

32

Odp: Orka

hnmm wszystkie poprzednie nagrania OK, ale to ostatnie jakos nieszczególnie. Popracuj nad szybkością, wydaje mi się że palce masz wystarczająco szybkie, ale lewą ręką nie umiesz szybko i dokładnie zmieniac pozycji na gryfie. Prawa chyba tez lekko nie domaga. Zapraszam do mnie.

Epiphone SG EX Roland cube 20 Zoom g1u

33

Odp: Orka

Poćwicz "płynność" i kostkuj w 2 strony bo tak to szybko rękę zmęczysz.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

34

Odp: Orka

Dzięki za opinie Panowie. Fajnie, że można liczyć na tym forum na radę  i konstruktywną krytykę smile Rzeczywiście to ostatnie nagranie mi chyba nie wyszło specjalnie. Następnym razem postaram się wrzucić coś bardziej dopracowanego.